Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Много неприятно прекъсване при движение

DarkRider снимка DarkRider 01 октомври 2009 - 16:56

Здравейте колеги,

моля за помощ. Колата е Астра Ф 1992 C16NZ с АГУ. Проблемът е предимно на 2ра и 3ра скорост, интересното е че го няма при ускорение, а само когато се движа с постоянна(сравнително ниска) скорост(до към 50-60км/ч). Когато карам в града се налага понякога да карам с една скорост на 2ра или 3та и тогава се появява това гадно придърпване, и преди като че ли го е имало, но вече е много неприятно. :beer: Става дума за каране на газ. Пробвах днес за кратко да карам на бензин и като че ли не беше толкова силно продърпването, но въпреки това не съм още абсолютно сигурен дали е от газовата(монтирана е Декември 2007 и оттогава съм минал 40 000км на газ, не съм сменял нищо по нея). :beer: Ако някой можеда ми помогне със съвет ще съм му много благодарен. Благодаря предварително за помоща. :mhihi:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 01 октомври 2009 - 18:44

Здравей колега,най вероятно имаш избила свещ или някой кабел.Поздрави и успех :beer:
Отговори

DarkRider снимка DarkRider 02 октомври 2009 - 13:39

Тогава не би ли трябвало да прекъсва през цялото време? На магистралата или извън града на 5та няма никакви проблеми. Най-силно изразено е на 2ра и на 3та скорост при движение с постоянна скорост. При ускорение не се усеща прекъсване. Много страннен проблем и много неприятно при каране. Някакви други идеи?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 октомври 2009 - 16:38
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 октомври 2009 - 13:43

На мен ми прекъсваше така при ниски обороти на газ. Смених свещите и се оправи.
Отговори

silvaro снимка silvaro 02 октомври 2009 - 14:30

Здрасти, 99% проблема е в това нещо
оградил съм го с червено:
Публикувано изображение
отдолу се захваща с два болта ,развиваш, и слагаш една ламаринка между дего и колектора(изолираш го) ,маркуча отгоре запушваш с едно болтче с подходящ диаметър да не смуче въздух и си решаваш проблема
айде после ще черпиш!!!
Отговори

DarkRider снимка DarkRider 02 октомври 2009 - 16:12

Колега от къде си толкова сигурен, че проблема е там? И при теб ли е било така? И какво представлява точно тази джаджа и как се казва, не се ориентирам какво точно казваш да направя!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 октомври 2009 - 16:38
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 02 октомври 2009 - 16:50

EGR се казва - грижи се(ужким) за рециркулацията на отработените газове и колегата искада ти каже да си го запушиш.Представлява един клапан,който се управлява с вакум.С ламаринка,както те е посъветвал не знам дали ще стане,може и да стане,но според мен по-добрия вариант е като го свалиш(ако изобщо решиш да го сваляш) да си изрежеш една гарнитурка от клингерит,има го по железариите и на гарнитурката да изрежеш само единия отвор,тоест да остане затворена от единия си край и така ще го запушиш.А на края на осиротялото маркуче,което управлява клапана на ЕГР-а слагаш някво болтче или нещо с цел да го запушиш.
Мнението беше редактирано от Flash Ray: 02 октомври 2009 - 16:53
Отговори

silvaro снимка silvaro 02 октомври 2009 - 21:36

От опит колега.....тая джаджа която не мисля че тогава се е наричала ЕГР просто връща изгорелите газове обратно за да изгорят наново ,т.е. нещо за екологията ,свързано с "C"-то пред 16NZ ,досега на 4 автомобила с този двигател със същите признаци като твоя по този начин реших проблема. Като първата кола беше кадет,стигна се дотам че бях сменим всичко което може да прави този проблем и накрая един доста точен майстор ми показа къде е проблема. Беше се стигнало дотам че си изпокъсах тампоните на мотора от гадното придърпване. Изолирането на въпросната джаджа няма да навреди по никакъв начин на работата на мотора , още повече ако си на Газ! Още повече, че това ти е напълно безплатно да го направиш, друго си е да отидеш да дадеш 20лв за свещи,40лв за кабели и още толкова за капачка и палец, пък да не говорим ,че някой може и комутатор да ти каже да си купиш.....избора е твой какво ще правиш с колата си!
Това е от мен,може и да греша някъде....успех!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 октомври 2009 - 08:04

Здравей колега,напълно нормално е да усещаш колата да прекъсва в ниските или постоянните обороти,а не при ускорение.Ако се стигне до момент в който прекъсва постоянно въпроса на темата ти щеше да е:Колата работи на 3 цилиндъра.Изолирането на ЕГР определено няма да ти навреди,лесният начин да го провериш е като извадиш маркуча от него мушкаш му едно болтче и уплатняваш щуцера на самия ЕГР-ако има ефект си го изолираш с клингерит и ламаринка и си :beer: .Поздрави
Отговори

lupo13 снимка lupo13 03 октомври 2009 - 09:10

колега според мен имаш проблем с центровката на газовата ..... почти на 99% съм сигурен ..... на мен ми е настроена на малко по спортно каране (ако може така да се каже) и когато въз. филтър се запуши и почне да пуска по малко въздух и започва така да ми придърпва на малки предавки когато съм без газ или съвсем леко съм я натиснал ..... а иначи на ускорение и по висока скорост нямам никакви проблеми.
Отговори

silvaro снимка silvaro 03 октомври 2009 - 21:12

Какво стана колега, пиши като откриеш къде е проблема? :beer:
към колегата Rosen Popov: по този начин няма да го изолира, тъй като по този начин спира само вакуума към въпросния клапан, а ако проблема е вътре и там бърка горивната смес няма как с откачване на маркуча да реши проблема, пробвано е !
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 04 октомври 2009 - 00:01

Колега този клапан е вакуумен,при положение че не работи той е затворен–изолиран.Незнам за кой вид ЕГР ми говориш но точно при неговия е така.Да не говорим че от него е абсурдно да прекъсва колата,незнам за опита за който споделяш но определено имайки предвид функциите на егр бих се замислил преди да го дам като диагноза.Да започнем да говорим и за изспускателни клапани ли?Първо мисли после говори,вераятността да е ЕГР е не повече от 5%,срещу 95%вероятност проблема му да е от високоволтово естество.Поздрави
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 04 октомври 2009 - 00:03
Отговори

Коцето снимка Коцето 04 октомври 2009 - 14:45

Колега DarkRider , първо си провери високоволтовата част - кабели , свещи , дистрибутор , бобина и връзките помежду им , когато си сигурен че всичко е О.К. може да провериш индуктивния датчик по-точно бобинката му дали се върти или мърда около оста си .
Отговори

tena снимка tena 04 октомври 2009 - 16:24

 Rosen Popov, на 04 Oct 2009, 01:01 AM, каза:

Колега този клапан е вакуумен,при положение че не работи той е затворен–изолиран.


Колега, ами ако щока е натрупал нагар пак ли клапана е затворен?!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 05 октомври 2009 - 16:18

Не съм специалист, ама на мене ми прилича на съединител. Незнам, това е само моя преценка.
Отговори

becinko снимка becinko 05 октомври 2009 - 16:31

Ако е това не трябва ли да се тормози и при потегляне ?
Според мен колега първо пробвай с нови свещи,така или иначе те са консуматив който трябва да се смени след определени км така,че дори да не са те ,колата ти ще се чувтства по-добре с нови свещи и кабели,и другото което според мен трябва да направиш е една центровка при газаджия, ама не на ръка да върти ония раоти след изпарителя а на компютър естествено.Поздрави !
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 октомври 2009 - 17:46
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

DarkRider снимка DarkRider 05 октомври 2009 - 16:45

Мерси за отговорите, колеги.

Покарах малко на газ из града да пробвам как е, и положението беше много зле особено на 2ра и 3та. После обаче заредих газ и пак го има това придърпване, но съвсем леко почти го няма вече. Мисля да пробвам наистина първо със свещи и после може би с ЕГР клапана. Тези дни обаче нямам никакво време така, че най-вероятно ще се занимавам събота и неделя с проблема. За съединител не знам, като че ли е малко вероятно това да е проблема... Мерси още веднъж за съветите.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 05 октомври 2009 - 23:31

Пич, не се вкарвай във филми, просто си обогати сместа. На мен ми придърпва и сега, просто трябва да свикнеш с режима на работа на двигателя. Придъпваше, даже гаснеше на светофари, но след като си обогатих сместа гасненето престана и работата на двг-то стана по-устойчива. А когато двигателя не е натоварен се получава придърпване на която и да е скорост, особено когато е загряла. Това е свързано с момента на запалването, пропорцията на сместа и други не съвсем известни на мене променливи. Аз карам на по-високи обороти или на по-висока предавка и следователно натоварен двигател.
А ако ти го прави и на бензин тогава вече е тема на друг разговор.
Успех!
Отговори

becinko снимка becinko 06 октомври 2009 - 14:38

Колега , извинявай ,че ти използвам темата обаче преди малко забелязах един маркуч ,че е малко скъсан та да питам щото и мойта придърпва ама диагнозата е горивен филтър,та може ли да бъде от този маркуч (ако някой не се сеща тва от възд.филтър към моно инжекцията.
И гледам в двата си края е еднакав мога ли да сложа някакъв обикновен с такова Фи или тоя си е специален
П.С. А мога ли да го залепя ? и ако да дайте няква идея за такова лепило
Поздрави !
Мнението беше редактирано от becinko: 06 октомври 2009 - 14:40
Отговори

tena снимка tena 06 октомври 2009 - 19:12

Като гледам добре шлайфаш цилиндрите с всичкия прах от родните пътища минавщ през тоя скъсан маркуч! Според мен бягай до магазина или моргата за друг!

Лека и безаварийна!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg