Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Запалка за Корса Б

Eroucma снимка Eroucma 08 март 2011 - 13:59

Здравейте колеги, още когато си купувах колата тя имаше пепелник, но там където е мястото за запалката имаше една тапичка. И отзад зад нея няма нищо.
Въпроса ми е - как да си прекарам запалка там защото ако се наложи да включа нещо и няма къде. От къде трябва да взема ток и как трябва да се направи като цяло.
Ще съм благодарен на възможно най - подробни обяснения и картинки и снимки защото съм много бос в тази област.
Искам да има там ток дори когато колата не е на контакт.

Мерси предварително :th_up:
Отговори

Sandman снимка Sandman 08 март 2011 - 14:01

Ако искаш винаги да имаш ток, най-лесно е един кабел от клемата на + на акумулатора през бушон и вътре. Маса на купето вътре някъде и готово.
Иначе вътре някъде постоянен плюс беше дебел червен кабел(по-дебел от останалите).
Отговори

Dan7e снимка Dan7e 08 март 2011 - 14:05

Виж над педалите има доста "кабеляци" и намери някой червен. Вземи от него ток, и прекарвай на към запалката (за което мисля че ще е нужно да махнеш поне касетофончето, ако не и цялата централна конзола), а за минус или пак намери някой "шарен" кабел от снопа или връзвай направо към купето. (може и евентуално да вържеш и към масата на радиото)
Мнението беше редактирано от Dan7e: 08 март 2011 - 14:07
Отговори

Jikta снимка Jikta 12 март 2014 - 18:08

Аз лично взех една букса от Вторични и от радиото взех един + и един - и готово.
Отговори

demon_2 снимка demon_2 19 март 2014 - 21:25

Аз също имах тапичка вместо запалка, взех такава от Вектра А, и махнах касетофона и пепелника(развиват се 4 болта).Оказа се, че си има заводско прокаран кабел с оригиналната букса. Включих го и всичко си работи. Няма ток в запалката, когато не е на контакт.
Мнението беше редактирано от demon_2: 01 август 2014 - 22:16
Отговори

Desert_Ant снимка Desert_Ant 12 юни 2014 - 11:53

Пичове, тва не ви е лада с кабели 2пъти по дебели от необходимото. И без друго и корса и тигра обичат да се палят.

Пусни си + директно от акумулатора и го прекарай през таблото, 100% има свободни гнезнда, ползваш малките клеми и со правиш заводско. Вече подсветка и маса може да вземеш от радиото! Ббушона 10 ампера!


п.с. Сега обяснение, че ти не пушиш и че няма да ползваш запалката като такава не са правилни, защото ако продадеш колата и някой се запали кво правим?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg