Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за букса на Опел Комбо 2006 1.3CDTI

dusty rain снимка dusty rain 23 февруари 2021 - 21:06

 Д-и-м-о-в, на 19 януари 2021 - 19:48, каза:

Вероятно разходомера за въздух, е отчитал отворен ЕГР

Ти четеш ли си написаното! Датчик да чете друг датчик!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 21:45

 dusty rain, на 23 февруари 2021 - 21:06, каза:

Ти четеш ли си написаното! Датчик да чете друг датчик!


Според теб как се отчита грешка за ЕГР? На база на какво ? MAF-ът отчита различни стойности при отворен и затворен ЕГР. Ако не го знаеш, да го знаеш. И когато имаме стойности, неотговарящи на позицията на ЕГР-а (ако е електронен) - една лампа светва. Ако не е електронен, се гледа явно командата на клапанчето, което му отваря вакуума. И ако има команда за активиране, а MAF-ът отчита стойност за неактивен ЕГР - пак лампа.

Тъй че , кой датчик чете друг датчик, не разбрах?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 21:48
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 23 февруари 2021 - 21:52

 Д-и-м-о-в, на 23 февруари 2021 - 21:45, каза:

Според теб как се отчита грешка за ЕГР? На база на какво ? MAF-ът отчита различни стойности при отворен и затворен ЕГР. Ако не го знаешм да го знаеш. И когато имаме стойности, неотговарящи на позицията на ЕГР-а (ако е електронен) - една лампа светва.

Смях в залата, СЕГА ПЪК ТИ ДА ЗНАЕШ КОМПЮТЪРА(ЕКУ) СРАВНЯВА МОМЕНТНИТЕ ИЛИ УСРЕДНЕНИ ЗА ОПРЕДЕЛЕН ИНТЕРВАЛ ВРЕМЕ ПО ОПРЕДЕЛЕН АЛГОРИТЪМ СТОЙНОСТИ ОТ ПОКАЗАНИЯТА НА ДВАТА ДАТЧИКА!!! ДВАТА ДАТЧИКА НЕ СЕ СЛЕДЯТ ЕДИН ДРУГ! ЗАБРАВИ Я АСТРА-Г ПРИ КОЯТО ДЕБИТОМЕРА Е СПОДЕЛЯ МАСАТА НА ЕГР ИЛИ КАКВАТО ИМ Е ТАМ БОЗАТА.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 февруари 2021 - 22:53

 dusty rain, на 23 февруари 2021 - 21:52, каза:

Смях в залата, СЕГА ПЪК ТИ ДА ЗНАЕШ КОМПЮТЪРА(ЕКУ) СРАВНЯВА МОМЕНТНИТЕ ИЛИ УСРЕДНЕНИ ЗА ОПРЕДЕЛЕН ИНТЕРВАЛ ВРЕМЕ ПО ОПРЕДЕЛЕН АЛГОРИТЪМ СТОЙНОСТИ ОТ ПОКАЗАНИЯТА НА ДВАТА ДАТЧИКА!!! ДВАТА ДАТЧИКА НЕ СЕ СЛЕДЯТ ЕДИН ДРУГ! ЗАБРАВИ Я АСТРА-Г ПРИ КОЯТО ДЕБИТОМЕРА Е СПОДЕЛЯ МАСАТА НА ЕГР ИЛИ КАКВАТО ИМ Е ТАМ БОЗАТА.


Аз само не разбрах аз кои два датчика съм имал предвид.сравнявал. Ти не можа ли да разбереш какво съм написал? Че MAF сензорът участва при откриване на грешка за ЕГР, какво ти е толкова сложно в обяснението?
А ти какво си написал ? Пак същото, сравняват се данни и ВИНАГИ участва MAF-a, ако ще и Астра Щ да е. И при АстраГ и при новите, едно и също се прави. Не са открили нова топла вода, защото всичко е свързано с въздуха. При Г-то да не сравняват круши или ябълки, нали пак са данни!
А ако не знаеш, електронния ЕГР е направен за да може да се регулира по-прецизно процеса на вкарване на газове обратно за горене.
Искаш да ми кажеш че при новите коли, системата за ЕГР е различна. Нещо си е объркал човече!
Защото при вакуумния има по скоро ОN и OFF ефект, докато електронния може да си се отваря и затваря на колкото си искаш проценти, както бавно, така и бързо, особено най-новите..

Идея нямам на какво се смееш, но явно нещо не си наясно с тия ЕГР-и и че те са в системата за ВЪЗДУХА и няма как да не участва MAF-a в тая схема ако се прецака ЕГР-а.

Какви два датчика са те подгонили и кога съм писал за два датчика, не ми е ясно.

Имаш кола с електронен ЕГР, имаш оп-ком. Закачи и гледай дали не ти отчита ралзични стойности за въздух при отворен и затворен ЕГР. Вместо да спориш
Разходомерът за въздух е основното нещо, което определя горивото и колко да е то, затова въздухът се следи при всички обстоятелства, включително и положението на ЕГР-а. независимо дали е вакуумен, електрически или на дърва и въглища.

Разликата при мен(и не само при мен) в единици е 200 и малко. От 500+ до 300 и това само на обороти! Това е почти ДВА ПЪТИ! Не ми казвай, че компютърът нехае за тая разлика. Той знае много добре откъде идва.

Ето ти и схемичката за ЕГР системата, гледай хубаво
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 февруари 2021 - 23:52
Отговори

combo2006 снимка combo2006 18 май 2021 - 14:52

Здравейте.За да не пускам нова тема ще пиша пак в тази за най-новия проблем с опелчето ми.От както го запалих до сега съм минал 2000км за 2-3 месеца без проблем до вчера когато угасна и не иска да запали.Този път не е EGR клапана.Смених горивния филтър и ми направи впечатление,че не идва нафта до него.Релето на подкачващата горивната помпа работи,отива си ток до буксата и но помпата не се върти и не се чува .Купих друга помпа втора ръка която тръгна .После сложих пак старата за проба и познайте - и тя тръгна ! Върнах употребяваната ,която купих и си сложих пак старата.Нафта хвърчи от маркуча като луда.1,5л шише я напълни за 10-15сек.Но след като монтирах горивния филтър и свързах всички маркучи помпата отново спря! Ще се побъркам вече не знам от какво е и какво да правя.Ту тръгва,ту спира....Диагностиката не изкарва грешки.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 май 2021 - 15:50

Ако са и заминали четките ще прави така. Обаче ако я почукнеш и тръгне това ще е показателя за четките.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 май 2021 - 07:23

Добре е да замериш и тока, когато не работи.
На друга кола сме имали проблем със чужди тела в помпата.
С почукване тръгваше.
Отговори

combo2006 снимка combo2006 30 март 2022 - 16:58

Още 1 въпрос .Имам проблем с топлото палене.Зимата на -8 градуса палеше на четвърт ( нормално ),но след като поработи 15-20 мин и я угася за 5мин например после паленето става доста трудно.Или при добре загрял двигател почти няма палене ( от 5 -6 път запалва с 300 зора).Това възможно ли е да е от разтеглена верига? Като е студена да е по-свита и да се разширява извън нормалните граници като загрее и от там да бяга центровката и съответно паленето да е по-трудно? Сега сменям веригата,но не мога да издържа да я пробвам.Искам да чуя вашите мнения.Благодаря
Отговори

sathv снимка sathv 30 март 2022 - 17:32

Не е възможно да е от веригата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 март 2022 - 17:36

Закачете я на Оп-ком и когато не можеш да запалиш, гледайте данните от сензорите при въртене.
Гледай и данните за горивото, защото ме съмнява, че е от там. Вероятно има проблем с горивната помпа.
Гледай наляганията - искано и реално.

Това с веригата го забрави. Нямаш ли тракане при палене или работа, нетипични шумове, не пипай там.

В случай, че се окаже от помпа, то вземи си направо рециклирана.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 март 2022 - 17:40
Отговори

combo2006 снимка combo2006 30 март 2022 - 17:56

В интерес на истината светваше check-а от време на време.Диагностиката показва ниско налягане в горивната рейка .Помпата за високо налягане беше протекла и понеже ми искаха 180лв за смяна на гумички си ги смених сам.Купих си ремонтен комплект за 42лв и ги смених.Теча спря.Сега помпата е суха,но проблема с паленето остава.Чека спря да свети.Скоро ще приключа със смяната на веригата и ще се разбере дали е от нея.СТарата беше хлабава.Новата е опъната и няма никакъв луфт.
Мнението беше редактирано от combo2006: 30 март 2022 - 17:56
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 март 2022 - 18:00

В тази помпа няма само гумички.
Явно си я разколачил. Като а събереш, пак гледайте данните за горивото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg