Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

ловато или фобос

Гостstani_m2_* 20 септември 2011 - 11:33

здравеите колеги.реших да сложа ГИ,но сам пред дилема фобос или ловато.моля ви даите савет
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 20 септември 2011 - 11:36
Причина за редактиране:: Попълни си профила според правилата на форума. Код на двг. и град на Кирилица иначе те вкарвам във валидация.
Отговори

SilverKaD снимка SilverKaD 20 септември 2011 - 12:00

ЛОВАТО чух за Фобос че последно време ги развалили от към качество.
Отговори

luk_skywoker снимка luk_skywoker 20 септември 2011 - 14:40

BRC :newsm05_41:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 септември 2011 - 19:03

За Ловато може колегата landi да се произнесе,че Ловато отскоро е собственост на Ланди Ренцо или Ланди(то е едно и също).
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 20 септември 2011 - 23:13

Фобос недей да взимаш колега ....доста проблемни общо взето ...... За мен Ланди Ренцо и Ловато е най доброто на пазара ама и цената му е .......

Аз днеска си качих турска Мим Гас реших да експерементирам с атрактивната цена ....и да изпробваме качеството че да почнем да ги монтираме .....с италянски дюзи 1.5 ома. та ще видим хубавото на тази уредба е че не се връзва към ланда сонда има и опция де .....ще се тества с нея и без ....
Отговори

Гостstani_m2_* 21 септември 2011 - 09:21

 stani_m2, на 20 септември 2011 - 11:33, каза:

здравеите колеги.реших да сложа ГИ,но сам пред дилема фобос или ловато.моля ви даите савет

относно колегата които недоволства за кода на двигателя.това е кода които сам написал колата е с дясна дирекция и сам го написал от талона
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 21 септември 2011 - 13:59
Причина за редактиране:: С какъв точно мотор е автомобила?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 септември 2011 - 17:24

 zorkovp, на 20 септември 2011 - 23:13, каза:

Аз днеска си качих турска Мим Гас реших да експерементирам с атрактивната цена ....и да изпробваме качеството че да почнем да ги монтираме .....с италянски дюзи 1.5 ома. та ще видим хубавото на тази уредба е че не се връзва към ланда сонда има и опция де .....ще се тества с нея и без ....

Аз монтирам ГИ МимГаз от 2,5 години......
Отговори

landi снимка landi 21 септември 2011 - 18:56

 ivan_pop, на 21 септември 2011 - 17:24, каза:

Аз монтирам ГИ МимГаз от 2,5 години......

И сега колега остава да кажеш работи перфектно и няма проблеми. :biggrin:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 септември 2011 - 20:28

 landi, на 21 септември 2011 - 18:56, каза:

И сега колега остава да кажеш работи перфектно и няма проблеми. :biggrin:

Има си недостатъци както и всяка газова система,но се решават.
Landi,BRC и Lovato също имат недостатъци,но ги знаят тези които ги обслужват. :smile3560:
Аз до сега не съм срещтнал перфектна газова,а ремонтирам и обслужвам повече от 10 системи(включително и гореспоменатите). :whistle:
След като монтирам нещо(каквото и да е),ако клиента има проблем и аз имам проблем,това е неминуемо.А аз предпочитам да нямам проблеми! :naughtynono:
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 21 септември 2011 - 20:36
Отговори

landi снимка landi 22 септември 2011 - 10:27

 ivan_pop, на 21 септември 2011 - 20:28, каза:

Има си недостатъци както и всяка газова система,но се решават.
Landi,BRC и Lovato също имат недостатъци,но ги знаят тези които ги обслужват. :smile3560:
Аз до сега не съм срещтнал перфектна газова,а ремонтирам и обслужвам повече от 10 системи(включително и гореспоменатите). :whistle:
След като монтирам нещо(каквото и да е),ако клиента има проблем и аз имам проблем,това е неминуемо.А аз предпочитам да нямам проблеми! :naughtynono:

Първия си който казва че няма проблеми.ПОвярвай ми комуникирам с доста колеги и до момента нито един доволен,част от тях вече се отказаха.За да познаваш една система трябва да си монтирал поне 100броя и да имаш наблюдение мин. 3год.Едва ли имаш такъв стаж с някоя от горепосочените.За твое инфо Ланди и Ландиренцо имат 8 разновидности на ГИ. :smile3560:
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 23 септември 2011 - 20:00

Колеги да ви попитам,че по разбирате.Колата ми от профила 1 път ли пръска на оборот или 2 пъти?Иначе инжекторите са ми на фулгруп.В момента съм отпуска и се заиграх,а нямам под ръка осцилоскоп.
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 23 септември 2011 - 20:02
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 септември 2011 - 21:31

 ivanovbg, на 23 септември 2011 - 20:00, каза:

Колеги да ви попитам,че по разбирате.Колата ми от профила 1 път ли пръска на оборот или 2 пъти?Иначе инжекторите са ми на фулгруп.В момента съм отпуска и се заиграх,а нямам под ръка осцилоскоп.

C20NE пръска по веднъж на оборот,за твоята не зная.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 24 септември 2011 - 12:26

Благодаря!Не вярвам и при мен да е по различно,макар че логически погледнато би трябвало да е два пъти.Мисля да му сложа 1дюза вместо 4.Предполагам с по голям разпръсквач.На мимгаз дали ще стане-има единични,но не мога да им намеря характеристиките.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 септември 2011 - 18:35

За дюзите виж това:
http://tamonaforum.l...ic.php?f=4&t=28
Дюзите МимГаз са като Валтек.
Една дюза мисля няма да храни мотора.За 100к.с.,4 цилиндъра и 4 дюзи се препоръчва дюзите да са 1,8-2мм. при налягане около 1,2.Не се препоръчва газовите дюзи да отварят за повече от 24-25 милисекунди.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 24 септември 2011 - 20:06

2мм дюза значи 3 кв.мм.е площа на отвора ,а 4 мм дюза е 12 кв.мм.
4мм диаметър препоръчват ли я за нещо?А и винаги остава възможността да се вдигне малко и налягането.До 2 бара би трябвало да понесе.
А за този какво ще кажеш? http://www.gasmagazi...0%BD%D0%B0.html
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 24 септември 2011 - 21:31
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 септември 2011 - 21:47

Аз размера на дюзите ориентировъчно ги смятам така:
мощтност(kW)/брой цилиндри/10=дюзи(мм)
100kW/4 цилиндъра/10=2,5мм.
Това е ориентировъчно и важи за налягане от 1 до 1,5 атмосфери.
На пропан-бутанов изпарител налягането не може да се вдигне повече от 1,5 без преработка на изпаритела.
При някои системи размера на дюзите трябва да е по-голям ако бензиновите работят заедно в сравнение ако работят последователно.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 24 септември 2011 - 21:53
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 24 септември 2011 - 21:59

Да ама не ми се струва вярно.Дебита на дюзата е функция на площта сечението и налягането.Q=V.S Двойно по голяма площ двойно по голям дебит.Имаш квадратна функция.Може приблизително да е вярно в определени граници.

А колкото до това че трябва да са с по голямо сечение при фулгруп е възможно да спада налягането и изпарителя да не може да го компенсира.

Ще си поиграя и ще видя как ще стане.Може и ти да си прав.Благодаря!
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 25 септември 2011 - 00:38
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 септември 2011 - 10:43

Количеството впръскана газ при едно отваряне на дюзата е функция на нейното сечение,налягането и времето за отваряне.Налягането и времето за отваряне на дюзата се регулират много лесно.Влияние оказва и плътността на газта(температурата) но в по-малка степен.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 25 септември 2011 - 11:44

При постоянно отворен инжектор формулата за дебит е Q=V.S.Скороста на потока е V, S е площта на сечението,а Q е дебита.Скоростта на потока е пряка функция налягането. Сечението е равно на радиуса на квадрат по пи.Де факто при 2мм диаметър имаме 3,14кв.мм. сечение а при 4мм диаметър имаме 2*2*3,14=12,56кв.мм.Тоест четворно сечение.Все едно имаме 4 дюзи с 2 мм отвор.Ако инжектора позволява да се работи с такава дюза не виждам причина... :unsure: Даже може да се окаже и малко голямо защото са намалени загубите от триенето в дюзите.

По твоята формула имаме 74Квата/1/10=7,4мм диаметър.Малко множко ми се вижда.

Другото което ми се струва като проблем е че е доста латентен инжектора според графиките които ми прати.Не знам как ще се оправя с ниските.При по високо налягане латентността е по ниска.
Мнението беше редактирано от ivanovbg: 25 септември 2011 - 11:52
Отговори

krasipet снимка krasipet 26 септември 2011 - 22:05

 ivanovbg, на 23 септември 2011 - 20:00, каза:

Колеги да ви попитам,че по разбирате.Колата ми от профила 1 път ли пръска на оборот или 2 пъти?Иначе инжекторите са ми на фулгруп.В момента съм отпуска и се заиграх,а нямам под ръка осцилоскоп.

Колега, колата Ви е с полупоследователно впръскване, а не фулгруп (поне двг-то от профила).
Дали ще искате 1 или 4 дюзи? Това е несериозно нали. Ако е за едноточково захранване, за какво Ви е ГИ? Слагайте обикновена АГУ със всички последствия от това.
При последователно впръскване всеки инжектор впръсква 1 път на 2 оборота на коляновия вал, при полупоследователното- на всеки оборот, а при фулгруп 2 пъти на оборот.
При последователно впръскване необходимия диаметър на дюзите е най-голям (при равни други условия), а на фулгруп е най-малък.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg