Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

След сблъсък, смених airbag-овете OPEL ASTRA F 96г.

nach40 снимка nach40 21 ноември 2011 - 14:52

Здравейте,

Колата е: OPEL ASTRA F 96г.

След катастрофа , смених airbag-овете, после разбрах че трябва да сменя централата (srs unit със същия , като моя номер), но лампата за airbag-те продължава да свети.

Накрая сигурно ще се окаже че е нямало смисъл от смяната на srs utit-a.

Някой да има някакви наблюдения?

Благодаря.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 ноември 2011 - 15:13

Ако на някакъв етап от ремонта е даван на контакт с откачени или отворени еърбегове е необходимо да се изтрие грешката в паметта.
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 ноември 2011 - 15:54

Дам, трябва да минеш да ти изчистят грешката, но аз мисля, че това може да стане и с твоя модул. Не съм чувал да се сменя и той след удар. Но това със сигурност, ще го знаят там където ти чистят грешката...
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 21 ноември 2011 - 16:31

Освен въздушните възглавници трябва да се сменят и пиропатроните (ако са гръмнали).после чисиш грешката и си готов.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 21 ноември 2011 - 16:32
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 ноември 2011 - 16:44

Само да поясня, че на Астра 96, пиропатроните не са вързани с нищо. т.е. риска да не смени патроните е само в това, че ако недай боже се блъсне, airbag-а ще му счупи носа. До колкото при по-новите коли ги следи и тях...
Идеята ми е, че ако не може да намери веднага пиропатрони, може да изчисти грешката ако го дразни лампата и при първа възможност да си ги смени. Стига да обещае, че няма да си чупи носа разбира се...
Мнението беше редактирано от Жоро: 21 ноември 2011 - 16:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg