Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Озвучаване на омега А

Diesel Power снимка Diesel Power 07 септември 2007 - 00:53

Здравейте, интересува ме някои озвучавал ли е омега А, и ако може да ми предложите някоя конфигурация. Значи не изкам да ми подскачат броните от бас или да не се стои вътре като усиля малко повече, изкам нещо средно и ако може по тънко като цени. става въпрос за 300,400 лв ако си заслучава може и малко повече да дам.

Благодаря предварително. :) :) :)
Отговори

batko32 снимка batko32 12 септември 2007 - 08:47

 Diesel Power, на Sep 7 2007, 01:53 AM, каза:

Здравейте, интересува ме някои озвучавал ли е омега А, и ако може да ми предложите някоя конфигурация. Значи не изкам да ми подскачат броните от бас или да не се стои вътре като усиля малко повече, изкам нещо средно и ако може по тънко като цени. става въпрос за 300,400 лв ако си заслучава може и малко повече да дам.

Благодаря предварително. :) :) :)

Ако си решил само за тези пари да си направиш озвучаване......далече си от истината :) . Само баскаса със що годе свестен говорител са около 250-300 лева. Следва усилвател средна хубост за около 150-200 лева .......предна линия около 150 лева.......плеър незнам....там цените варират от 60лева за обикновенно ЦД до 1ххх лева. Да приемем , че се спреш на приличен плеър за около 150-200 лева. Какво остава???? Кабели захранващ+бушон+чинч 70-100 лева "за по-евтини само хвърляш пари на вятъра" .Кабел за говорител "2х2,5 квадрата" да речем още 20-на лева. И какво стана ???? 250+150+150+150+70+20= далеч от 300-400 лева.

Ако все пак искаш да слушаш прилична музика ти предлагам да започнеш със добър плеър да речем Pioneer,Sony,JVC,Panasonic. Не ти препоръчвам да очакваш чудеса от NEO,Elit,Nipon. И те свирят но качеството е много далеч от истината.Сложи плеъра , виж как свири и после прецени кое,как и защо да се подмени от останалата част.Говоря за Hi-Fi клас а не за "Туп-са Туп-са" вариянт. Ако избереш да правиш музика по последния вариянт със здрав тътен и падане на чаши по секцията на комшията то и 4к лева няма да ти стигнат :icon_wink:

Аз също имам Омега А и съм се спрял "за последно" на вариянт R6 DLS предна линия със изработване на джобове за вратите. Бас R312 + усилвател Fusion fx505 4x50w+1x125w "засега" .Пищялки нямам идея какви бяха за последно но около 50-70 лева струваха. Плеър.......още немога да си намеря "моя" .....ще рече че минах през Pioneer 2820MP,Alpine 3-та серия ,Kenwood мисля 1-ва серия ,Sony GT500, Pioneer 6800 "сега съм с него но несъм доволен". Та....прави си изводите сам. Не е лесно да дадеш точна рецепта за озвучаване.Има фенове на Tunder,Boshmann, Pioneer,Blaupunkt.....абе всякакви. Те може пък да кажат , че моята музика неструва. Както казват братушките "На вкус и цвет товарищей нет" :thu:
Разгледай във подраздел "Колите от форума" там ще видиш кораба "Майка" до каде съм го докарал :)
Отговори

[BuRn] снимка [BuRn] 12 септември 2007 - 10:09

 batko32, на Sep 12 2007, 09:47 AM, каза:

...

:icon_wink: как не те домързя да го изпишеш тва всичкото...
Отговори

batko32 снимка batko32 12 септември 2007 - 10:15

 [BuRn], на Sep 12 2007, 11:09 AM, каза:

 batko32, на Sep 12 2007, 09:47 AM, каза:

...

:thu: как не те домързя да го изпишеш тва всичкото...

:3: Ами.......засега не ме мързи . А като пристигне и видеокартата тази седмица ще видиш в действие и компа и малкото 7" нещо което ми скри духалките на централната конзола :icon_wink:
А за колегата...какво да му кажа? Че и изработването на джобчетата струва още 250-300 лева и има още куп дреболии " шумоизолация,клемички,накрайничета,разклонители за кабел...и т.н. " дето правят поне още 300 лева :thu:
Отговори

rusnache снимка rusnache 12 септември 2007 - 10:30

Батко, батко, батко.
Ако те чуе някой аудиофил, че си написал Hi-Fi и си го свързал с автомобил и то с автомобилно озвучаване, ще те изнасили много грозно. Понятията Hi-Fi, Hi-End и Car Audio не могат да бъдат съпоставяни едно до друго, те нямат нищо общо, никога няма и да имат. Първо заради акустиката на автомобила, второ, заради невъзможноста да разположиш нещата така катото трябва, трето, заради това, че няма толкова висок клас говорители, които да са способни на такива неща.
Марките Sony и JVC просто си ги избий от главата. Грамотен плеар за под 800лв. няма, говоря за грамотен, а не за готин. Предна линия може да сложиш Focal 165A1 - 250лв.
Задна линия, едни елипси са предостатъчни. Има Alpine и Helix за по 120-150лв.
Има 4 канални усилватели за по 300лв. готини. Може и втора ръка.
Като цяло това, и пак е дале4 от 400лв.
Но каквото и да правиш, изолация, слагай изолация във вратите и навсякаде където има дрънчащи чаркове. Опелите имат дефекта да си дрънчат, но с този конфиг, няма да го накараш да дрънчи, поне не осезаемо.
Отговори

batko32 снимка batko32 12 септември 2007 - 14:12

 rusnache, на Sep 12 2007, 11:30 AM, каза:

Батко, батко, батко.
Ако те чуе някой аудиофил, че си написал Hi-Fi и си го свързал с автомобил и то с автомобилно озвучаване, ще те изнасили много грозно. Понятията Hi-Fi, Hi-End и Car Audio не могат да бъдат съпоставяни едно до друго, те нямат нищо общо, никога няма и да имат. Първо заради акустиката на автомобила, второ, заради невъзможноста да разположиш нещата така катото трябва, трето, заради това, че няма толкова висок клас говорители, които да са способни на такива неща.
.........................................................

Колега, колега колега.
Hi-Fi , Hi-end и car audio са неща които са напълно съвместими :thu: Невярваш????? Заповядай да послушаш, погледнеш, видиш , научиш :thu:
Нищо напреко колега но мога да твърдя , че не си прав. :3:
Задна линия само елипси......след покупката обикновенно се налага да се взима нов АМП и съответно баскаса :icon_wink: .
Няма място да се разположат говорителите както трябва......хмммммм убеден ли си ?????? А защо да няма толкова висок клас говорители ????? Нима Audio System, Hifonics, JL Audio, DB и т.н. са нисък клас ??? Виж са Фокалите си много прав и там немога да споря. За плеърите......споменал съм за цени до 1ххх лева. Няма да влизам в спор безмислен кое е по-добро защото всеки си има виждане по въпроса. Ако питаш за моето мнение Кенууд и Пайнер са пълна боза. Колегите се опитват да ме разубедят но.....това си е моето мнение.
Влизаме във безмислен спор пак. Зарежи...няма смисъл. Само си чешем пръстите по клавиатурата.

Все пак колегата се опитваше за 300-400 лева да спретне нещо във Омега А. Аз съм споделил как съм реализирал нещата при мен. Ако и ти си със Омега А и си я направил добре....ще се радвам да споделиш със нас постигнатото. Иначе просто няма смисъл .
Отговори

rusnache снимка rusnache 12 септември 2007 - 21:23

Искаш ли да се отбиеш в Босе, или дори при Иван Рачев ( ПР на ЕтерАудио ) и да им кажеш, че говориш нещо за Hi-Fi Car Audio.
Акустичното оформление в автомобила е крайно не успешно. Не възможно е да се направи каквото и да било по въпроса, за да може да се постигне някакво минимално ниво дори.
Понятието баскаса, е познато само и единственно при музикантите и се отнася за голямите барабани, в краката на барабаниста.
Каквито и говорители да се позлват, усилвател си е нужен.
Марки като Hifonics, AudioSystem, та дори и JL аудио, са все насочени към SPL сцената.
Всички усилватели ползвани при автоузвочаването са или транзисторни или дигитални, но не и лампови, каквито са при Hi-Fi-то.
Повярвай ми, може да спориме много дълго и няма жив чоек който да може да ме убеди, че car audio-то може да се доближи по някакъв начин до Hi-Fi Home Audio
Отговори

batko32 снимка batko32 12 септември 2007 - 22:34

Колега напразно спорим. Заповядай петък събота и недела на Бояна. Предполагам знаеш за караудио шоуто. Разгледай и послушай колите с надпис AUDIO-SPIRIT ........наблегни на такситата :) :icon_wink: :thu:

П.П.
Неразбрах как си озвучил Омегата.
Отговори

Diesel Power снимка Diesel Power 14 септември 2007 - 10:48

Колеги благодаря за акъла, да си призная отворихте ми очите малко, честно да си призная никак ме няма по тея работи. Та като начало мисля за започна с изолацията на ВСЯКА пласмаска и ламаринка която евентоално ще дранчи, след това съм си харесал едно от тея двд-та с 7" монитор които излиза от тях,( верно че ще ми отнеме доста време да завърша проекта защото финансовата част е малко проблемна но съм решил да го направя както трябва :) ) като завърша даден етап ще постна снимки :) благодаря много :)
Отговори

batko32 снимка batko32 14 септември 2007 - 21:34

 Diesel Power, на Sep 14 2007, 11:48 AM, каза:

Колеги благодаря за акъла, да си призная отворихте ми очите малко, честно да си призная никак ме няма по тея работи. Та като начало мисля за започна с изолацията на ВСЯКА пласмаска и ламаринка която евентоално ще дранчи, след това съм си харесал едно от тея двд-та с 7" монитор които излиза от тях,( верно че ще ми отнеме доста време да завърша проекта защото финансовата част е малко проблемна но съм решил да го направя както трябва :) ) като завърша даден етап ще постна снимки :) благодаря много :)


Браво колега. Реши се да почнеш :) Пробвай....ние ще чакаме снимки. :icon_rolleyes:

П.П.
Аз се извинявам за избухванията и спора със колегата rusnache. В много отношения се съгласявам с него. Надявам се да не ми се сърди. :knee:
Отговори

rusnache снимка rusnache 15 септември 2007 - 12:19

Русначе никога не се сърди.
Като съвет към колегата започнал с изолацията, има битумна лента в бриколаж 8см широка, 3мм дебела и 10м дълга. перфектна е за изолации, облепвай всички ламарини в колата до които имаш достъп, таван, задни врати, греди, предни врати, колонки, абе с две думи всичко. С 3-4 ролки требва да успееш, а едната струва нещо от типа на 7-8лв. в Бриколаж.
Прекарай нови кабели до вратите за говорителите и ги лепни м/у два слоя битумна лента.
Отговори

Diesel Power снимка Diesel Power 15 септември 2007 - 18:55

Здравейте, вече започнах с изолацията, но съм доста ограничен от към свободно време та става малко бавно, но ще стане, за сега съм малко затруднен финансово та скоро време не ви обещавам някакви кои знае какви резултати, НО рано или късно ще е готово :) :) а вас колеги ще помоля ако можете да дадете някакви саитове с аудио техника за да си харесам нещо по конкретно.
Благодаря предварително :)
Отговори

rusnache снимка rusnache 15 септември 2007 - 19:52

Еми няма сми да си харесваш нещо което не е в БГ, така, че Авител и Тояга са ти предостатъчни. И ако си претенциозен и държиш да има и DLS, то Бриад.
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 15 септември 2007 - 20:31

Добре де аз доколкото разбрах колегата иска силничка музика ,но не като за състезания, а вие му изкарахте някакви суми над 1000 лв. А това което иска той може и с по-малко. Приличен плеър за 150-200лв. Отпред във вратите двулентови колонки 40-50W за 70-80 лв. Отзад трилентови елипси 60-100W за 100лв. Една бас каса барабар с усилвателя за 200лв. втора ръка и така ще се получи доволно добро озвучение .Естествено всичките компоненти трябва да са хубави марки не NEO ELITE и други такива(който не вярва да заповяда за демо на музиката в моята каляска)
все пак момчето пита за озвучение на омега А не за S-класа :icon_rolleyes:
Отговори

batko32 снимка batko32 15 септември 2007 - 20:52

 tosho_dobrev, на Sep 15 2007, 09:31 PM, каза:

Добре де аз доколкото разбрах колегата иска силничка музика ,но не като за състезания, а вие му изкарахте някакви суми над 1000 лв. А това което иска той може и с по-малко. Приличен плеър за 150-200лв. Отпред във вратите двулентови колонки 40-50W за 70-80 лв. Отзад трилентови елипси 60-100W за 100лв. Една бас каса барабар с усилвателя за 200лв. втора ръка и така ще се получи доволно добро озвучение .Естествено всичките компоненти трябва да са хубави марки не NEO ELITE и други такива(който не вярва да заповяда за демо на музиката в моята каляска)
все пак момчето пита за озвучение на омега А не за S-класа :knee:


Хи хи хи......., че за Омега говорим де. Вярно , че и викам "Кораба Майка" ама си е Омега.......че и комби даже :icon_rolleyes: Незнам колегата какво ще каже ама каси за по 200 лева.......и с усилвател.......ще да е някое от тези стъпала дето ги дават в Техното. Като го отвориш и гледаш.....плеъра с по-силни стъпала от него. :knee: :knee: .

Русначе за DLS и www.audio-spirt.com предлагаме :)
Отговори

rusnache снимка rusnache 15 септември 2007 - 21:45

Значи винаги съм си мислил, че когато правиш нещо, трябва да го правиш качественно. Суб с усилвател за 200лв. доста насран суб ще е и насран усилвател.
Все пак говориме за качество, а в плеарите за 200лв, коаксиланите говорители и евтините усилватели няма никакво качество.
Коаксиалните си губят смисъла като са в краката, понеже високите изчезват от фона на звуковата картина или по-скоро просто се замазват.
Няма вече широколентови говорители иначе вършеха перфектна работа.

Батко, вие от Аудио-Спирит сте на всекаде бе, нема отърване от вас, хахахахахаха. Аз не съм и фен на DLS, така и не заслужиха с нищо вниманието им. Нито прехвалените R6, нито субовете им, нито коаксиланите им.
Отговори

batko32 снимка batko32 16 септември 2007 - 00:53

 rusnache, на Sep 15 2007, 10:45 PM, каза:

.....................

Батко, вие от Аудио-Спирит сте на всекаде бе, нема отърване от вас, хахахахахаха. Аз не съм и фен на DLS, така и не заслужиха с нищо вниманието им. Нито прехвалените R6, нито субовете им, нито коаксиланите им.

Уффффф.......верно като хлебарките сме :( .....ама..........какво да се прави.Ако ходиш на Спиид-шоуто погледни Форд-фикуса.....опа Фокуса. Тя ни се явява новата демокар.Интересно е да му се невиди. Просто ей така от любопитство. Доста труд вложихме в нея. Има и една Астра.....на едни млади мераклии. Дано тя да се хареса поне.Вярно "Туп-са Туп-са" са и двете ама младежи.....какво да ги правиш. А за R6.......ами.....доволен съм засега. Под 70 вата мощност не се клатят добре гарантирам го. А за R312 под 300 вата си е скръб направо :knee: . Ама аз неможе да съм критерий защото съм със DLS съм прИстрастен. За всичко дето го споменаваш си 100% прав.Не е работа за 200 лева музика да правиш. :icon_rolleyes:
Отговори

Оги снимка Оги 16 септември 2007 - 01:30

 batko32, на Sep 16 2007, 01:53 AM, каза:

Не е работа за 200 лева музика да правиш. :knee:


Мда, и аз съм на тоя принцип. По добре едно по едно ама хубави неща :icon_rolleyes:
Тез НЕО мео и басове за 200 лв по-добре :knee:
Отговори

Diesel Power снимка Diesel Power 18 септември 2007 - 00:19

Здравейте, аз пак изкам да подчертая че с тая техника особенно пък за кола съм много скаран. Та за това да ви покажа какво си харесах(да поясна че съм си харесвал по външен вид и цена :) ) значи от Тояга е следното : http://www.toyaga.or...d=11&prodid=509
и , http://www.toyaga.or...d=15&prodid=168 , тея двечките комбинирани със http://www.toyaga.or...d=37&prodid=183. Така, а от Авител нещо не се оправих и немога да дам линкове но плеиара е Pioneer - DEN 2900 MPB, усилвателя е Alpin MRP - T220 a за бас окото ми хвана HERTZ HX200. Не съм претенциозен но в третия саит с ДЛС-а нямаше цени или поне аз не видях такива та за това не съм си харесвал нищо от там, иначе радват окото вярвам че свирят така добре както и изглеждат. Та изкажете си компетентното мнение и ако някои от тези неща нещо не са съвместими или има по добър вариант за около същите пари ...... кажете.
Благодаря ви предварително :) :) :) :)


:knee: :knee: :icon_rolleyes: :knee: :knee: :knee: :knee: :knee:
Отговори

rusnache снимка rusnache 19 септември 2007 - 01:11

Хмммм, плаера става, как реши че 10"-те в тояга са 2 не знам, а как реши две да ги храниш с един моноблок 200 ватов също. Също не знам кой ти каза, че 10" е подходящ вариант.
Според мен Hertz ES300 и някакъв усилвател за него. Примерно BLAUPUNKT THA-280 , въпреки, че марката е доста смотана, този усилвател е сравнително добър като за парите си.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg