Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Негативни оценки на некоректните търговци във форума!

vectrasec снимка vectrasec 20 януари 2011 - 23:24

Колега , в темата неслучайно съм качил снимки да се видят във какво състояние са.

Попита ме за пасажерското дали е счупено и ти отговорих ,че е счупено във долен десен ъгъл:

снимка:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2863/72...OMT92xu2pVi.JPG

лявото реално си е здраво ,забележка е че носача е счупен което пак се вижда на снимките:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2291/99...Z2GZX5oGJDS.JPG

,просто както съм ги купил ,така ги продавам  :biggrin:




 FLexX, на 20 Jan 2011, 11:39, каза:

поредния измамник под никнейм "vectrasec", ми изпрати огледало за Вектра А. С въпросният човек се бяхме разбрали да ми прати шофиорското огледало, като изрично му казах, че търся огледало в перфектно състояние. Той ми каза, че всичко е наред. Днес отивам в еконт и какво да видя, стойката на огледалото е счупено. Зачудих се дали да му го връщам, но нали съм добър човек, го взех, защото от моето огледало може да се използва стойката.
Та пазете се да не ви прати нещо счупено ...

Ето разговора

Аз : здравей, шофиорското в какво състояние е? Гледам, че едното е малко счупено, струва ми се че е пасажерското, но за всеки случай да те питам.... На мене ми трябва само шофиорското и търся да е в идеално състояние ..
Поздрави ...
Той: Здравей колега , шофиорското е във добро състояние , пасажерското има счупено във долен десен ъгъл.

ПП: Може и снимка да приложа на счупената част, но това ще стане в Събота или Неделя
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 януари 2011 - 10:04

наистина ако се загледа човек, се вижда от тъмната ти снимка, че счупено. Но при условие, че те питам дали огледалото е в идеално състояние, и ти ме уверяваш, че е в добро състояние, дали наистина е коректно ? Ти реално ми продаде паметник, ако не бях направил от 2 огледала 1, нямаше как да го използвам. А и плюс това има пукнато на едно място, което пак не се връзва с понятието идеално. Повече няма да коментирам, то няма и какво да се каже.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 23 януари 2011 - 20:03

Колегата "vectrasec" от днес е със спрени права да публикува във форума на Опел Клуб Бъглария за 60 дни.

Още при пускане на огледалата за продажба е трябвало точно да опише какво точно продава, и какви проблеми има.


Колегата ще бъде наблюдаван и при повторно нарушение или оплакване за некоректен търговец, ще бъде отстранен от форума.
Отговори

30e снимка 30e 22 февруари 2011 - 23:22

Понеже мой съсед който няма регистрация във форума, но пострада от потребител пиша аз !

Минус за sv_ilievvv или на други места писан като svilievvv

Ето му и темичката

Ето и цитата на съседа ми :

Цитат

Платих 2 чипа на милият Светослав Илиев- svilievvv,sv_ilievvv , 1 не работеше и трябваше да ми запише нов. Трета седмица вече ми се крие,бил на село,нямал нет и т.н.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 24 февруари 2011 - 19:26

Изпратил съм л.с на колегата да си каже мнението по този казус....

Ако не се появи да се защити ще си поеме последствията
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 25 февруари 2011 - 18:39

Колеги здравеите ситуацията е следната.
Чрез саита тунинг.бг въпросният човек се свърза с мен.
Имал чип за мотроник 1.5.2 и искаше да се обърне за мотроник 1.5
Чипа бил писан за вал Шрик.
След монтажа на вала и Неопределено згастяване се указва че колата колата се дави в ниските.
Нямаше ламбда но сложи и малко се поуправи.
Та на въпроса искаше от мен освен да му обърна бина и да му дам някакъв друг с по малко гориво.
За 2-та чипа съм му взел 70лв обаче се оказа че единият не е тръгнал.
Но от 1 месец съм си на село правя си колата и на един авер и просто нямам никакво време.
Казах му че ще му върна парите но пича взе да се прави на интересен и почна ам ся парите ша ми върнеш ма времето дет ма бави как ша ми го върнеш.
Тва е вие преценяваите.
Отговори

30e снимка 30e 25 февруари 2011 - 21:59

Факт е че нито са върнати пари, нито е записан нов чип в рамките на един месец. Пък ти дали си на село или на кино, мисля че не е оправдание !!!
Също така СМС-и от типа на :

"о я вари са прескачаи като ша са праиш на отворен"

не мисля че са уместни в случая !

На това, че не си вдигаш телефона и че "утре ще се върна да го направя" съм присъствал лично...

Помисли и оправи нещата...
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 25 февруари 2011 - 23:13

Колега казал съм му да ми пусне обратно чипа които не е тръгнал.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 26 февруари 2011 - 16:15

30е - Напиши дали чипа е върнат и парите също.

Ще очаквам твоя отговор преди да предприема действия
Отговори

burgazliq снимка burgazliq 26 април 2011 - 11:59

- за колегата Spankme продаде ми динамо в обявата пишеше е зарежда 13.5-13.8
а дори и след смяна на четки лампата не гасне,и не отговаря на ЛС
Мнението беше редактирано от burgazliq: 26 април 2011 - 12:03
Отговори

Tsvetan Peshev снимка Tsvetan Peshev 10 юни 2011 - 06:15

Изкам колеги и аз да споделя горчив опит с некоректен тип,тук!Става вапрос за тай наречения'nakata'
:moderator:Та купувам си аз от него виско саединител,който според неговите думи работи перфектно.След хиляди увештания и обещания,че виж ти ако не ми хареса тои ще си го вземе,азз го взех.Отиваики при майстора се оказа,че моя стария е доста по-добре вапреки,че не функционира правилно!!!При,което когато реших да му го варна,тои започна да се ослушва,да не си ждига тела и т.н.Продава омега на части,така,че внимаваите с него! :ranting:Явно бе доста наивни от моя страна да се доверя така,ма си викам ае като е от форума може да се окаже коректен,ма каде ти братче :ban:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 юни 2011 - 07:49

 Tsvetan Peshev, на 10 юни 2011 - 06:15, каза:

Става вапрос за тай наречения'nakata'

Тъй като познавам лично посочения колега, ще проуча случая и, ако е необходимо,
ще съдействам за разрешаване на проблема.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 11 юни 2011 - 20:35

Тигре, пиши какво е развитието, ако има виновен ще се накаже!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 12 юни 2011 - 21:59

Ето и развитието:
Хронологията на събитията е следната:
1. Колегата Tsvetan Peshev пуска обява във форума, че търси да закупи Виско.
2. Колегата Nakata се свързва с него, тъй като има такова налично от Омега А,
и се уговарят да му го прати по Еконт, като има и опция за връщане, в рамките на 5 дни.
3. След като получава Виското, на същия ден вечерта след 20,00 часа Tsvetan Peshev е звънял на Nakatа,
но последният е бил с изключен звук на телефона, по семейни причини. След като не получава отговор по
телефона веднага, Tsvetan Peshev изпраща не много приятен смс, който се пази.
4. На следващия ден двамата се чуват по телефона, Tsvetan Peshev изказва някакви претенции, на око,
че Виското не е читаво, Nakata се обосновава, че и други колеги от Пловдив са потвърдили, че е ОК състоянието.
Разбират се, след монтажа, ако има проблем, може да се върне обратно, в рамките на 2-3 дни.
5. След 7 дни Tsvetan Peshev отново звъни на Nakata, като му заявява че Виското не става за нищо и му го е пратил
обратно по Еконт, за сметка на получателя. Nakata заявява на Tsvetan Peshev, че би приел да си вземе обратно пратката,
но ако подателят си плати куриерската услуга и добави отметка "Прегледай преди да платиш" (което е нормално, за да се избегне вариант с изпращане на други и негодни части). Tsvetan Peshev отказва, използвайки доста нецензурни думи, включително смс, който също се пази. След това комуникацията е прекъсната.

Версията на Tsvetan Peshev: Виското не е читаво, затова го връща обратно, с куриерска услуга /от адрес до адрес - най-скъпата/за сметка на Nakata, иначе нямало да му излязат сметките. Уговорката е била до 5 дни да стане това, реално след 7 дни го праща обратно.

Версията на Nakata: Виското е читаво, проверено и от други колеги в Пловдив. Вероятно забавянето във времето с връщането е за да може Tsvetan Peshev да си го смени и да му прати старото, което е негодно. Не иска да добави опция "Виж преди да платиш" на пратката, за да не се разбере това /Nakata си е белязал неговото, за подобен случай/. Не са се разбрали и за куриерската услуга при връщането. След нецензурния език и смс-и на Tsvetan Peshev, прекъсва комуникацията.

Реално върнатата пратка не е могла да бъде проверена, тъй че не може да се твърди със сигурност какво е имало вътре.

Нека УС се произнесе по случая.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 13 юни 2011 - 10:37

Довечера ще ви напиша нашето становище.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 юни 2011 - 11:28

Извинявайте, че се намесвам. Но мисля, че появата на трета страна по този случай ще повлияе по един или друг начин на изхода от този спор. Peshotiger ми е приятел и човек, който се ползва с голям респект сред потребителите. Аз мисля, че двамата колеги трябва да се разберат помежду си, без намесата на странични лица. Било тук или на лични. Нека nakata да изложи неговата позиция тук пред всички. Не заемам ничия страна искам да заява! Но нека нещата да са изцяло прозрачни....
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 13 юни 2011 - 12:18

Никого не сме спрели да си изказва мнението или позицията, колегата Пешо е написал случката предполагам от името на Наката, ако е така то Наката няма смисъл да пише че потвърждава думите написани от Пешо.....


Ние искаме един подреден форум, не искаме във форума да има измамници, които да се появят за едната сделка и да се покрият..не искаме във форума да има хора за дребните и кокошкарски сделки...затова виновния ще си понесе наказанието. Голяма част от търговията се осъществява на принципа на доверието във форума. Хората не се виждат и чуват, а търгуват и разплащат като използват за гарант доверието което имат към форума и между тях си. Ние не искаме това доверие да е символ на измама и дребно мошеничество.


Затова ще вземем страна в този спор и не само в този, ще имаме позиция във всеки един спор в който се търгува това доверие!

Ние както и всеки един от вас вероятно иска да вярва на 100% че това което купува или продава чрез форума няма да бъде измамен, дали чрез парите си или чрез закупена некачествена стока. Затова я има тази тема. Затова се дава право на глас на 2-те страни.Затова виновния според нас ще си понесе наказанието. Лесно можеше да сложим рейтинги, като в много сайтове за продажба, но тогава щяхме да сме повече комерсиален сайт от колкото клуб.

Затова не се притеснявайте ако се чувствате измамени ами пишете или до нас от УС или в самата тема.

Мисля че това дава отговори на въпросите и мнението ти, смятам че разговора за сега е приключен, ще очакваме мнение на колегата Цветан Пешев.
Отговори

nakata снимка nakata 13 юни 2011 - 12:32

Ето и моята страна, колегата търсеше виско за омега, предложих му като се разбрахме 5 дена за пробва(тук ми беше и грешката). Още на първия ден като го получи започна да увърта как моето което съм му пратил не работило и т.н. Помолих го само да го пробва и тогава ако смята че не работи да ми го върне. Не съм му отказвал да си го взема, просто поисках от него да си поеми транспорта, след което започнаха обидни реплики от негова страна и за мен там свършиха нашите взаимоотношения. За виското мога да кажа само че е 100% работещо. Съжалявам но някой като го напсуват по телефона едва ли пак ще иска да се чувате.
Мнението беше редактирано от nakata: 13 юни 2011 - 12:33
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 юни 2011 - 18:26

 Бижо Бижев, на 13 юни 2011 - 12:18, каза:




Благодаря ти Бижо за мъжкия отговор :thu:

Мисълта ми беше, че не трябва трети лица да говорят от името на една от двете страни. А самите хора да изложат фактите тук и на базата на тях да прецените. И аз съм ЗА това да няма мошенници!

Нека, ако е имало заплахи и обидни смс-и да бъдат изложени тук като доказателство, а не да се крият :icon_wink2:

Още веднъж ти благодаря Бижо за вниманието към моето мнение. Ще те помоля да ми изтриеш постовете :icon_wink2:
Отговори

Tsvetan Peshev снимка Tsvetan Peshev 13 юни 2011 - 18:51

Аз имам огромна нужда от това виско и няма смисал да го преебавам и да го лъжа!Тоя ми досаждаше и ми предлагаше вапросната част непрекаснато,заштото аз се чудех дали да рискувам с втора употреба и реших да му се доверя!Каквото и да се е случило вече,факт е,че вапросния герой ми пробута кофти оферта!Нали все пак това е целта на тая тема,или греша?Оште парвия ден му казах,че не бачка и ште му го варна,а тои вика;пробваи го и след седмица ми се обади!Факт е,че ВИСКОТО НЕ ФУНКЦИОНИРА!И спирам да се занимавам с тоя мишок вече!!!Благодаря на отзовалите се за мненията!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg