Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

T.Todorow снимка T.Todorow 04 юни 2017 - 17:07

 nikiboy, на 04 юни 2017 - 09:34, каза:

Файл : Insignia.pdf
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=f5903b1bd2

Може и да го имаш файла, на стр. 340 има размери за теглича, предполагам малко ще ти даде насока точно как трябва да стои.


Имам го файла, дори и ти си ми го пращал, но това ми е убягнало, мерси!

milenanicki точно към такъв съм се оприентирал. Мерси за инфото.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 24 юни 2017 - 08:47

Колеги някой да знае Номиналната натовареност в Ампери на гнездата за заряд тип "запалка" в Инсигния???
Само да припомня, че поне при мен /Спортс турер/ са 4 броя - пепелник, подлакътник, заден салон и багажник.
Мнението беше редактирано от KODI80: 24 юни 2017 - 08:49
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 24 юни 2017 - 20:58

120 W max - 10 A.
Мнението беше редактирано от T.Todorow: 24 юни 2017 - 20:59
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 25 юни 2017 - 19:13

А някой знае ли какво трябва да се направи за да има постоянно ток в запалката, а не само на контакт?
Отговори

nikal снимка nikal 25 юни 2017 - 20:35

 Hotblooded, на 25 юни 2017 - 19:13, каза:

А някой знае ли какво трябва да се направи за да има постоянно ток в запалката, а не само на контакт?


Единственият начин е да и вземеш постоянен плюс от някъде.Когато си поръчвах една от колите преди време,си я поръчах в багажника да ми е така,заради хладилната чанта.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 26 юни 2017 - 12:47

 nikal, на 25 юни 2017 - 20:35, каза:

Единственият начин е да и вземеш постоянен плюс от някъде.Когато си поръчвах една от колите преди време,си я поръчах в багажника да ми е така,заради хладилната чанта.


Тфа не знам дали е допълнителна екстра, но в Омегата изхода на задните седалки има винаги ток, докато този в пепелника е при подаден контакт...
Може да се изтества най-малкото как е в Инсигнията.
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 27 юни 2017 - 17:10

 Hotblooded, на 25 юни 2017 - 19:13, каза:

А някой знае ли какво трябва да се направи за да има постоянно ток в запалката, а не само на контакт?

В багажника е така.
Отговори

devailo снимка devailo 27 юни 2017 - 19:11

КОлеги, Който от вас е РЕМАПВАЛ колата си ще каже ли за разхода на гориво как е ? Бордовия компютър отчита ли различно и по добре или по зле е ? При мен доста завишен разход дава и дори като се опитвам да карам спокойно :D Дали грешно смята заради софтуерните промени или не е ремапнато като хората?
Отговори

BOz снимка BOz 27 юни 2017 - 22:28

Няма разлика от преди ремапа при мен. Винаги ми е давало между 0.1 и 0.2 повече по борд от колкото по колонка. И това ми е първата кола, която ми дава повече по борд от реалния.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 28 юни 2017 - 14:30

При мен разхода падна с около 0.3/100 или поне така ми изглеждаше, като се старах да повторя конкретни участъци със същата скорост. Борд компютъра си е ОК и показва точно.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 05 юли 2017 - 16:15

Здравейте,
Знаете ли каква трябва да бъде работната температура на маслото на автоматичната скоростна кутия?
Отговори

BOz снимка BOz 06 юли 2017 - 15:59

А защо не си прочел важната тема, за да разбереш?
Накратко при мен стои стабилно около 103 градуса продължително време на магистралата. При планинско изкачване качва и нагоре.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 06 юли 2017 - 18:54

 BOz, на 06 юли 2017 - 15:59, каза:

А защо не си прочел важната тема, за да разбереш?
Накратко при мен стои стабилно около 103 градуса продължително време на магистралата. При планинско изкачване качва и нагоре.

Сега като я прочетох отново се сетих, че съм я чел. :(
При мен на магистрала достига 110-113 градуса, което май е много.
В темата се споменава за термостат. Възможно ли е да е проблемен при мен?
Поздрави!
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 06 юли 2017 - 18:55
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 юли 2017 - 21:42

Възможно е и термостат да се лигави, възможно е и топлообменника да е затлачен, ако някога, някой преди теб е слагал разни прахчета за спиране на теч от радиатори. На един приятел бавареца държеше 10-15 градуса по висока температура на автоматика, смени термостат, смени топлообменника... И накрая се оказа че датчика не отчита вярно :)
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 06 юли 2017 - 22:18

 Hotblooded, на 06 юли 2017 - 21:42, каза:

Възможно е и термостат да се лигави, възможно е и топлообменника да е затлачен, ако някога, някой преди теб е слагал разни прахчета за спиране на теч от радиатори. На един приятел бавареца държеше 10-15 градуса по висока температура на автоматика, смени термостат, смени топлообменника... И накрая се оказа че датчика не отчита вярно :)

Благодаря за насоките. Да разбирам, че наистина температура е висока?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 юли 2017 - 23:25

Зависи и как караш, ако държиш 120-140 на темпомат и вдига такава температура не е нормално. Масло на автоматика сменял ли си?
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 07 юли 2017 - 09:44

 Hotblooded, на 06 юли 2017 - 23:25, каза:

Зависи и как караш, ако държиш 120-140 на темпомат и вдига такава температура не е нормално. Масло на автоматика сменял ли си?

Маслото съм го сменял, но не изцяло. Около 5л източих/налях.
Повече от 113 не съм вижда. Последния път, когато видях 113 градуса беше на магистрала със 140км/ч. Температура на въздуха беше около 27-28 градуса.
Отговори

BOz снимка BOz 07 юли 2017 - 15:56

5 литра за източване от тази кутия от пробката е много. Нищо чудно от това да грее.
Директно загрей маслото до 60 градуса и отвори само проверяващата пробка на "шнорхела". Ако количеството е такова, каквото споменаваш, то ще източиш най-малко 1 литър.
С такова препълване е абсолютно нормално да товариш кутията и да грее. И всичко се прави на работещ двигател, предполагам знаеш.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 07 юли 2017 - 17:51

 BOz, на 07 юли 2017 - 15:56, каза:

5 литра за източване от тази кутия от пробката е много. Нищо чудно от това да грее.
Директно загрей маслото до 60 градуса и отвори само проверяващата пробка на "шнорхела". Ако количеството е такова, каквото споменаваш, то ще източиш най-малко 1 литър.
С такова препълване е абсолютно нормално да товариш кутията и да грее. И всичко се прави на работещ двигател, предполагам знаеш.

Не си ме разбрал правилно. 5те литра бяха на 2пъти. Кутията не е препълнена.
От друго ще е. Ще видим в Опел какво ще кажат.
Поздрави!
Отговори

BOz снимка BOz 08 юли 2017 - 00:09

Виж какво ще кажат тия в Опел, ама силно се съмнявам да помогнат за този "проблем".
Малко ще са хората, които ще си следят температурата на маслото на кутията, за да правят проблем за това.

п.п.
Лично аз не виждам как ще налееш 5 литра масло, дори и на два пъти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg