Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР

Тази тема е заключена

FirestorM снимка FirestorM 04 юли 2011 - 12:45

Поздравления и от мен, добре си изкарахме, с много хора се запознах и всичко беше доволно. Някой да има информация как е класирането на кола на събора, че варненци си тръгнахме по-рано?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2011 - 12:48

Колата, която спечели в дисциплината "Кола на събора" е плевенската Астра Н, с ОПЦ оптика с рег № ЕН6660.. Изчакайте малко и организаторите ще обявят класиранията в отделните състезания :icon_wink2:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 04 юли 2011 - 13:00

За Драга ще си вземем обица на ухото и следващият път ще гледаме да променим нещата. <_<


Забавянето се получи точно както бях написал преди 4-5 страници в тази тема :

Цитат

Проблема със записване на пистата го знаем много добре, ако някой от искащите да се запишат съумее да организира всички желаещи да се запишат в определения срток (сутринта рано) може и да има шанс, защото предишния път беше следното: тече подготовка за клас ХЕ- примерно и се появява някой който иска да кара, ама колата му още не е разтоварена от багажа, не е попълнил нищо и има да плаща, и докато това го направи заминават 15-20мин. ха си представете да се точат като черва 10-15 човека, кога според вас ще стартира клас ХЕ? И защо да чакат другите които са заявили предварително. Няма как да се записвате преди класа защото техническата ще е заета с класа който предстои.

Ако кажете да не ги чакаме, защо тогава сме изчакали 1 а да не чакаме 2-рия?

Точно това бави нещата.


Така се получи и пак, имаше човек който реши да се записва в 13часа на обяд и искаше да спрем състезанието да кара, имаше и такива които идват на техническа с натоварена кола, щото не знаели къде да се разтоварват и после се сърдят като не ги пуснат, други не чуват, че им идва реда за каране и Виктор ги издирва като полицай и така. Ей така стават дупките и затова малко се кара.....Никой не чете кво пишем предварително факт!

Също така някой колега бил раздавал прекъсвачи по пистата в събота вечерта, решил да настройва точно когато другарите му решили да спят и вместо да прави тестове извън пистата и да не пречи на спящите, цялата газ по правата и въртене пред халето, други се правят на състезатели по паркинга и показват колко за бързи колите на 1 и 2-ра. Пилежи на гуми здраво по белия чакъл, и подхода към пистата. А всичко това е негатив, щото си седят шефчетата гледат и после ни казват "тия простотии не са добре" "изпълненията вечер на пистата са нежелани" и т.н.за догодина ще ви мислим нещо и т.н и т.н..... това са камъни в нашата градина. На всички нас, щото от простотия ще си го направим лошо. Който искаше да охлажада или да пили да напусне пистата и да раздава отвън газ колкото иска. Верятно затова са монтирани и "спящите" полицаи, които бяха заобикаляни грижливо само за да се покаже къде ти е прекъсвача и колко яко пилиш гуми.....
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 04 юли 2011 - 13:01

Незнам как е било миналите години,но тази бях и допадна доста и смятам за напред ако имам възможност да съм на всички такива мероприятия.Относно колоната очаквах от самото тръгване да съомеем да се напаснем и да движи колоната с един ритъм както стана след Ихтиман.От части се очакваше това още от Лукоила след като от толкова коли Жоро като викаше да се съберем за бърз "инструктаж" дойдоха 20 души.Моето мнение,че за да има стегната колона не трябва организация,а самоорганизация -всеки да държи определена дистанция от предната кола.
Опитах се да поддържам максимално връзка с Жоро и до колкото успяваме ние да виждаме колоната да я държим стегната.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 04 юли 2011 - 13:04
Отговори

Димитър Петков снимка Димитър Петков 04 юли 2011 - 13:34

Хубаво съборче се получи. На мен ми беше първо подобно и нямам база как да преценя дали е по-добро от предходните, но си ми хареса. Иначе си поизгорях доволно :naughtynono:
Относно софийската колона си беше пълна анархия. Много коли се показаха като бързи изпреварвайки части от колоната и опитвайки се да се набутат обратно в нея. Показателен беше и примера с едно камионче на Чико, което на няколко пъти беше засечено от изпреварващите го колеги, и за капак колата преди мен зелена вектра (номер не запомних) опитвайки се да се върне в колоната буквално искаше да взеле под камиончето. Е хубаво искаш да подминеш камиона който разкъсва колоната, после искаш да се върнеш обратно в колоната ама прецени си можеш или не, ако ли не чакаш в ляво да се направи малко дистанция или ако няма такава опция разминаваш още някоя друга кола (дупки в колоната имаше бол) и се набутай там. Имаше няколко неприятни случки, но важното е в крайна сметка че всичко приключи благополучно, както по пътя за Дракона, така и на самата писта.

Поздрави на организатори за усилията и добре свършената работа!
Мнението беше редактирано от Димитър Петков: 04 юли 2011 - 13:38
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 юли 2011 - 13:47

Kолоната беше под сякаква критика тази година,Жоро си караше добре но отзад не се получаваше добре.Лично на мен ми писна още преди тунела и си бих камшиците,на два пъти виждах как ще ударя колегата пред мен и реших да се отцепя(това е мой избор)!Момчетата с калибрата и вектрата за пореден път се изложиха(аз толкова бързо коли не бях виждъл :kuku: )За организацията само адмирации беше перфектна от всякъде <_< .По повод прекъсвачите и карането на коли след 22.00 ч. там да се вземат мерки или се правят забележки на всички или няма нищо да се получи.Лично мен до 4 сутринта не съм мигнал ,в палатката на 1 метър от мен прекъсвачи ,фарове ,пилеж на гуми имах чувството ,че ще ме смачкат всеки момент((СИЛНО трябва да се обърне внимание защото пак казвам бях на косъм от....)!!!
Отговори

kraskata_corsa снимка kraskata_corsa 04 юли 2011 - 14:14

Бацка, влизам ти в положенито, ама за спокоен сън - вкъщи до жената, и там даже не е сигурно :mhihi:
Мнението беше редактирано от kraskata_corsa: 04 юли 2011 - 14:15
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 04 юли 2011 - 14:21

Всичко беше много добре ограганизирано и лично на мен много ми хареса...Колоната няма да говоря за нея аз си тръгнах след Слав от нея..Иначе ония прекъсвачи,пиратки и тем подобни неща си бяха селяния от всякъде ама се изтърпя...аз трябваше да видя къде спят тези хора и сутрина в 6 да пракирам към палатката с заден и да чуят какво е истински звук от кола а не ония масларки дет ми ги пържиха по няколко часа... :smile3560:
Мнението беше редактирано от milcho2005: 04 юли 2011 - 14:36
Отговори

Nightmarish снимка Nightmarish 04 юли 2011 - 14:26

Било е страхотно ... Поздравления на всички за добре свършената работа :love_opel: :clapping: :a049: :beer:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 юли 2011 - 14:51

 kraskata_corsa, на 04 юли 2011 - 14:14, каза:

Бацка, влизам ти в положенито, ама за спокоен сън - вкъщи до жената, и там даже не е сигурно :mhihi:

Aз не съм отишъл да се наспивам,но дане стане като с онова войниче където му смазаха главата.Мен лично прекъсвач и музика изобщо не ми пречът но като стане белата само ще се даде линк и 2 дена по вестника нали!!
Отговори

nLite снимка nLite 04 юли 2011 - 14:51

Аз не бях с колоната подминах я още на лукойл понеже беше ясно че няма как да са добре нещата ... точно 5 км след като подминах колоната дойдоха "състезателите" с калибрите и вектрите и естествено ги пускам /защото е ясно че се правят на бързи , обаче от 180 ми набиват спирачки и ми спират в авариината лента ... Ей заухави материали ............ купете си колела …... що не излязахте на пистата , а ми карате по магистралата бе ........
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 юли 2011 - 14:53

 milcho2005, на 04 юли 2011 - 14:21, каза:

Всичко беше много добре ограганизирано и лично на мен много ми хареса...Колоната няма да говоря за нея аз си тръгнах след Слав от нея..Иначе ония прекъсвачи,пиратки и тем подобни неща си бяха селяния от всякъде ама се изтърпя...аз трябваше да видя къде спят тези хора и сутрина в 6 да пракирам към палатката с заден и да чуят какво е истински звук от кола а не ония масларки дет ми ги пържиха по няколко часа... :smile3560:

Милчо това не е гадно,по добре вкарай в клетка 10 котки и ги дръж една седмица гладни и на сутринта по една в палатка и затваряш :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от BatSlav: 04 юли 2011 - 14:53
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2011 - 15:03

Пичове, ще ви кажа няколко неща.

Първо: Никой на никой не може да каже какво да прави вечерта. Хората се забавляват по този начин просто. Защо никой от Вас не отиде да ги помоли да престанат с прекъсвачите? Мен също ме подразниха, но сметнах, че е по-добре да не си разваляме празника с тях.

Второто: За колоната. Казвате "писна ми", "не станаха нещата". Не е това решението. Всеки може да стане и да си замине от колоната. :icon_wink2:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 04 юли 2011 - 15:08

 IvailoM, на 04 юли 2011 - 15:03, каза:

Пичове, ще ви кажа няколко неща.

Първо: Никой на никой не може да каже какво да прави вечерта. Хората се забавляват по този начин просто. Защо никой от Вас не отиде да ги помоли да престанат с прекъсвачите? Мен също ме подразниха, но сметнах, че е по-добре да не си разваляме празника с тях.

Второто: За колоната. Казвате "писна ми", "не станаха нещата". Не е това решението. Всеки може да стане и да си замине от колоната. :icon_wink2:

Напълно съгласен,но като си дал 5 лева за вход не означава да вилнеш след 17.00 ч.,лошо няма но най добре след 17.00 ч. колите вън зад оградата и на пистата само палатки,това са мерките иначе сърдити бол.
Отговори

Mery81 снимка Mery81 04 юли 2011 - 15:10

 IvailoM, на 04 юли 2011 - 15:03, каза:

Пичове, ще ви кажа няколко неща.

Първо:
Второто:

Нито в първото, нито във второто си прав...айде помисли си защо!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2011 - 15:15

 Mery81, на 04 юли 2011 - 15:10, каза:




За първото само организаторите могат да забранят достъпа до пистата на коли след 18 часа примерно. Но пък ще настане масово недоволство, защото извън пистата колите няма кой да ги пази.

Но за второто казвам, че можеше повече хора да се организират с опазването на реда и дисциплината в колоната, а не сега да мрънкаме.


Кажи си и твоето мнение все пак, а не да ми казваш, че не съм прав!
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 04 юли 2011 - 15:16

То без подобни изпълнения е трудно да мине пътуването. Искам да помоля колегата със разкрачената Калибра да кара малко по-отговорно. На два пъти ме засече с по 120-30км/ч, сам се чудя как не го направих на Тигра отзад.
Евала че имаше хора, които снимаха колоната по време на цялото пътуване :thu:
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 04 юли 2011 - 15:17

Единственото което не беше в ред е скоростта на колоната и начина по който се движехме, не може да караме със 80 до 130 на моменти, и изведнъж бам на 80-60 отново за разтояние под 5 метра, колеги стига някой от вас са с по-нови коли, с вентилирани дискове и пипани спирачки, ама аз лично два пъти щях да омешам боята с колета пред мен, отзад имаше колега с някаква червена вектра и той излиза в аварийната лента заради тези спирания, като винаги е имало поне 3-4 метра дистанция от колата пред мен, но просто на моменти беше направо страшно просто по-старите коли не можеха да спират със скоростта с която се намаляше на моменти... Другото нещо в баирите газ и всичко под 100 коня изоставаше, на мен ми се налагаше примерно да връщам 3 та на магистралата за да не изоставам, поне да движехме със скорост около 90-80 но да е постоянна... Иначе събора като цяло беше голямо изживяване, за всички имаше по нещо... :) :)
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 04 юли 2011 - 15:21

Колеги нека отрицателните емоции отстъпят място на положителните. Няма как всичко да е перфектно на 100% след като повечето неща зависят от самите гости на събитието. Целия екип и много колеги се опитаха да направят събора хубаво изживяване за всички и УСПЯХА!

Винаги ще има недоволни от времето, автомобилите или каквото още се сетите. Няма тотален контрол над всичко, важно е колегите за които става въпрос тук да си вземат поука и догодина нещата да са по-добре за тях и околоните особенно в голямата колона от София. Темата за тръгване беше пълна с призиви за разумно шофиране. Изцепки винаги ще има, това е неминуемо, но нека поне са минимални.

Водещия на колоната се справи отлично, просто има колеги които не могат и не знаят как да карат в колона и натоварен трафик. По този начин се застрашава всичко.

Нека не разводняваме темата с излишни неща и спорове.

Поздрави и благодаря.
Отговори

Mery81 снимка Mery81 04 юли 2011 - 15:23

 IvailoM, на 04 юли 2011 - 15:15, каза:


дай да не размиваме темата със спам..като цяло бих казала, че всичко си зависи от всеки един от нас...просто на по голямата част им липсват първите 7 години, и какъвто й ред и дисциплина да упражниш ефекта ще е нулев..това не е училище и не сме се събрали да се възпитаваме!
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg