Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

За спирачките

zorkovp снимка zorkovp 01 януари 2006 - 16:54

Вчера се захапахме на светофара с един Фиат Темпра издухах го и един нов Хюндай от тези най големите и той като видя на следващия светофар се напаваше битката беше много успорвана но го дарпах през цялото време с горедолу 2-3 педи та майната му на това засилихме се някаде кам 150 и трябва да спираме ама натискам спирачките спира много барзо до кам 100 и от там като каза че няма да спира повече изпънах се до краи на педала защото наближава светофара и едва спрях и от предните гуми започна да пуши на феродо ....

На някой случвало ли се е такова нещо направо щях да ги отнеса предните коли ..

Накладките са ми чисто нови на 2000 км. Ама дисковете са бая износени Вазможно ли е за това толкова барзо да загряват и да изтарват........

Преди малко докато си я мих продалжава да мерише на феродо вапреки че е минал 1 ден
Отговори

Гостastra power_* 01 януари 2006 - 17:53

яко си подпалил накладките май :beer:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 01 януари 2006 - 20:16

astra power, на Jan 1 2006, 05:53 PM, каза:

яко си подпалил накладките май  :beer:
<{POST_SNAPBACK}>




Егати от толкова малко ли с ониа се гонихме кам 2 км. а с другия 1 км.. Егати смотаните спирачки ....
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 януари 2006 - 22:32

zorkovp, на Jan 1 2006, 08:16 PM, каза:

Егати от толкова малко ли с ониа се гонихме кам 2 км. а с другия 1 км.. Егати смотаните спирачки ....
<{POST_SNAPBACK}>


Замисли се защо англичаните казват: не съм толкова богат, че да купувам евтини стоки!!!
Отговори

joe007 снимка joe007 02 януари 2006 - 00:10

На някой случвало ли се е такова нещо направо щях да ги отнеса предните коли ..

Накладките са ми чисто нови на 2000 км. Ама дисковете са бая износени Вазможно ли е за това толкова барзо да загряват и да изтарват........

Преди малко докато си я мих продалжава да мерише на феродо вапреки че е минал 1 ден
<{POST_SNAPBACK}>
[/quote]
Според мен кофти накладки (много твърди). Или вече "опечени" т.е. вече са прегрявани може ако е второто да ги пооправиш с минаване с шкурка.(слагаш шкурката на равна повърхност и търкаш накладките отгоре докато падне повърхносхия слой) :dancin:
Отговори

peponio снимка peponio 02 януари 2006 - 01:57

щом пушек е излизало яко са се запалили,най вероятно проблема е в некачествени накладки...
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 януари 2006 - 09:57

Защо не помагаш малко на тея спирачки със спиране на скорост :beer: ???
А иначе повечето накладки ако спреш от 150 до 0 на тях ще запушат, особенно със тея дискове. А и си представям че ти си ги подготжил от предния светофар.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 02 януари 2006 - 10:41

Zhoro, на Jan 2 2006, 09:57 AM, каза:

Защо не помагаш малко на тея спирачки със спиране на скорост  :beer: ???
А иначе повечето накладки ако спреш от 150 до 0 на тях ще запушат, особенно със тея дискове. А и си представям че ти си ги подготжил от предния светофар.
<{POST_SNAPBACK}>



Накладките ги взех от по скапите уж но сега като се замисля проблема може да е в изтанелия диск .....Защо...Защото ако е по дебел диска няма да може да се загрее толкова бързо....а моя бая е отишал...
Отговори

peponio снимка peponio 02 януари 2006 - 12:14

би трябвало да си с вентилирани дискове нали?
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 02 януари 2006 - 14:41

peponio, на Jan 2 2006, 12:14 PM, каза:

би трябвало да си с вентилирани дискове нали?
<{POST_SNAPBACK}>

точно така вентелирани са....
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 януари 2006 - 10:52

zorkovp, на Jan 2 2006, 03:41 PM, каза:

peponio, на Jan 2 2006, 12:14 PM, каза:

би трябвало да си с вентилирани дискове нали?
<{POST_SNAPBACK}>

точно така вентелирани са....
<{POST_SNAPBACK}>

Което обаче не означава че от 150 до 0 няма да запушат накладките а и особенно ако е влажно
Отговори

hitler снимка hitler 03 януари 2006 - 13:14

Ако си ги запалил яко по-добре ги хвърли , че после нема спиране ..
Отговори

Гостconsequence_* 13 януари 2006 - 11:33

:dancin: Аз имъх същия проблем след смяна на накладки.Накладката не сработваше по цялата си повърхност от задната страна на диска.Отпред се е напаснала по цялата си повархност на диска,но от задната страна работи на малка повърхност.При спиране от висока скорост 180/150 се отделя голямо количество топлина за малко време.Локалните места кадето накладката се опира до диска не успяват да предадат топлината и прегряват.Щом прегреят, накладката каквато и да е колкото и да е скъпа губи свойствата си и триенето намалява (започва да не спира).В този момент ти зпочваш да нтискаш още повече и тя запушва.За да не прегрее спирачната система на такава кола при спиране от 150 до 0 само на спирачки трябва да имаш 4 отлично работещи спирачки и напаснати накладки. Изтънелите предни дискове също са от голямо значение при рязко спиране от високи скорости.Това, че са вентилирани не е чак от такова значение при единично спиране от високи скорости. До колкото знам от зад си с барабани.Oтиди да ти ги измерят.Безплатно е.В никакав случай не изключвам този проблем да е от накладки "менте".И не забравяй, че спирачната система на този автомобил не е спортна а обикновенна градска! :huhsign: :mhihi:
Отговори

Гостlubo_* 13 януари 2006 - 12:40

И аз миналата седмица бях така,но не се разминах само с дим.Скъса ми се единия диск.Бяха много тънки и смених само накладките "FERODO" като твойте.При рязко спиране не могат да се охлаждат и прегряват и в повечето случай се къса диск и сложно-пилее всичко около него.За това внимавай.Ако са много тънки,пиленето на дисковете не е решение.
Отговори

Jony снимка Jony 13 януари 2006 - 12:43

При подобни екстремни спирания помага и допълнително усилие върху задните барабани с ръчна спирачка.

Пък и не е толкова фатално и да си втори на светофара! :huhsign:
Отговори

Гостconsequence_* 16 януари 2006 - 12:09

:huhsign: Някой знае ли, дали Vectra 2000 16v Turbo 204hp е с различна спирачна система отпред от Vectra 2000 16 v 150hp? Ако е така може ли да се прехвърлят спирачните апарати и дискове от по силната Vectra на по слабата при положение, че по слабата е с оригиналните опелови джанти 15" на Vectra.Спирачната система на Vectra 2.0 115hp и 150hp няма никаква разлика! :crazy: :mhihi:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 16 януари 2006 - 17:36

zorkovp, на Jan 1 2006, 05:54 PM, каза:

Вчера се захапахме на светофара с един Фиат Темпра издухах го и един нов Хюндай от тези най големите и той като видя на следващия светофар се напаваше битката беше много успорвана но го дарпах през цялото време с горедолу 2-3 педи та майната му на това засилихме се някаде кам 150 и трябва да спираме ама натискам спирачките спира много барзо до кам 100 и от там като каза че няма да спира повече изпънах се до краи на педала защото наближава светофара и едва спрях и от предните гуми започна да пуши на феродо ....

На някой случвало ли се е такова нещо направо щях да ги отнеса предните коли ..

Накладките са ми чисто нови на 2000 км. Ама дисковете са бая износени Вазможно ли е за това толкова барзо да загряват и да изтарват........

Преди малко докато си я мих продалжава да мерише на феродо вапреки че е минал 1 ден
<{POST_SNAPBACK}>


Абе пичага - колегите са прави - сменяй...
Нали знаеш обаче - "Който няма глава, в твоя случай - има пари."

Може би е време освен да "дърпаш" разни коли по светофарите, да се научиш и да шофираш правилно колата си - какво имам предвид - ползвай скоростите... Не че ти броя парите, ама създаваш и опастност за другите на пътя, колегата Ndoe да ти каже за такива неспиращи... :mhihi: :huhsign:
Отговори

Phoenix снимка Phoenix 16 април 2007 - 15:34

Относно запалените накладки сменявай ги и знай че не са много читави тези дето си запалил. Препоръчвам ти и смяна на дисковете да направиш.
Колеги двигателят както може да работи за засилване на купето така би могъл да работи и в обратната насока т.е. за убиване на скоростта. Упражнението е просто. Докато натискате педала на спирачката с десния си крак, с левия натискате съединителя и превключвате на по ниска предавка. По този начин сгъстяването на горивната смес в цилиндрите работи в полза на намаляването на скоростта. За по голям ефект и не "хъркане" на скоростите колегите професионалисти прилагат подаване на "междинна газ" (еднократно натискане на педала на газта като по тозиначин се увеличават оборотите на двигателя) с цел изравняване на оборотите на коляновия вал с вала на скоростите. Това упражнение с "междинната газ" се прави с десния крак без да пускате спирачката или казано по друг начин се ползват пръстите и петата на ходилото като две различни нива за натискане на двата педала. Малко е сложно но ако се тренирате достатъчно ще ви се види доста лесно. Това с 1 крак два педала е доста полезно дори при влизане в зовой с доста висока скорост където е необходимо да не се получи превъртане на 1 от задвижващите колела на което е по малко усилието (сцеплението с настилката) при което превъртане се получава приплъзване на целия автомобил в посока центробежните сили. Или с газ и спирачка можете да постигнете частично блокиране на диференциала, т.е. еднакво усилие на двете задвижващи колела от страна на двигателна тяга.
Май се поунесох. Съжалявам за лекцията, а ако съм бил полезен на някого моля.
И полека по пътищата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg