Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Corsa B - Цетрална конзола

Recycler снимка Recycler 11 октомври 2008 - 01:27

realprofesora, А тая снимка на средната конзола извадена ти ли си я правил ? Тъй като я извадих, ама самите врътки не излизат и трябва да се вадят копчетата заедно с осите им ? С на твоята снимка само широките периферии отпред на копчетата се махат.
Мнението беше редактирано от Recycler: 11 октомври 2008 - 01:27
Отговори

Vlados снимка Vlados 25 октомври 2008 - 22:53

Здравейте! От известно време съм собственик на Корса Б. След като я пребоядисах и нагласих външния й вид, реших да се заема с интериора. Едно от нещата, които най-много ме дразнеха, беше липсата на каквото и да е осветление около трите "врътки" за парното, както и несветещата дясна част на дисплея. Наложи се разглобя таблото, като за целта направих десетина снимки, които искам да споделя с тези на които им предстои да разглобяват таблото, било то заради смяна на крушките или нещо друго. Последователността в която работих е следната:

1. Изваждате с дърпане копчето на плъзгача
Публикувано изображение
2. С отверка изваждате панелчето на плъзгача като бръкнете на показаното място
Публикувано изображение
3. След като сте махнали панелчето, отвивате двата винта
Публикувано изображение
4. Въздуховодите се махат най-лесно като отгоре пъхнете една отверка (1) и дърпате напред, а отдолу пъхате втора отверка (2) и натискате леко нагоре.
Публикувано изображение
5. При слагането на въздуховода, обърнете внимание на едни каналчета от двете му страни. На посоченото място отвътре на панела има едни "пъпки", които държат въздуховода. При поставянето му, първо подведете началото на канала на въздуховода (синята стрелка), натискате постепенно на долу и напред. "Пъпката" от вътре трябва да се приплъзне по каналчето и въздуховода се намества сам.
Публикувано изображение
6. След като махнете въздуховодите, отвийте двата винта.
Публикувано изображение
7. Махнете малкото табло с дисплея. При сглобяването, преди да завиете винтовете по т.6, не забравяйте да сложите първо таблото, защото винтовете минават през неговите "уши"
Публикувано изображение
8. Откачете буксата на малкото табло и извадете копчето на аварийните
Публикувано изображение
9. Ако искате да разглобявате малкото табло (дисплея), отвийте двата винта и махнете задния капак (той е на щипки)
Публикувано изображение
10. Ако ще сменяте само крушките, т.9 отпада.
Публикувано изображение
11. Махнете "врътките": двете крайни се махат с дърпане; средната се издърпва в положение на включени нагреватели на задното стъкло и сила на вентилатора "3", след това с тънка отверка или шило се бърка отдолу на копчето (има отвор с квадратна форма) и се натиска леко, докато се освободи "врътката" и се издърпа.
Публикувано изображение
12. Издърпвате цялото табло напред, колкото може (не може да се отдели изцяло, защото го държат жилата на парното). Поглеждате от задната страна - има две винтчета на местата, отбелязани със синьо. (На снимка 13 е задната част на таблото и се виждат)
Публикувано изображение
13. Отвивате винтчетата и може да свалите буксата, ако искате да свалите цялото копче на вентилатора (например ако сменяте и неговата крушка)
Публикувано изображение
14. С кръгче са отбелязани крушките. Третата е под копчето за вентилатора (за да я смените, освободете щипките посочени със стрелки и издърпайте копчето) Аз ги замених с бели диоди и таблото свети в бяло.
Публикувано изображение
15. Ако сложите бели диоди вместо крушките на дисплея, цифрите ще светят в бяло с много лек светлосин отенък като на снимката.
Публикувано изображение

Ще се радвам, ако темата бъде полезна на някой и му спести поне малко от главоболията, свързани с разглобяването.
Отговори

bisserk снимка bisserk 29 август 2009 - 10:55

Колега Vlados,

Може ли да възстановиш линковете към снимките от последното ти мнение, защото не се отварят, а ще е доста полезно да ги има.
Благодаря!
Отговори

georgi_et снимка georgi_et 31 август 2009 - 19:00

Колеги, благодарение на по-горните описания успях да си сменя крушките по централната конзола, но сега те светят постоянно. Та се питам не трябва ли да светят само когато са включени фаровете?
Благодаря за хубавата тема!
Отговори

bisserk снимка bisserk 31 август 2009 - 19:09

Явно не. И при мен светят постоянно, включително и тази на копчето за аварийните.
Отговори

jassenjj снимка jassenjj 05 октомври 2009 - 07:58

Mission accomplished - централната конзола свети!
След толкова четене и чудене по някакви снимки и теми из форуми, в крайна сметка, ако не бяха тези на realprofesora, изобщо нямаше да се оправя.

Всъщност немците те принуждават да работиш почти с взлом. Няма такива работи като елегентно измъкване на нещо. Искаш или не искаш да се случи е въпроса, и ако искаш... дърпаш и теглиш до откат. Интересно е, че нищо не се чупи :beer: (тия врътки на парното ми взеха здравето, ама и аз им го върнах).

И един въпрос - в крайна сметка установих, че всичко свети от 3-те крушки на лайсната от снимката на realprofesora, без да броим индикацията на климатика. За късмет само тя ми светеше от централната конзола, но колкото и да се напинях, не успях да измъкна копчето (както лесно се прави с копчето на вентилатора), нито да видя друго място за разглабянето му. Някой да го е преборил, че корсите В с климатик не се срещат под път и над път :)
Мнението беше редактирано от jassenjj: 05 октомври 2009 - 07:59
Отговори

nikolay100 снимка nikolay100 28 ноември 2009 - 18:18

Здравейте колеги!
Днес направих един неуспешен опит да си сменя крушките на осветлението на централната конзола /парнто и т.н./. Неуспешен защото изобщо не можах да стигна до тях. Дажа се зачудих дали изобщо има такива /знам че е глупаво ама не можах да се сетя от къде да ги сваля нито успях да ги видя/.
Та ето до къде стигнах:
Отвъртях тези четири винта
ЦЪК

След което измъкнах конзолата ето така:
ЦЪК
ЦЪК

Обаче повече не исках да я дърпам понеже вече се опъваха жлата на парното, а пък не искам да ги свалям, че ми се струва много сложно и не знам дали ще мога да ги сложа пак. Не успях да сваля и врътката за вентилатора и за посоката /напъвах напъвах, с отверка... не щя... по-силно ме беше страх да не ги счупя/ само тази за топло и студено излезе лесно.
ЦЪК
Та при това положение ама никъде не можак да открия някави крушки или букси за тях.
Моля някой ако е правил тази процедура да помогне, защото сега на парното нито една крушка не свети и като искам да си го пусна съм като слепец... на опипване.
Според мен крушките трябва да се намират някъде тук:
ЦЪК
Поправете ме ако греша. Кажете има ли по лесен достъп до тях или наистина трябва да сваля конзолата.

Благодаря на всички отзовали се.
Поздрави!
Отговори

berba4a снимка berba4a 28 ноември 2009 - 18:33

Има доста изписано за тоа колега
позлвай тази тема дано ти помогне!
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...D0%B0&st=20
Отговори

vladata снимка vladata 28 ноември 2009 - 18:46

За да отделиш предната част на средната конзола от тази бялата част отзад, първо трябва да махнеш всички врътки от парното и всички болтчета по конзолата. Ти гледам че си се справил почти изцяло като изключим врътката за силата на духане на парното. Тя се маха по следния начин:
1-Дърпах врътката назад - както когато включвах реотаните за задното стъкло, в задната и част ще видиш малка дупка
2-Дърпаш врътката леко назад и задържаш и с тънка отверка натискаш палчето което се намира в дъното на тази дупчица и си готов, после спокоино ще можеш да махнеш предната част на конзолата и ще ти се открие пространство към крушките, оттам нататък нещата са лесни :mhihi:
Съветвам те ако е възможно да не махаш жилата на парното понеже малко трудно се слагат обратно като се има предвид колко е ограничено мястото отзад

Надявам се да съм бил полезен

Поздрави Владо
Отговори

nikolay100 снимка nikolay100 28 ноември 2009 - 19:03

Благодаря за отговорите! :mhihi:

След като се разрових и аз... мисля, че вече горе-долу се ориентирах къде точно са крушките и как да стигна до тях. Инфото за средната врътка наистина е много полезна... понеже никога нямаше да се сетя, че трябва да се свали по този начин.

Само още едно малко въпросче.. дали ще мога да сметя крушките с този тип диоди:
ЦЪК
Понеже знам, че стават за таблото и до колкото видях във форума и за конзолата са със същия цокъл. Моля някой да даде инфо.

Поздрави!
Отговори

becinko снимка becinko 28 ноември 2009 - 19:51

Крушките в средната конзола не са в такава фасунка,а в друга която се свързва с кабела посредством пинове,буксите там са черни и квадратни и в тях влиза крушката вземаш новите издърпваш старите заменяш ги и си готов,иначе тези крушки който си показал вършат работа за километража и дисплея
Отговори

vladata снимка vladata 28 ноември 2009 - 20:39

Доколкото знам този тип диоди с такъв цокъл са за километражи, табла и мид, тид и тн. но не съм виждал такива да се слагат за централната конзола. По скоро диодите които ти трябват са от рода на ТЕЗИ, поне при астрата са от този тип - но мисля че и при теб ще са такива
Мнението беше редактирано от vladata: 28 ноември 2009 - 20:39
Отговори

zmeyan снимка zmeyan 11 февруари 2010 - 16:59

Здравейте колеги, прегледах горе/долу темите, но не открих това което ми трябва, извинявам се предварително ако темата ми се повтаря или има вече такава.С корса Б съм 1999-2000 година.
Имам проблем, не ми светят лампичките на главната конзола и на радиото, странното е че на радиото ми свети само врътката за усилване на звука. Ако има някъде снимков материал, как се отваря, какви крушки се слагат или ако някой обясни ще съм безкрайно благодарен.И ако може и за радиото, как да го сваля, разглобя и сменя крушките.
Мерси предварително.Ето и как изглежда всичко.
Отговори

katerina.a. снимка katerina.a. 11 февруари 2010 - 19:03

Здравей колега,трябвало е да потърсиш маааалко повече.Понеже и аз бях търсила преди ето тема и дано ти е полезна

сваляне на централна конзола
Отговори

zmeyan снимка zmeyan 11 февруари 2010 - 20:12

благодаря много, моля да не триете темата защото ще оправям колата след 2 седмици, благодаря предварително :mhihi:
Отговори

zmeyan снимка zmeyan 12 февруари 2010 - 17:57

значи днес разгледах как е колата видях как се вади средната врътка, ама тази на климатика и другата за клапите от къде се вади и как и сега ще кача снимки на колата и как да си оправя радиото, че не свети ето снимки, за да добиете представа какъв, моля за помощ, кажете как да го оправя
Мнението беше редактирано от zmeyan: 12 февруари 2010 - 18:03
Отговори

zmeyan снимка zmeyan 13 февруари 2010 - 18:26

колеги, как се вадят врътките- за климатика и тази за клапите, тази с подгряването на задния прозорец видях къде се бърка с отверка, а при климатика и другата как става, какви крушки се слагат?
Отговори

zmeyan снимка zmeyan 17 февруари 2010 - 16:30

айде колеги, моля за малко помощ
Отговори

dionisi снимка dionisi 17 февруари 2010 - 17:10

Тази за парното просто я дърпаш по-силно към теб и ще излезе. За климатика трябва да е както средната - трябва да има от долната и част дупка в която да бръкнеш с малка отверка и да натиснеш едно палче и натискайки дърпаш към теб.
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 февруари 2010 - 12:35

Здравей колега . Осветлението на бутоните на радиото не ти работи , защото са изгорели няколко или всичките крушки . На този модел а и на SC 202 крушките за осветление на бутоните са две по две свързани последователно и ако една от веригата изгори спира да свети и другата . Лошото е че са на някакъв стандарт 4,5 - 5 волта и почти не се намират . Сменял съм и с 6 волтови но трябва да се бутнат един ,два резистора за да светят като оригиналните . Тази за осветлението на бутона ти работи защото е на 12 волта и по рядко изгаря . Ако нямаш нужните умения , по добре не се занимавай , а потърси някой тв-радио техник който ще ти свърши работа .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg