Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

OZ General снимка OZ General 25 юли 2006 - 22:54

Гледам тази тема е позарязана отдавна, но мен сега ме вълнува.

Моята е Вектра В x18xe1 1999г. Някой има ли представа дали мога да си сложа MID + 2 копчалака и вс да си е наред?
Според мен трябва да си има Plug ама като не съм разглобявал таблото още?!?! :love_opel:

Предварително благодаря! :love_opel:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 26 юли 2006 - 16:32

И аз като колегата dpetrov искам да попитам дали моя Вектор (1.7 тди) може да еволюира от ТИД към МИД? :a049: Съответно тук в БГ може ли да се намери МИД и за каква сума все пак? Вашите от къде сте ги купували? Видях по-горе, че е споменато ТДИ-то като понятие, а при мен има много малко електроника... :beer: и със сигурност няма да е като при вашите коли... :thu: Благодаря :)
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 24 октомври 2006 - 10:27

КОлеги интересува ме възможна ли е подмяна на тези дисплей, как точно се прави, буксите пасват ли си?След такава евентуална подмяна могат ли да се ползват всичките фукции на MID -a???А тои как ще се управлява трябва ли да се подменя и лоста на чистачките

Моля накой които го е правил да сподели мнение
Отговори

a man снимка a man 24 октомври 2006 - 11:18

s_toshkov, на Oct 24 2006, 11:27 AM, каза:

КОлеги интересува ме възможна ли е подмяна на тези дисплей, как точно се прави, буксите пасват ли си?След такава евентуална подмяна могат ли да се ползват всичките фукции на MID -a???А тои как ще се управлява трябва ли да се подменя и лоста на чистачките

Моля накой които го е правил да сподели мнение
 


Писано е доста по темата, потърси.
До колкото си спомням става, ако имаш датчиците и инсталацията ти е подготвена, ама това как и кой ше установи :19a:
А лоста на чистачките 100% ше се сменя.
Успех :19a:
Отговори

boychev снимка boychev 27 октомври 2006 - 20:41

Колегите които са напред с материяла как може да се върже лоста с двата бутона за борда и да не изписва грешките и къде трябва да се върже да споделят опита си с нас,темата е малко забравена но не изчерпана така че....има и други колеги като мен които искат да минат от тид към мид така че помагаите ..... :devil-smiley-019:Моят не показва нищо даже и среден разход само ми изписва check и ми показва Manganza olio -това е на италиански незнам какво означава.
Отговори

Silver снимка Silver 29 октомври 2006 - 01:50

boychev, на Oct 27 2006, 08:41 PM, каза:

Колегите които са напред с материяла как може да се върже лоста с двата бутона за борда и да не изписва грешките и къде трябва да се върже да споделят опита си с нас,темата е малко забравена но не изчерпана така че....има и други колеги като мен които искат да минат от тид към мид така че помагаите ..... :devil-smiley-019:Моят не показва нищо даже и среден разход само ми изписва check и ми показва Manganza olio -това е на италиански незнам какво означава.
 

При мен не се налагаше свързване,защото си имаше куплунг към който включих куплунга от лостчето(бутоните)и всички необходими проводници на куплунга за МИД-а.Нямам датчиците за ниво на масло,охл.течност,изгор.крушки...и за да не ми светят грешките,дадох на маса съответните проводници.
Първо кажи какво си правил,какъв ти е куплунга(жълт/сив),после питай конкретно и ще ти кажа.А МИД-а ще трябва да го препрограмираш за твоя двг,размер гуми,смяна на езика...
Отговори

boychev снимка boychev 01 ноември 2006 - 12:01

Значи моя мид койти вързах е с жълтата букса и неможах да намеря никаква букса към която да вържа лостчето с бутоните.Колата е вектра б 96 год.От лосчето излизат 2 кабела които незнам къде да вържа за да мога да сменям различните опции.
Отговори

Silver снимка Silver 02 ноември 2006 - 02:28

sirko, на Nov 1 2006, 09:11 AM, каза:

Трябват ли ми някакви датчици за да мога да ползвам хронометъра, изминати км, среден разход, средна скорост и оставащо гориво, другите функции мисля да ги елиминирам, а как става елиминирането с TECH 1(2) ли?
 

Не трябват никакви допълн.датчици.Кои функции искаш да елиминираш?
Отговори

Silver снимка Silver 02 ноември 2006 - 02:41

boychev, на Nov 1 2006, 12:01 PM, каза:

Значи моя мид койти вързах е с жълтата букса и неможах да намеря никаква букса към която да вържа лостчето с бутоните.Колата е вектра б 96 год.От лосчето излизат 2 кабела които незнам къде да вържа за да мога да сменям различните опции.
 

От лостчето трябва да излиза кабел с куплунг с 3 проводника,като цветовете мисля,че са същите като тези от другата част на този купл. до жълтия купл:
-маса(не знам цвета)
-Reset-каф/бял-21 извод на жълтия купл.
-Function-каф/черв-22 извод на жълтия купл.
Изводите на жълтия куплунг са написани ситно върху кабелната част(гнездата).
Върху самия МИД са написани,но не винаги са верни(обърнати са)
Отговори

emilio снимка emilio 02 ноември 2006 - 14:31

Има ли значение MID-а от какъв двигател е? Аз също искам да сложа, но не знам какъв да търся. Нито пък къде :)
Отговори

boychev снимка boychev 02 ноември 2006 - 16:17

Значи какво трябва да направя да отрежа кабелите които отиват в жълтия куплунг и да ги съединя с тези които излизат от лостчето само това ли?и тогава трябва да мога да сменям функциите които са на дисплея.
Отговори

Silver снимка Silver 03 ноември 2006 - 02:50

emilio, на Nov 2 2006, 02:31 PM, каза:

Има ли значение MID-а от какъв двигател е? Аз също искам да сложа, но не знам какъв да търся. Нито пък къде  :)
 

Ако намериш от същия двигател и същия размер гуми става директно,ако не-препрограмира се в сервиз.Къде-в автоморга.
Отговори

Silver снимка Silver 03 ноември 2006 - 02:57

boychev, на Nov 2 2006, 04:17 PM, каза:

Значи какво трябва да направя да отрежа кабелите които отиват в жълтия куплунг и да ги съединя с тези които излизат от лостчето само това ли?и тогава трябва да мога да сменям функциите които са на дисплея.
 

Теоретично е така,но на практика ако проводниците на жълтия куплунг ги има,защо да ги режеш?Ако ги има, те водят единствено до зоната на лостчето(в кожуха на кормилната колонка),намери ги.
Отговори

dera снимка dera 03 март 2007 - 14:28

Да попитам и аз? Имам Вектра Б 98г. 2,0DTH но нямам двата бутона на лостчето за чистачките. Как да направя така че да си ползвам дисплея да показва разходи, километри и т.н? :25: :wall: :b060:
Отговори

Silver снимка Silver 04 март 2007 - 00:04

sirko, на Nov 10 2006, 06:14 PM, каза:

Айде бе хора няма ли кой да каже нещо конкретно за моето питане как може да стана или да даде някоя идея
 

Виж назад в тая тема,бях писал по тия въпроси.(ако още ти е актуално)

За dera:Ако всичко ти е оригинално по колата и на лостчето нямаш бутони,значи си с ТИД.За да имаш това,което искаш ти трябва МИД+лостче с бутони.С търсачката потърси-писано е много по тия въпроси.
Отговори

dera снимка dera 09 март 2007 - 08:50

Мерси за инфото колега :bishop: :doh:
Отговори

Лони снимка Лони 29 юли 2007 - 17:38

Здравейте колеги. От 2 месеца карам Вектра 2.0DTi, a от 1 месец чета в форумите.Вече знам как се възстановявя дисплея на TID -то , грешката в еърбега и т.н..Колата е свсички екстри(махагон и др) но няма MID. За това питам: MID-то което искам да купя трябва ли да е от DTI или може да е и от друг двигател или Омега например?

P.S.
Колата е по-добра от колкото очаквах.(а аз съм оптимист)
Отговори

VectraB1.8/16v снимка VectraB1.8/16v 19 септември 2007 - 16:01

Значи преди 3 седмици си поръчах нов МИД дисплей за Вектрата, но се оказа с различен куплунг от този, който ми трябва.
Сега сам намерил правилния, с жълт куплунг, но е от Английска Вектра а там мерят пробега в мили и разхода
във мили за галон гориво...
Въпросът ми е дали има значение това и дали да го взема според вас все пак този дисплей?
Благодаря предварително на всички! 8)
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 19 септември 2007 - 17:55

 VectraB1.8/16v, на Sep 19 2007, 05:01 PM, каза:

Значи преди 3 седмици си поръчах нов МИД дисплей за Вектрата, но се оказа с различен куплунг от този, който ми трябва.
Сега сам намерил правилния, с жълт куплунг, но е от Английска Вектра а там мерят пробега в мили и разхода
във мили за галон гориво...
Въпросът ми е дали има значение това и дали да го взема според вас все пак този дисплей?
Благодаря предварително на всички! 8)


Това в какви мерни единици да работи се програмира, както и езика и др. . Аз моят съм си го променял за тест просто и се обръща без проблем. Говоря за Омега 95г 2.5 ТД. Смяната се прави със софтуер и адаптер.
Отговори

Silver снимка Silver 20 септември 2007 - 01:31

 ijp_cor, на Sep 19 2007, 06:55 PM, каза:

Това в какви мерни единици да работи се програмира, както и езика и др. . Аз моят съм си го променял за тест просто и се обръща без проблем. Говоря за Омега 95г 2.5 ТД. Смяната се прави със софтуер и адаптер.

В такива случаи препрограмирането е задължително и не само заради единиците и езика.Трябва да се вкара и вида на двигателя и размера на гумите за да показва вярно...С жълтия куплунг са по-дефицитни.
Mоя MID го препрограмирах в БГ и сега е в км/литри.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg