Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Zafira A, X18XE1 - Проблем с картерните газове

iksi снимка iksi 22 юни 2014 - 09:30

Колата ми е Зафира А 1999г.1.8 115кс. Проблема е следния от маркучите за отвеждане на картерни газове вкарва масло в смукателния колектор. Свалях капака за да видя дали е запушен масления сепаратор, имаше посъбрало нагар. Вапроса ми е някои ако е разглабял да ми каже дали слвд ламаринкат с отвеждащите тръбички ли е само или над нея трябва да има и мрежа както при повечето автомобили.
Отговори

i500 29 снимка i500 29 28 юни 2014 - 18:00

 iksi, на 22 юни 2014 - 09:30, каза:

Колата ми е Зафира А 1999г.1.8 115кс. Проблема е следния от маркучите за отвеждане на картерни газове вкарва масло в смукателния колектор. Свалях капака за да видя дали е запушен масления сепаратор, имаше посъбрало нагар. Вапроса ми е някои ако е разглабял да ми каже дали слвд ламаринкат с отвеждащите тръбички ли е само или над нея трябва да има и мрежа както при повечето автомобили.


Здравей , лично съм отварял за 2.5 литров мотор бензин , да ти кажа беше много мръсно и може би от този нагар който се беше събрал колата миришеше отзад много гадно , свалих 4 болчета , кутийката вътре беше ад , почистих с препарат , после при поставянето малко силикон и готово , при мен вътре нямаше нищо само някакво гумено оплътнение , нека колегите помагат за твоя случай ....... успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg