Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

OP-COM USB B2

ivan_pop снимка ivan_pop 25 май 2019 - 13:24

 VanioBoy, на 25 май 2019 - 09:24, каза:

По принцип разликата м/у качествено и некачествено ми се набива на очи, но тук не мога да разбера. За тава направих няколко снимки под различен ъгъл и светлина.
Публикувано изображение

https://postimg.cc/JtWjs5qx

Прилича на истински.С препрогамиране трябва да заработи.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 май 2019 - 16:01

Тъкмо и аз се главоболя с опкома. Китаец е версия 08 2010 -поне така пише. На старият ми лаптоп вървеше с уиндоус 7. На този лаптоп обаче съм с Уиндоус 10 и при стартиране иска драйвъри . И за да не ме упрекнете, че не съм съм чел -ще кажа че досега рових по темите-говори се за смяна на софтуери и какви ли не неща. От всичко изчетене, не разбрах нищо. Какъв драйвър трбва да му се качи, че да тръгне на 10ка и възможно ли е това въобще?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 май 2019 - 16:44

ТОТИ ето ти една темичка има и клипчета от тубата https://www.google.c...bs0iZ5yns_RpXn2
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 07 септември 2019 - 12:00

Колеги, дайте линк към драйвъри за Opcom, които да работят за 64 битова версия на Windows 7
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 септември 2019 - 12:25

 swetlioo, на 07 септември 2019 - 12:00, каза:

Колеги, дайте линк към драйвъри за Opcom, които да работят за 64 битова версия на Windows 7

Драйвърите са там, където е инсталирана програмата!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 септември 2019 - 13:47

В тубата има всичко как се прави на 7-ца.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 07 септември 2019 - 20:20

Благодаря, свърших работа.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 22 ноември 2019 - 17:25

Здравейте колеги.Купих си ОП-ком версия 1.78 и го подкарах успешно на уиндоус 10.Чете повечето менюта,успях да си пусна дневните светлини но има нещо което ме гложди.Някой от менютата в по клипчетата в Ютюб не ми ги отваря като например никъде не ми иска секюрити паса на автомобила съответно не ми отваря менютата искащи този код.Някой може ли да помогне да разбера какво се случва.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 ноември 2019 - 18:52

 i.petrov, на 22 ноември 2019 - 17:25, каза:

Някой може ли да помогне да разбера какво се случва.

Това зависи от хардуера на кабела, софтуера и фърмуера!
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 23 ноември 2019 - 08:47

Доколкото виждам освен да си чистя грешки и да гледам какви менюта има друго не мога да правя.Нито мога да променям времена нито настройки на двигатея.Само ми дава да променям дата език на дисплея евентуално дневни светлини активирах и така.Така и не успях да вляза в историята да проверя за евентуални реални километри на колата.Повечето менюта ми изписва че са заключени.Уби ми се мерака общо взето.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 ноември 2019 - 12:56

 i.petrov, на 22 ноември 2019 - 17:25, каза:

Здравейте колеги.Купих си ОП-ком версия 1.78 и го подкарах успешно на уиндоус 10.Чете повечето менюта,успях да си пусна дневните светлини но има нещо което ме гложди.Някой от менютата в по клипчетата в Ютюб не ми ги отваря като например никъде не ми иска секюрити паса на автомобила съответно не ми отваря менютата искащи този код.Някой може ли да помогне да разбера какво се случва.


Секюрити кода не се иска за всичко. Главно когато програмираш имобилайзер и дистанционни за централното. Тоест функции, които изискват "индивидуалност" по конкретния автомобил, а това са главно защитите. Затова не се чуди че не ти е искал код, зависи какво си правил. За четене и триене на грешки няма как да ти го иска.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 25 ноември 2019 - 20:29

 i.petrov, на 23 ноември 2019 - 08:47, каза:

Доколкото виждам освен да си чистя грешки и да гледам какви менюта има друго не мога да правя.Нито мога да променям времена нито настройки на двигатея.Само ми дава да променям дата език на дисплея евентуално дневни светлини активирах и така.Така и не успях да вляза в историята да проверя за евентуални реални километри на колата.Повечето менюта ми изписва че са заключени.Уби ми се мерака общо взето.

Ми да ти кажа, това не е твоя фърмуеър. Плюс това до колкото съм чел тая версия е орггиналдъ Китай. С Уин 10 това не е твоята версия!
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 25 ноември 2019 - 21:18

Добре а ще бъде ли нагло да попитам коя е моята версия и от къде мога да я дръпна.Иначе съм наясно че е китайче.За в момента смених версията на 1.65 но тук вече нищо не чете май се скапа нещо.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 ноември 2019 - 06:58

Така, сменил си версията на фърмуера ли? С тая Уин 10 тия версии нема да работят коректно. Варианта ти е виртална машина със 7-ца, вместо да сменяш фърмуер с неясен край на смяната. Или 1.99 фърмуер.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 ноември 2019 - 08:33

 i.petrov, на 25 ноември 2019 - 21:18, каза:

тук вече нищо не чете май се скапа нещо.

Може да се ремонтира!
Отговори

Shooter35 снимка Shooter35 30 октомври 2020 - 00:23

Колеги имам astra J 2012 и кабел за op-com от китайците v 1.99. Инсталирах няколко различни верисий на windows 8.1 и не успявам да се вържа с колата.Може ли някой да ми изпрати работещ op-com, с който да закача колата?
Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от Shooter35: 30 октомври 2020 - 00:25
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 октомври 2020 - 17:58

 Shooter35, на 30 октомври 2020 - 00:23, каза:

Колеги имам astra J 2012 и кабел за op-com от китайците v 1.99. Инсталирах няколко различни верисий на windows 8.1 и не успявам да се вържа с колата.Може ли някой да ми изпрати работещ op-com, с който да закача колата?

Пробвай да се свържеш с Astra H или Vectra C.Така ще разбереш дали изобщо ти работи кабела.А за да се свърже с някои модули, трябва ОПКОМ-а да работи по CH-CAN.А това китайския, не го може!
In newer cars CH-CAN modules are:
Adam - EPS
Zafira C - IMU, SAS, SADS
Insignia - IMU, SAS, SADS
Mokka - IMU, SAS
Cascada - IMU, SAS, SADS
Astra J - IMU, SAS, SADS
Apera - IMU, SAS
Отговори

Shooter35 снимка Shooter35 31 октомври 2020 - 10:23

Пробвах на Corsa C 1.8 GSI и се връзва, чете грешки, нулира инспекции.. На астрата не иска
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 ноември 2020 - 15:27

Ванката е започнал, аз да довърша. Версията ти на програмата, а не на фърмуера, не поддържа вероятно астра J.
Отговори

Shooter35 снимка Shooter35 04 ноември 2020 - 13:50

 JorkataG, на 03 ноември 2020 - 15:27, каза:

Ванката е започнал, аз да довърша. Версията ти на програмата, а не на фърмуера, не поддържа вероятно астра J.



Мога ли да помоля някого за работеща версия на оп-ком, с която да се вържа с тази астра J.
Благодаря предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg