Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра б проблеми с оборотите

nikopisi снимка nikopisi 24 ноември 2009 - 20:22

Здравейте,вземах си Вектра б 2.0,136кс,98г.нямам газ(влюбих се от пръв поглед в нея)Проблема ми е че колата има някакви колебания с оборотите(може би)Значи докато работи на празен ход оборотите падат до там че едва да не огасне и после се вдигат,в 50% от случаите изгасва.Карах я по сервизи (в два) не показва никакви грешки,хорати ми казаха че е възможо да смуче въздух от някъдем,моля ви ако някой може да помогне ще съм ви благодарен
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 24 ноември 2009 - 20:26

а с почистване на дроселовата клапа и стъпковото моторче пробвал ли си. Иначе найстина може и някой вакум да ти прави проблем.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 ноември 2009 - 20:29

Здравей колега има много писано по тази тема,но най вероятно е дросел клапата.Трябава да се свали и почисти.Аз имам подобен проблем като теб но при мен се получава когато колата загрее и започва да гасне по някога, трябва да се чисти но за сега няма да пипам нищо на този етап най вероятни и при теб е така.
Отговори

nikopisi снимка nikopisi 24 ноември 2009 - 21:11

 slav9081, на 24 Nov 2009, 20:29, каза:

Здравей колега има много писано по тази тема,но най вероятно е дросел клапата.Трябава да се свали и почисти.Аз имам подобен проблем като теб но при мен се получава когато колата загрее и започва да гасне по някога, трябва да се чисти но за сега няма да пипам нищо на този етап най вероятни и при теб е така.



Значи в сервиза ми почистиха всичко пръскаха със спрей да хванат някой вакум но нищо.Сга последната ми възможност е да отида при още един майстор който може би е най добрия в града,но при него се чака с месеци,иначе колата е страшна едва се сдържам да не сляза долу да и направя снимки и да ги кача
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 ноември 2009 - 21:16

Свалиха ли ти дросела или само със спрей,а стъпковия мотор как е?

Бензиновия филтър сменял ли си го.
Мнението беше редактирано от slav9081: 24 ноември 2009 - 21:15
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 24 ноември 2009 - 21:24

аз ги знам чистенето в сервиза духат там и аре дай парите има едни дупчици на вакумите дето се запушват яко аз с игра едвам я отпуших обади се разберем колега и ще ти го опраим!
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 24 ноември 2009 - 21:25
Отговори

nikopisi снимка nikopisi 24 ноември 2009 - 21:47

 Николай Коев, на 24 Nov 2009, 21:24, каза:

аз ги знам чистенето в сервиза духат там и аре дай парите има едни дупчици на вакумите дето се запушват яко аз с игра едвам я отпуших обади се разберем колега и ще ти го опраим!



Бензинов не съм.Къде са тези вакуми дето се запушват,обясни ми малко по просто че аз много не разбирам
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 24 ноември 2009 - 22:13

острани дай си скайпа ти пиша че тук само пълним темата колега
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 24 ноември 2009 - 22:13
Отговори

rapid07 снимка rapid07 25 ноември 2009 - 05:41

Колега аз имах същият проблем то беше спреи ,почистване, изобщо нищо не стана,
впрочем имаше временен ефект,
накрая отидох в Булвария смениха ми стъпковият мотор и сега колата е ок
Желая ти успех
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 25 ноември 2009 - 08:03

е така е ама що трябва да дава големи пари за нов като има си начин се изчисти а не с спрей
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 28 ноември 2009 - 23:24

Чистенето е временно решение , трябва да се почисти магнитната част на клапана , а това става само със разкапсаловане то тя прави май мизериите.
Отговори

tonii снимка tonii 29 ноември 2009 - 10:16

колега я виж да не е вакумния регулатор да не е отишъл на мен тва ми правеше мизерий като тези кадето викаш и неможе да го улови като грешка ако ти е развален
Мнението беше редактирано от tonii: 29 ноември 2009 - 10:17
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 03 март 2010 - 16:10

И при мини гьсне опел астра ф и одеве бях на елконл
имам регулатор за смяна и ЕГР за почистване
само дето не знам какво е ЕГР и каде се намира :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от playboycho: 03 март 2010 - 16:11
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 март 2010 - 16:21

Чети колега http://www.opelclub-...?showtopic=5313
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 03 март 2010 - 16:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg