Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР

Тази тема е заключена

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2011 - 15:23

 Й.Атанасов, на 04 юли 2011 - 15:17, каза:




Колега, мога веднага да ти отговоря защо се получаваше така. Скоростта не можеше да е закотвена на 100 поради доста причини. Налагаше се на няколко пъти да се намалява, за да може колоната да се събере. Получаваха се дупки, защото не се спазваше необходимата дистанция от самите хора. Колоната просто се разкъсваше и от изпълненията на рацерите. Колоната се разкъсваше и от това, че се налагаше на няколко пъти да изпреварваме камиони и тн., което няма как да стане едновременно. Имаше и нови колеги, които не знаят как се пътува в колона и им е за първи път. Не може 100 коли примерно да се направляват от трима души. Още повече при положение, че сме си Бай Ганьовци :newsm05_41:

Както каза колегата Ивчо по-горе "за да има стегната колона не трябва организация,а самоорганизация -всеки да държи определена дистанция от предната кола."



За съжаление Илияне отрицателните емоции няма как да се отминат просто ей така. Нали все пак искаме да се изглаждат нещата и на всеки нов събор да е по-добре от предишния? Точно затова смятам, че е по-добре всеки да си каже какво му е харесало или не е и да се опитаме заедно да променим нещата. Много лесно е да се направим, че не сме видели или че всичко е било просто перфектно. Много лесно е да вдигнем ръце и да кажем "ние сме си българи", "нищо не става от нас" и тн.

Съжалявам, че пиша толкова много, но не мога да разбера защо постоянно се мрънка от дадено нещо и в същия момент се заявява, че това не може да се промени. Ми като знаеш, че е така не мрънкай и си пътувай сам......
Мнението беше редактирано от IvailoM: 04 юли 2011 - 15:30
Отговори

mileff снимка mileff 04 юли 2011 - 15:46

Абе вие май си нямате работа :)
На мен ми се налагаше постоянно да изоставам и да изпреварвам колоната, така че видях доста коли движещи се като свободни електрони извън колоната, влизащи в колоната, излизащи от колоната, променящи позицията си спрямо останалите и т.н. Отделно една Вектра А също от колоната я чаках 5мин. да се прибере от лява лента за да мога да изпреваря всички и да отида на следващото място за снимки. Накрая момчето реши проблема като изпревари кола в средната лента отдясно! Общо взето преди всичко това е липса на самодисциплина. Една водеща и една затваряща кола отзад съвсем не могат да контролират всичкият този хаос и предполагам, че това не е само при нас. Общо взето изглежда народопсихологията ни е такава :)

Искам и аз лично да се извиня за няколко по-рискови изпреварвания след магистралата на път за Калояново, понеже позасякох няколко колеги и не помня кои, но предполагам, че видяхте защо бързах толкова да мина отпред преди левия завой на прелеза.

Радвам се, че все пак не се стигна до по-неприятни ситуации и това, че на 40-50 коли 2-3 от тях не можеха да си намерят мястото едва ли е изненада за някого.

Хайде живи и здрави и шофирайте разумно не само на път за Калояново :)
Отговори

ivo_valentinov снимка ivo_valentinov 04 юли 2011 - 16:02

Добър ден на всички ви.
Пътувах след колоната в ранният следобед. Погледах само снимките, но каквото и да е било си е заслужавало.
Не знам как е било преди, но за малкото време прекарано на пистата мога да кажа само едно : -Благодаря!
Благодаря на хората с които се запознах а не се познавахме лично, особено допринесохте за хубавото изкарване.
Благодаря на всички които организираха и съблюдаваха самото мероприятие, и всички дръзнали да премерят "мускули" на пистата.
Винаги има разочаровани и очаровани, винаги има много очаквания, но понякога нещата се случват.
Каквото и да е било, нека всеки си вземе поука, защото ако има проблем е редно да помислим колко ние сме допринесли до неговото разрешаване или прочие...
Дисциплината на пътя е самосъзнание.
Аз принципно съм внимателен като водач, но понякога под влияние на странични фактори се афектирам.
Вследствие имам доста огънати коли и претърпени злополуки къде по-леки, къде не...
Идеята е да запазим добрите спомени, да има добри поводи за разговори и размисъл.
Каквото не е направено с повече всеобщи усилия за следващият път може би ще се направи или поправи...
Всичко друго е минало и факт.
Нека сме живи и здрави и да има поводи които да ни изпълват само с усмивки и положителни емоции.
А другото - другото както вече казах с общи усилия ще го направим!
Отговори

KraaaS снимка KraaaS 04 юли 2011 - 16:09

Като цяло беше много добре. Имам лека забележка- защо аджеба не ни дадохте на стълбичката да се омокрим с шампанското :rasp:
Малко криво стана с Драг-а, но по-добре сърдити отколкото пребити! Напълно се консолидирам с решението за отмяна.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 04 юли 2011 - 16:56

браво браво на момчетата за положения труд всички ние да си изкараме хубаво, а те да приличат на печени раци :biggrin: Това ми е трети събор и винаги съм ходил с колоната и найстина този път беше много зле,но според мен причината не е само в няколко то рацери и предишните години си имаше такива, а просто движението по магистралата беше много натоварено вкючително много камиони и бусове срещнахме който допринесоха за това. Иначе събора като мероприятие от година на година става все по хубав и лично за мен се получиха много добре нещата , но и аз бих искал да вметна като препоръка към организаторите да обърнат повечко внимание на драга за следващата година. :thu: :flag:
Отговори

milenxe снимка milenxe 04 юли 2011 - 17:20

Първия ден , беше добре и се забавлявахме.Но това което мисля за втория е като препоръка към организаторите,а не мрънкане.Мисля че се знаеше че има доста мераклии за драга,както участници ,така и зяпачи.не ми стана ясно като се видя че времето е кофти ,защо не преместиха майсторското за последно?Това че за класирането се взеха резултаите от първия ден ,хубаво но имаше хора които пазеха колите за състезанието.Лично мое мнение е че в клас 2000 кубика 1-во място беше Ангел,а на второ КОСАЧА ,на когото си мисля че трябва да се извините пред всички затова че момчето си изкара място на стълбичката а беше объркан!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 04 юли 2011 - 17:25

 BiserRs, на 04 юли 2011 - 11:23, каза:

Ще разбереш колега, нямаше драг понеже заваля и класирането се направи по времената от Събота, така че те класираха 2-ри :newsm05_41:

Класираха го 3-ти :newsm05_41:
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 04 юли 2011 - 19:42

Минус за коментатора ! първо започна да казва моделите + номерата и дори кода на двигателите... После си остана само с номерата трябваше да се мача да помя през обиколкоте кои с кои номер е... И паузите докато се домакнат до старта , и изведнаж "отказах се" хаха. В клас 2000+ турбо само 3 коли ?? имаше една астра Н и тои се отказа ... и вече за Драга мн кофти се получи ...
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 04 юли 2011 - 19:49

 Емо Ангелийн, на 04 юли 2011 - 12:27, каза:

Ти специално земи я поспъни твойта, че те видях в огледалото за излизаш от завоя, докато бях след средата на правата и до края на правата ме размина като спрял.... :mhihi:

Евала Жоре, много сериозна кола си построил :thu:


Tя колата е сериозно но за ДРАГ,то се видя в събота като карах срещу шампиона от миналата година.Пазех силите за неделя но нямахме късмет,да покажем на какво са ни способни колите.За което съм много разочарован аз и много други колеги и фенове който се бяхме замъкнали от 350-400км. в едната посока и накрая за нищо...


П.С.
Но здаве да е ,като цяло събота всичко беше супер/карахме ,забавлявахме се/ ,но не и в неделя/за което и времето допренесе/. :sad-smiley-046: Като цяло събора има напредък от предните години,спонсорите ,организация,награди, всичко беше на голямо ниво за което евала момчета.

А относно музиката нощем и прекъсвачите смятам ,че на едно такова събиране до 24.00 часа,са си съвсем нормални...ималоги е винаги и пак ще ги има.За слаломите по правта и по чакъла си е изява на чиста простащина. :icon_evil2: Карането в колона е отговорна и дисциплирана работа,който няма нерви да се съобразява с другите кара сам, знам го от собствен опит...
Мнението беше редактирано от indianeca1983: 04 юли 2011 - 19:59
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 04 юли 2011 - 20:42

Колоната и аз я напуснах поедно време и пристигнах малко преди нея, че имаша доста фрапантни ситуации.
След като видях товарни камиони да криволичат и да карат в аварийната по-бързо от нас и шофера да прави жестове и т.н. Дори колконата спря май на Вакарел беше и карах на 1-ва някоко метра.
И всичко това заради 3-4 ма "рацера".

Това като се изключи другото беше перфектно :)
Отговори

Shades снимка Shades 04 юли 2011 - 21:55

Мислех да изчакам да се посъберат повечко мнения и тогава да споделя моето виждане "от другата страна" на нещата, но ще го направя сега ...

Съборът се получи по-добре, отколкото очаквах в началото. Тук е мястото да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на УС за дивотиите, през които са преминали за да довлекат на пистата сериозни спонсори и да направят нещата една идея по-истински!

Съборът беше с доста голяма (както се разбра - с най-голямата досега) посещаемост, въпреки кризата, което е много добър знак за развитието ни като клуб и фенове на марката.

Голямата посещаемост и многото участници съответно и отвориха много работа на нас, хората печащи се, търчащи и т.н. само и само да се вкарат нещата в някакъв ред. Тази работа беше допълнително усложнена от тълпата, която реши да се записва в последния момент, от хората явяващи се на техническа комисия с пълна спална и туристическа екипировка, от хората, които се налагаше да издирваме поименно след хиляда повиквания от водещия, за да ги помолим, ако са така любезни да се явят да се състезават, от хората, които решиха да направят 2 реда паркирани коли пред участниците в "Кола на събора", запушвайки по този начин и без това тесния заход към пистата, от зрителите, шляещи се като мухи без глави пред колите, които се готвеха да излизат на пистата, както и пред тези, които се връщаха от нея, тук ще изразя съжалението си, че не се възползвахме пълноценно от охраната ... Тези неща сбиха и без това натоварения график и в комбинация с гадното време в неделя доведе до това, че "черешката на тортата" за много хора, а именно финалите в драга, просто не се състояха.

Разбира се, имаше пропуски и от наша страна, но според мен повечето от тях се състояха в това, че екипът от ОКБ работехме със спонсори, охрана, медицински екип, представители на собственика на пистата, техническа комисия, маршали и хората, замерващи времето. Синхронът между цялото това множество не се получи на 100%, но мисля, че си взехме поуки за догодина.

Искам да благодаря на всички състезатели за куража да излязат на пистата и да дадат 101% от себе си! На всички, които се довлякоха от всички кътчета на България с хъс за победа! На хората, които показаха, как се подготвят коли и как се кара ... дори и срещу професионални пилоти :icon_wink2:

Като заключение ще кажа само, че се надявам догодина да сме още по-силни и по-сплотени, защото имаме силни коли, силни фенове и силна любов към марката! :flag:
Отговори

kvalev снимка kvalev 04 юли 2011 - 22:41

От гледна точка на посетител това беше ПЕРФЕКТНИЯ СЪБОР......

Евала за организацията и старанието....

Относно пътуването до пистата, аз водих колоната на магистралата - бяхме заедно Стара Загора и Сливен....
Дисциплината беше желязна, без никакви произшествия и неразбирателства.

Лично аз се радвам че се запознах лично с доста хора и ще се стремя в бъдеще при пътуванията си да поддържам тези познанства.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ на организаторите за чудесното преживяване. Имаше адреналин и емоции в прилични количества.

Поздрави.
Отговори

KadettD_XE снимка KadettD_XE 05 юли 2011 - 10:48

Хора сами сте си избрали да сте в редица.. и само можете да я напуснете.Ефектно е да са много коли но манталитета на шофиорите е друг. Въпроса ми е кога ще излязат времената от Тайм Атак-а ? и ако някой знае дали съм паднал под минута ? става въпрос за червен Кадет Д с бели джанти
Отговори

fanatic снимка fanatic 05 юли 2011 - 12:36

Времена от тайм атака бяха изкарани на самата писта на таблото. Мисля, че имам от първият ден и ще ги изкарам. Втория ден бяха елиминациии не сме засичали време. Имаше само едно време по спомен под минута- ще проверя на кого е...
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 05 юли 2011 - 12:41

Ето още от медийното отразяване с класирането от Моторспорт бг.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 юли 2011 - 12:43

Ето и класирането след края на събитието:

Ретро рали:

1. Ивайло Димитров – Опел Кадет Ц
2.Мартин Колев – Опел Манта Б
3. Александра Ангелова – Аскона Б

Майсторско шофиране:

1. Васил Тодоров – Опел Астра Ф
2. Костадин Пейчинов – Корса Ц
3. Георги Бойков – Астра Ф

Опел Спийд Атак – клас Дизел

1. Стефан Филипов- Омега Б
2. Ивайло Иванов- Астра Г

Опел Спийд атак – клас до 1800 куб см.

1. Ваньо Цвятков – Опел Тигра
2. Красимир Дончев – Опел Астра
3. Иван Стоянов – Опел Корса

Опел Спийд атак – клас до 2000 куб см.

1. Владислав Михайлов – Опел Кадет
2. Юлиан Русанов – Опел Кадет
3. Драган Богданов – Опел Кадет

Опел Спийд атак – клас над 2000 куб см. и турбо

1. Борислав Николаев – Вектра А Турбо
2. Ангел Узунов – Астра Ф
3. Александър Попиванов – Омега Б

Драг – клас дизел

1. Власислав Асенов – Опел Астра
2. Пресият Василев – Опел Омега
3. Ивайло Иванов – Опел Астра

Драг – клас до 1800

1.Борис Кръстев – Опел Астра
2. Иван Стоянов – Опел Корса
3. Кристиян Костадинов – Опел Астра.

Драг – клас до 2000 куб. см.

1. Ангел Узунов – Астра Ф
2. Ванцислав Бояджиев – Астра Ф
3. Ангел Бояджиев – Корса А

Драг – Над 2000 куб.см и турбо

1. Ангел Узунов – Астра Ф
2. Атанас Димитров – Опел Кадет
3. Ангел Бояджиев – Корса А
Отговори

raid снимка raid 05 юли 2011 - 15:41

 KadettD_XE, на 05 юли 2011 - 10:48, каза:

Въпроса ми е кога ще излязат времената от Тайм Атак-а ? и ако някой знае дали съм паднал под минута ? става въпрос за червен Кадет Д с бели джанти

Времената от тайм атака са само от събота /квалификациите/ ето ги всичките, но там има само едно време под минута, ако в неделя си дал под минута то няма да е отчетено защото на директните елиминации нямаше транспондери.

Публикувано изображение
(времената са само от клас 2000)
Мнението беше редактирано от raid: 05 юли 2011 - 15:42
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 05 юли 2011 - 17:51

 KadettD_XE, на 05 юли 2011 - 10:48, каза:

Хора сами сте си избрали да сте в редица.. и само можете да я напуснете.Ефектно е да са много коли но манталитета на шофиорите е друг. Въпроса ми е кога ще излязат времената от Тайм Атак-а ? и ако някой знае дали съм паднал под минута ? става въпрос за червен Кадет Д с бели джанти


Италиянско квалификаций...
Публикувано изображение
ДАГ квалификаций...
Публикувано изображение
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 05 юли 2011 - 21:31

А колко са били колите на събора?
Имам предвид, колко Опела са били вътре на паркоместата :)
По снимките гледам че колконата от София на Лукойла ( снимките на Милеф ) е била около 50 коли :)
С всяка година ставаме все повече :)
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 06 юли 2011 - 01:39

да споделя впечатленията ми от моето присъствие. за мен това бе "сефтето" на Опел събор.
първо да благодаря на Пешо (Peshotiger) за цялата помощ около присъствието ни на събора. изключителни благодарсноти за което от името на Madness Motorsport <_<
единствената забележка е към неделния драг. знам, че искахте да е кулминацията на събора, но от сутринта беше ясно, че възможността да завали клони към 100%.
знам и колко трудно е на организаторите да правят всичко в движение, но поне за следващия път да се има в предвид. вечерта мина спокойно. извинявам се на хората до нас ако сме вдигали шум (не сме палили колите на прекъсвачи, само смях и щуротии) дано са се наспали.

организаторите при награждаването допуснаха грешка, не малка при това. наградиха нашето момче - Ангел Бояджиев с Корса А 3.0 с трето място в клас до 2000 куб. а дефакто третото място бе за Вектрата на Косача. ест. след награждаването купите и наградите бяха връчени на релно заслужилите това. респект към Ангел Бояджиев за което.

следващия събор се надяваме да имаме още по-голямо приствие и още по-подготвени коли и още повече призови места.

Поздрави от екипа на Madness Motorsport и ще се видим догодина :3: :flag:
Мнението беше редактирано от devil_vas: 06 юли 2011 - 01:42
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg