Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Придърва на газ

venko_72 снимка venko_72 20 април 2009 - 22:42

Колеги здравейте! Ровнах във форума но не намерих проблем като моя. Газовата уредба е обикновена и почти 2 години не съм имал проблем и нищо не е пипано по нея.Както си карам на газ и от време на време двигареля придърпва ( все едно преминавам от бензин на газ от първа на втора скорост без да го изчакам 1-2 секунди да паднат оборотите под 2000 - тогава всъщност превключва). Едновременно с това придърпване се чува нещо като цъкане на някакво реле или нещо такова. Този звук много ми прилича на звука когато си превключва на газ нормално.Не забелязвам някаква последователност - прави го на всякакви предавки и скорости, през различни периоди от време - понякога един след друг, след това карам 200 км без проблем. Прави го и на празен ход - както си работи на мако под 1000 оборота за момент двигателя почти гасне и пак си възстановява нормалните обороти. Чува се същият звук.Ходих на майстор - тогава естествено всичко си беше наред и човека рече че трябва да го чуе/види той. Смени ми някакво реленце но нямя промяна. По празниците пътувах до Велинград. От Бургас проблема се появи след 300 км. Карах 15-20 км на бензин и пак обърнах на газ - до Бургас никакъв проблем.Че ще се ходи по майстори пак е ясно - бутам темата за да сме полезни някому евентуално или някой да се е сблъсквал с такова нещо. Ако съм обяснил лаишки да ме простите - от АГУ НИЩО не разбирам а и за първи път пиша тук. Поздрави
Отговори

Vas снимка Vas 20 април 2009 - 23:01

И при мен имаше някво такова странно цъкане от дясно под капака, но след като смених турския изпарител с Италиянски, едно че вече не ми прави такъв проблем, второ че ми гори много по малко.
След това смених и копчето за прехвърнето от газ на бензин и всичко е ток и жици ;)
Мнението беше редактирано от Vas: 20 април 2009 - 23:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg