Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Нулиране на InSP инспекцията

Petio снимка Petio 01 май 2009 - 07:36

да пиша и аз в темата на колегата
това нещо на вектра ц дали го има и как се нулира тамможеби ще е на средния дисплей
мерси
Отговори

Icemann снимка Icemann 01 май 2009 - 10:56

 Petio, на 01 May 2009, 08:36 AM, каза:

да пиша и аз в темата на колегата
това нещо на вектра ц дали го има и как се нулира тамможеби ще е на средния дисплей
мерси

И там е на километрите и по-същия начин се нулира.
Отговори

Petio снимка Petio 08 май 2009 - 20:33

Ддравейте колеги
Днес пробвах да си зануля инсп. ама май не се получи
Направих следното:
1. Натиснах и задържах компчето за нулиране на малкия дисплей (на оборотомера кадето е) излезна символ за маслото и един чук и отдолу 50 000
2. Дадох на контакт без да пускам кочето и на дисплея си остана да свети този символ и така за около 1 мин. и нищо друго не се изписва

Това значи ли че съм занулил инсп. и ако да неможе ли да се направи да не е на 50 000км а на 10 000км, все пак едно масло да ме подсети на 50 000 да го видя малко множко ми се струва

п.с. рових но ненамерих как се нулира на вектра ц
Отговори

vankis снимка vankis 08 май 2009 - 20:48

Колеги , някъде бях чел ,че това дисплейче може да се направи да показва часа. Някой правил ли го е ? За Астра Г става въпрос.
Отговори

fly_free снимка fly_free 09 май 2009 - 19:45

Мен си ми показва часа и дневния пробег ,но така я купих и не знам как става.Нямам голям дисплей може би за това.
Отговори

cocos_pz снимка cocos_pz 19 юни 2009 - 23:35

колеги и аз бях видял това със задържането на коп4ето,но незнаех за какво е,т.е. какво показват цифрите.Та аз след като го натисна коп4ето за нулиране на км и го задържа ми изписва 14 921 и след него на мястото на малкия километраж ми пи6е 021.1
това 14 921 толкова км ми остават докато ми изпи6е инсп или....но утре ще пробвам със задържането и даването на контакт след това дали 6те има някаква разлика...колата е вектра 2.0 дтх 2001
Мнението беше редактирано от cocos_pz: 19 юни 2009 - 23:36
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 05 юли 2009 - 19:58

По принцип на малкия дисплей на някой модели може да ти показва и часа и километрите, а това става като натисните бутона който нулира километрите но не го задържате а ако го задържите ще се включи часовника и така може да го настройте.
Мнението беше редактирано от aleksandar: 05 юли 2009 - 20:01
Отговори

Angel Boynov снимка Angel Boynov 11 октомври 2009 - 16:47

Благодаря на всички за изказаните мнения. След 2-3 опита успях да нулирам Insp. Стъпките са следните:
1.Вкарвам ключа
2.Натискам бутона за нулиране на дневния пробег (без предварително да сам го задаржал преди това) и паралелно с това давам на контакт.
Успех на всички.
Мнението беше редактирано от Angel Boynov: 11 октомври 2009 - 16:50
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 септември 2010 - 00:54

едно уточнение, инспекцията не е само на пробег а и на дни, тоест ако я нулирате така е на 15000км или 365 дни, което събитие настъпи първо, но при всички положения ако следите нея маслото ви е за смяна щом се появи защото то се кара или определени километри или макс 1 година

някой беше питал как става на вектра Ц, преди фейслифта е като на Астра Г, след това е малко по сложно, натиска се бутона на километража за да се покажат километрите, после се натиска и държи докато се изпише сервизния интервал, докато се държи бутона се натиска и задържа и спирачката и се включва контакта изписва се старата инспекция и след няколко секунди се появява новата примерно 20000, всичко е ОК вече, пускат се педала и бутона и се маха контакта

Що се касае до това което се появява като е на контакт и задържите бутона, петцифреното е константата на километража, т.е. колко импулса прави колелото за изминат километър, другото мисля че е софтуерната му версия.
Мнението беше редактирано от Shmortz: 19 септември 2010 - 01:03
Отговори

imitev снимка imitev 19 септември 2010 - 09:24

.
Мнението беше редактирано от imitev: 19 септември 2010 - 09:25
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 ноември 2010 - 10:41

Колеги, нулирал съм моята InSP, нулирал съм и на приятели на няколко пъти. Вчера обаче се опитахме да нулираме на същата като моята при това (X20DTL-ka) и неуспях.. след няколко опита се отказах. При пускане на бутона горе дето изписва InSP илиза нещо от сорта на 0083.7 а отдолу имаше 5 или 6-цифри. Някой някакви идеи ?
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 09 ноември 2010 - 13:36

И аз имам 2 въпроса:
1. Мога ли да променя настройката от 15хил на 10 хил. км. Просто аз го сменям на 10 и така ще мога реално да използвам тази екстра.
2. Ако "моментът" за сервиз още не е дошъл мога ли да го ресетна (за да го синхронизирам с реалния момент на смяна на маслото)?
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 09 ноември 2010 - 13:42

По спомен интервалите бях 15000, 30000км или годишно(моят така е нагласен) светва след 1 година за смяна на масълце :icon_wink2:
Отговори

VALIO_VECTRA_C 2.2 снимка VALIO_VECTRA_C 2.2 25 февруари 2011 - 23:47

Благодаря ви братлета ,досетих се че за нещо подобно ми свети тва чудо :):)
!!!
Отговори

jechko_j снимка jechko_j 28 февруари 2013 - 11:46

И при мен светна инспекцията. Само че при мен паленето е с копче. Пробвах както сте написали обаче не стана.Да не би да има друг начин за това. Зафира Б 2006г


п.с. Стана. Гледах клипче по интернет ;)
Мнението беше редактирано от jechko_j: 02 март 2013 - 00:07
Отговори

Mitaka9040 снимка Mitaka9040 15 март 2018 - 14:15

Тука колегата Shmortz е напълно прав при появата на Insp на малкия километраж.
Значи не бял минал нужните километри за смяна на маслото,но бях занулил Insp. и ми излезе Insp0.Тъкмо бях направил 1 година и няколко дена,а не бях минал 15к километра и ми излезе Insp.Което ще рече, че колегата е напълно прав така,че ако мислите,че маслото ви още не е за смяна може да си го занулите ама да си следите километрите и като станат за смяна тогава да го направите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg