Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч на антифриз при сменена гарнитура!

tonisto снимка tonisto 05 декември 2019 - 13:28

Здравейте колеги! Имам проблем със загуба на антифриз. Колата е OPEL ZAFIRA A 2.0 DI 16V (F75),1999, 82 K.C. Колата започна да губи антифриз, около 1,5 л. на 100 км., не пуши отзад, няма конденз, парното работи, не омазва стъклата, има повишено налягане в системата( направих теста с презерватива). Оказа се че гарнитурата е заминала.
Колата посети сервиз, където беше сменена гарнитура на глава, на смукателни тръби, на капака, на изпускателен колектор,гумички на клапани, маркуч обратна нафта,ремонтен комплект дюзи, свещи, съответно шлайфане на главата и нов антифриз. Зарадвах се на успешно приключилия ремонт, преглътнах последиците за семейния бюджет и реших, че вече мога да си свиркам. Да, ама не! След нови 100 км. се наложи да долея още 1,5л. антифриз. Сега вече съм в шах, моля ПОМАГАЙТЕ!
Мнението беше редактирано от tonisto: 05 декември 2019 - 13:33
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 декември 2019 - 13:51

Ами имаш теч някъде явно. Виж да не е протекло около радиаторчето на парното. Може и да се е обезвъздушила и да е дръпнало антифриза просто. Налей и виж пак дали ще стане така.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 декември 2019 - 13:51
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 05 декември 2019 - 14:49

Има една камара водни съединения. Има водна помпа. Има и радиатор. Запали колата по възможност на канал и дръж на обороти /фани некой мющерия за помощник/ и гледаш в канала отдолу за мистерията около телепортирането на антифриза. При подобна загуба ще може да се намери. Огледай и радиатора за изненади.
А къв е номера с презерватива че ме заинтригува. За чорапогащник вместо ремък съм чувал ама са тест на кола с презерватив не бях.
Отговори

tonisto снимка tonisto 06 декември 2019 - 20:18

 JorkataG, на 05 декември 2019 - 14:49, каза:

Има една камара водни съединения. Има водна помпа. Има и радиатор. Запали колата по възможност на канал и дръж на обороти /фани некой мющерия за помощник/ и гледаш в канала отдолу за мистерията около телепортирането на антифриза. При подобна загуба ще може да се намери. Огледай и радиатора за изненади.
А къв е номера с презерватива че ме заинтригува. За чорапогащник вместо ремък съм чувал ама са тест на кола с презерватив не бях.
Отговори

tonisto снимка tonisto 06 декември 2019 - 22:53

Ами при работещ двигател се маха капачката на разширителния съд и се нахлузва презерватив. При нормално налягане презерватива най-много ще еректира. При повишено налягане се раздува като балон! Тва е теста. Акакво мислите за спукан блок?
Мнението беше редактирано от tonisto: 06 декември 2019 - 22:54
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 декември 2019 - 08:39

Това трябва да е мотор X20DTL. Не знам на такъв двигател досега да е гръмнала гарнитура. Не съм и чул след сваляне на глава да се е получил качествен ремонт. Пробвал съм на такъв мотор на старата ми Вектра от Люлин до Изток със спукан маркуч. Уреда стигна до ограничителя в червено. След това карах още 8 години без проблем.
Теча на тези мотори обикновено е от охладителя на маслото. Гарнитура за дребни пари.
Отговори

ufer снимка ufer 09 декември 2019 - 08:44

Аз имах подобен проблем със сериозен теч. Главата шлайфана, но блока - не. Малко вероятно, но факт. Едва след като проверих блока за плановост, се оказа, че имам 0,20 мм луфт между вътрешните резби за болтовете. Последва шлайф на блока на ръка - V6, без да се сваля двигателя (с трасажна плоча), като докарах луфта до 0,05 мм. Сложих пак предишните гарнитури и стягане с 5 Nm отгоре. Всичко заспа, но беше голямо предизвикателство. Сега задължително след сваляне на глава си проверявам и блока. Рядко се случва, но за беля е възможно и блок да се изкриви или както беше в случая, материалът около всяка от резбите се беше повдигнал над плоскостта на блока. Дано да не е това при теб, че е голяма хамалогия...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 декември 2019 - 12:06

Надуй си системата с компресор. При отворена капачка на разширителния съд. После бавно я завъртай, да видиш че работи клапанчето. После виж за течове. При мен беше от входа на водата към двигателя - над скоростната кутия, дебелия маркуч. Към блока има о-пръстен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg