Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лампа на маслото

titan22 снимка titan22 30 ноември 2010 - 16:21

Колеги,ако може да ползвам темата на колегата да попитам-C18XEL в крайна сметка с какъв филтър трябва да е със или без клапа,защото майсторите казват че вече не се правели филтри за тези мотори със клапа.
Отговори

Yav снимка Yav 30 ноември 2010 - 16:45

 javor_bg, на 30 Nov 2010, 15:56, каза:

И аз съм имал такива проблеми. Причината е в износването на основни и биелни лагери. Маслото се стича от тях. Когато се е стекло съответно пак трябва да се качи от маслената помпа след дълъг престой на колата.


Колега, а защо в началото след смяната на маслото лампата гасне по-бързо и с течение на изминатите километри ( 2000, 3000км) пак се забавя гасненето и? То ако е от износени лагери не би ли трябвало ефекта да е постоянен или греша? Сподели мнение. Поздрави.
ПС на моята кола (Вектра C20NE) е същото положение и аз се бях усъмнил в добрата работа на маслената помпа. Как може да се разбере дали тя не работи нормално?>
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 ноември 2010 - 22:31

Ами колега да, странно е това, което казваш и нямам обяснение. Зимата съм забелязъл, че проблема ми е по-осезаем. Иначе помпата може да се замери дали работи добре с манометър като се гледа налягането на маслото на празен ход и на обороти.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 30 ноември 2010 - 22:31
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 02 декември 2010 - 19:14

Колеги , масления филтър на GM който си купувам и аз (от Булвария) , няма клапан против обратно изтичане на маслото на радиално разположените входящи отвори за масло на филтъра (сещате се за кой клапан иде реч :biggrin: ). Та има ли изобщо Опел на който филтъра трябва да има такъв клапан? Предполагам че ДВГ за филтър без клапан имат някакъв вграден такъв близо до мястото за монтажа на самия филтър :mhihi: !
Отговори

titan22 снимка titan22 02 декември 2010 - 19:31

Интересно защо японските коли имат клапа във филтъра а германските и по-специално Опел нямат?
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 03 декември 2010 - 10:21

Преди месец смених маслото и масления филтър, като филтъра е GM и мисля, че имаше клапан, ако този гумен пръстен над отворите е клапана, за който говорите.
Мнението беше редактирано от баш майстора: 03 декември 2010 - 10:22
Отговори

vladkata снимка vladkata 03 декември 2010 - 10:33

Не знам колеги кав е филтъра GM има ли няма ли клапи ,но стана както колегата каза сложих филтър алко след като претърсих града за такъв :mhihi: и сега нямам потропване на мотора сутрин на първото палене бях с ман и си тропваше стабилно, така че явно трябва да има клапан . :biggrin:
Мнението беше редактирано от vladkata: 03 декември 2010 - 10:37
Отговори

Оги снимка Оги 03 декември 2010 - 11:01

Дори Хонг Конг-ските филтри които продаваме на клиентска цена 5лв имат въпросния клапан .. не знам къде ги намирате такива без :biggrin:
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 06 декември 2010 - 08:26

 Оги, на 03 Dec 2010, 11:01, каза:

Дори Хонг Конг-ските филтри които продаваме на клиентска цена 5лв имат въпросния клапан .. не знам къде ги намирате такива без :mhihi:
- Във магазините на всички официални представители на Опел :mhihi: !
Колега "баш майстора" не това гуменото е клапана , това за което казваш е уплътнителния пръстен за между филтъра и блока на мотора! Клапана е точно зад отворите (без зад централния)!
Поздрави!
Мнението беше редактирано от greenhorn: 06 декември 2010 - 08:27
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 07 декември 2010 - 13:24

 greenhorn, на 06 Dec 2010, 8:26, каза:

- Във магазините на всички официални представители на Опел :25: !
Колега "баш майстора" не това гуменото е клапана , това за което казваш е уплътнителния пръстен за между филтъра и блока на мотора! Клапана е точно зад отворите (без зад централния)!
Поздрави!

може би неправилно съм се изразил - не над отворите (както съм писал), а зад съм искал да напиша :)) - (то зависи от гледната точка де ) и си е баш гумен пръстен, изпълняваш ролята на клапан :))
Уплътнителния пръстен е ясен, не съм токова тъп, колкото ти се струва :newsm05_41: повече съм :newsm05_41:
Успешен ден !
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 10 декември 2010 - 16:16

Заради този клапан на коли от VAG групата им светеше лампата за ниско налягане на маслото на празен ход. Сменяйки филтъра проблема изчезва на няколко коли от VAG групата.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 10 декември 2010 - 16:17
Отговори

ceko45 снимка ceko45 27 декември 2010 - 15:14

Малко развитие на темата при мен. Протече ми гарнитурата на картера, съвсем леко де, но реших да я сменя. откарах колата в сервиза на един приятел и му я оставих, като се разбрахме като свали картера да ми звънне да дойда да го видя. Обажда ми се той, отивам и виждам нещо страшно. на дъното на картера около 2 мм. нещо като утайка и грес. УжассссТ... Цедката на маслената помпа с боклуци и гюбре... Яко чистене падна... Докато светне картера... Сипах си старото масло щото беше на 200 км. като го прецедихме през финна цедка да се оберат боклуците. Маслото ми в момента е 5/40 тотал синтетика и съм много доволен. Мотора ми нараво мърка с него, а както и изчистих картера и цедката на маслената помпа направо спи... Така че колеги, ако имате дори и малки съмнения относно поддръжката на колата от предишните собственици, изчистете си картерите, не е много скъпо- 19 лв. гарнитура картер на Виктор рейнц и за работата - колкото ви вземат. Има смисъл от това ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg