Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

28.10 божурище

MaXo снимка MaXo 01 ноември 2006 - 23:37

Ами тя бутилката като не е имала нитро .. ако искате и 10мм маркуч може да сложите.Нали сам написа ,че е свършило нитрото?
Отговори

kelesha снимка kelesha 01 ноември 2006 - 23:42

idefix, на Nov 1 2006, 11:10 PM, каза:

2-ро. и така ... никой не ми отговори 2мм дюза на колко се равнява. хубу не са 400 коня .. колко са тогава?


Не 400 ми може и 40 коня да са, зависи от доста неща, начин на зареждане на бутилката, разположение на бутилката, налягане на бутилката, вид на соленоида който се ползва, количество в бутилката в момента когато се ползва 2мм дюза и т.н.............иначе при всичко идеално 2мм са си точно 250-260 коня ;) Със сигурност обаче фиата не е бил с тази "доза" когато владо разкара дюзите, причината е че просто едно или няколко от гореопоменатите условия не е било изпълнено :)
Отговори

Paco GSI снимка Paco GSI 02 ноември 2006 - 10:30

idefix, на Nov 1 2006, 11:10 PM, каза:

Paco GSI, на Nov 1 2006, 06:12 PM, каза:

Колега , първо поздравления за Фиатчето  :c010:  и второ (не се заяждам ) по мои груби сметки ако колата беше с 400 шота трябваше да дава некакви високи 10-ки , а тя дава високи 12-ки - нещо сметките не излизат  :c010:  Поправи ме ако греша... ;)
 

1-во. 12.57 високи 12-ки ли са за теб?
2-ро. и така ... никой не ми отговори 2мм дюза на колко се равнява. хубу не са 400 коня .. колко са тогава?
3-то. между сметките на теория и реалността разликата е голяма...
4-то. на теория повече от 0.75мм дюза сток карантиите на ХЕ не би трябвало да издържат, а на практика държат вече 3-то състезание с 1мм дюза
5-то. без нитро фиат-а в момента дава 14-ки средни а с нитрото дава 12-ки средни :devil-smiley-019: - това дали е възможно с 50-ка или 100-ца дюза според теб? все пак това са 2 сек разлика !

P.S. не се заяждам просто искам някой да даде факти !
2мм дюза
1мм дюза
0.75мм дюза

на колко се равняват ?
 



1. Написах високи 12-ки, защото повечето времена са над 12,70 :shifty:
2. Ти сам си си отговорил - между теория и реалност има разлика (как тогава ги сметна тези 400 коня нитро - естествено на теория... Но kelesha добре ти е обяснил :19a: )

И накрая - не отричам постигнатото от екипа ви и колата , но не се изхвърляйте така с некакви нереални цифри... ;)
Отговори

MITETO GSI снимка MITETO GSI 02 ноември 2006 - 17:58

Искам да питам нещо:
на старта с аудито фиатката е била с 2мм дюза при което времето би трябвало да е по-добро от 12.57(рекорда му),защо тогава аудито го би с време 12.450 ? :devil-smiley-019:
Отговори

MaXo снимка MaXo 02 ноември 2006 - 19:02

Еми келеша нали е обяснил защо... ;)
Отговори

compacta снимка compacta 02 ноември 2006 - 19:47

kelesha, на Nov 1 2006, 09:42 PM, каза:

idefix, на Nov 1 2006, 11:10 PM, каза:

2-ро. и така ... никой не ми отговори 2мм дюза на колко се равнява. хубу не са 400 коня .. колко са тогава?


Не 400 ми може и 40 коня да са, зависи от доста неща, начин на зареждане на бутилката, разположение на бутилката, налягане на бутилката, вид на соленоида който се ползва, количество в бутилката в момента когато се ползва 2мм дюза и т.н.............иначе при всичко идеално 2мм са си точно 250-260 коня ;) Със сигурност обаче фиата не е бил с тази "доза" когато владо разкара дюзите, причината е че просто едно или няколко от гореопоменатите условия не е било изпълнено :)
 

Ето ви обяснението. Благодаря Тони, че се намеси и разесни проблема.
Аз не, че разбирам от нитро нещо, обаче ми се струва адски нереално 400 коня от нитро и то на този двигател.
idefix извинявам се обаче съм по склонен да вярвам на казаното от келеша от колкото на това, което казваш ти. Той поне убоснова отговора си. А ти само задаваш въпроси, на който и сам неможеш да си отговориш правилно.
Отговори

kelesha снимка kelesha 02 ноември 2006 - 20:59

В интерес на истината idefix е напълно наясно с това което аз написах, просто и друго му е ясно че никои от тук пишещите може да каже нещо обосновано и за тва така задава въпроси :love_opel: До момента когато Фиата се правеше в Добрич, нещата бяха не зле ами направо ужасни, от как обаче idefix започна да се занимава с Фиатката нещата станаха сериозни за което ЕВАЛА на пича ;) За да свали от 14-ки на 12-ки само от азот Фиата, нали не си мислите че този който е сложил азота е шанаджия ;) Така че определено idefix не е ламер макар че доста от вас май го мислят за такъв :kinggrin: Може да са ни конкуренция, но аз пред фактите нямам какво да кажа, освен да поздравя пичовете за труда и резултатите <_<
Отговори

idefix снимка idefix 02 ноември 2006 - 22:34

kelesha, на Nov 2 2006, 08:59 PM, каза:

В интерес на истината idefix е напълно наясно с това което аз написах, просто и друго му е ясно че никои от тук пишещите може да каже нещо обосновано и за тва така задава въпроси  :love_opel: До момента когато Фиата се правеше в Добрич, нещата бяха не зле ами направо ужасни, от как обаче idefix започна да се занимава с Фиатката нещата станаха сериозни за което ЕВАЛА на пича ;) За да свали от 14-ки на 12-ки само от азот Фиата, нали не си мислите че този който е сложил азота е шанаджия ;) Така че определено idefix не е ламер макар че доста от вас май го мислят за такъв  :kinggrin:  Може да са ни конкуренция, но аз пред фактите нямам какво да кажа, освен да поздравя пичовете за труда и резултатите  <_<
 


kelesha, мерси за думите :19a: постиженията на фиат-а е резултата на един малък екип (благодаря и на колегата 2.0 16V и неговия екип в сервиза), който се зае с него след като едни "светила" на тунинга в пловдив се бяха изсрали буквално върху мотора - някои сигурно са го гледали на откриването на калояново точно тогава - то и затова мотора беше толкова "здрав" в началото на сезона. Радвам се, че постигнахме резултатите през този сезон които си бяхме набелязали, както и за конкуренцията която имахме. Съжалявам, че Corsa-та не беше на ниво, поради проблеми, защото знам, че има много повече потенциал в нея от колкото показа на 28-ми. Надявам се, че през зимния период всеки ще оправи проблемите си, които са го мъчили през изминалия сезон и е закърпвал колкото да изкара състезанието.

PEACE :first:
Отговори

set16v снимка set16v 05 ноември 2006 - 17:33

idefix, на Nov 1 2006, 11:10 PM, каза:

Paco GSI, на Nov 1 2006, 06:12 PM, каза:

Колега , първо поздравления за Фиатчето  :kinggrin:  и второ (не се заяждам ) по мои груби сметки ако колата беше с 400 шота трябваше да дава некакви високи 10-ки , а тя дава високи 12-ки - нещо сметките не излизат  <_<  Поправи ме ако греша... ;)
 

1-во. 12.57 високи 12-ки ли са за теб?
2-ро. и така ... никой не ми отговори 2мм дюза на колко се равнява. хубу не са 400 коня .. колко са тогава?
3-то. между сметките на теория и реалността разликата е голяма...
4-то. на теория повече от 0.75мм дюза сток карантиите на ХЕ не би трябвало да издържат, а на практика държат вече 3-то състезание с 1мм дюза
5-то. без нитро фиат-а в момента дава 14-ки средни а с нитрото дава 12-ки средни :love_opel: - това дали е възможно с 50-ка или 100-ца дюза според теб? все пак това са 2 сек разлика !

P.S. не се заяждам просто искам някой да даде факти !
2мм дюза
1мм дюза
0.75мм дюза

на колко се равняват ?
 


ХХХмм според моето професионално мнение с 2мм.дупка няма как да станат
тея 400к.с. :)
вижте ся ЕВАЛА за ФИАТКАТА врайй мноооо спор няма, но не ме кееееефи тая
концепция,хехехе както и тая на корсата/за психопати няя да спора,щото
шофери като МИРО и този на фиата няма да говора,демек самооуууууубици/
хехеххее некакси да напраа такъв варел само да го търкалям по платформи
не си е работа/хехехе сА да развозвам някоя СУПРА стааа/ама корса фиатка
или на Тошо сиерата/шлифера/ хехехеее бати колкото и бързи да са аз лично не бих се качил в такава кола.................
за мен има два типа коли Ако ще е варел да е тръбен....
ако ще е кола да е кола,а не некъв изтърбушляк....
ето например на ДАНИ ланчата си е кола,враййй яко и си е кола дето може да
и дам газ и по бул.България бати е тва е кефеца,голям праз че не е номер 1на
божура....
СА ДА НЕ СЕ ОБИДИ НЯКОЙ щОТО НЯМАМ ЗА ЦЕЛ ДА ОБИДЯ КОЙТО И ДА Е БИЛО.....ХЕХЕХЕХЕЕЕЕ СА ПОЗНАВАМЕ СЕ :first:
Отговори

set16v снимка set16v 05 ноември 2006 - 17:38

GSI-DOHC, на Oct 29 2006, 12:11 AM, каза:

devil_vas, на Oct 29 2006, 01:08 AM, каза:

ами мисля, че е време клас А да се пекръсти на клас C20XE <_<
първите 4-и коли са с такъв двигател с инсталирано нитро... 


това добре, даже супер! :kinggrin:

ама на мен все ми се иска в клас Ц да има достоен представител, така че Косьо и Гената са на ред!
 

Абе Баце сори ама понеже не съм мнооо наясно ся КОСЪО :first: ъъъ калибрата са клас Ц ли я гласи БАХХ МААМУ...... :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg