Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра Б, X20DTH - P1335

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2018 - 09:33

Четенето на помпата директно улеснява в това - дали да търсиш проблема в инсталацията и ецу-то и датчици,нафта или направо в помпата. Иначе има и случаи в които през оп-кома съм чувал че не набива никаква грешка.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 март 2018 - 09:33
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 09 март 2018 - 12:28

Бяло пуши около 1-2 минути след като запаля, което мисля, че е нормално, след това се изчиства работата. На празен ход - топла, студена, държи около 840-850 оборота, гледам ги в оп-ком на живи данни. Аванса желан/актуален съвпада. Горивата също съвпадат, но са прекалено високи. ЕКУ и имобилайзер намерих, но има един проблем - ЕКУ-то е свалено от вектра Б, Y20DTH мотор, с помпа 015. Моята е с X20DTH мотор, с помпа 011. Дали ще могат да се разберат ЕКУ-то и помпата ?! ЕКУ-то ще го взема комплект с имобилайзера и чипа, но ме притеснява дали ще се разберат с моята помпа ... Някой да знае нещо по въпроса?
Отговори

steve b снимка steve b 09 март 2018 - 12:47

Комуникацията е различна - няма да се видят помежду си въобще....
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2018 - 13:16

А защо просто не налееш оригинален софтуер? Мисля в представителство е 60/70 лв услугата. И на много други места може да го направят.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 09 март 2018 - 16:54

Благодаря ! Не съм сигурен, че проблема е в софтуера ... Може и нещо друго да е, макар да не виждам какво ще е то .. но за всеки случай искам да опитам с оригинален софт налят в друго ЕКУ, от кола с 011 помпа и ще видим какво ще стане. Имам един познат, ще го питам дали няма случайно ЕКУ за проба :) Ако се окаже, че проблема е в него - директно читав чип :) Иначе освен големия разход, колата и не върви като за 100 коня ...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2018 - 17:06

 miro_9703, на 09 март 2018 - 16:54, каза:

Благодаря ! Не съм сигурен, че проблема е в софтуера ... Може и нещо друго да е, макар да не виждам какво ще е то .. но за всеки случай искам да опитам с оригинален софт налят в друго ЕКУ, от кола с 011 помпа и ще видим какво ще стане. Имам един познат, ще го питам дали няма случайно ЕКУ за проба :) Ако се окаже, че проблема е в него - директно читав чип :) Иначе освен големия разход, колата и не върви като за 100 коня ...



А дебитомера как е? Ако имаш от къде пробвай и с друг дебитомер.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 09 март 2018 - 17:16

Забравих да спомена - пробвал съм и с друг дебитомер - промяна няма нито във вървежа, нито в разхода :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 март 2018 - 18:32

011 и 015 са с една и съща комуникация PSG5 K-line

Разлики не знам дали ще има, защото и двете са от 101 коня. Най-много да бъдеш със софт за Евро3 вече, Но дали помпата ще успее да го спазва - е отделен въпрос.
Аз си мисля че няма да има проблем, особено ако е заедно с иммо-то.

Но тая порция 20 мл (че и да съвпадат исканите с актуалните) ми намирисва наистина на объркани карти. Иначе мисля че ще има разлика. Ако нещо датчик се бърка, то исканите ще са си 4 или 5 там колко са... а актуалните ще отиват на 20.
Отговори

titan22 снимка titan22 09 март 2018 - 19:02

.
Мнението беше редактирано от titan22: 09 март 2018 - 19:05
Отговори

steve b снимка steve b 09 март 2018 - 19:48

 Д-и-м-о-в, на 09 март 2018 - 18:32, каза:

011 и 015 са с една и съща комуникация PSG5 K-line

Разлики не знам дали ще има, защото и двете са от 101 коня. Най-много да бъдеш със софт за Евро3 вече, Но дали помпата ще успее да го спазва - е отделен въпрос.
Аз си мисля че няма да има проблем, особено ако е заедно с иммо-то.

Но тая порция 20 мл (че и да съвпадат исканите с актуалните) ми намирисва наистина на объркани карти. Иначе мисля че ще има разлика. Ако нещо датчик се бърка, то исканите ще са си 4 или 5 там колко са... а актуалните ще отиват на 20.


К-линиата няма нищо общо - тя даже не е опроводена в колата а е само за комуникация със стенда когато се калибрира.Всичко върви по КАН !
015 помпата е с предвпръскване и комуникацията е различна . Актуалната(реална) порция гориво няма кой да я измери че да излезе на диагностика - не знам защо я има тази позиция въобще . Тези помпи затова минават стенд и се програмират за да може заявката да отговаря на реалното гориво...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 март 2018 - 22:10

Тогава неговата защо пак вади актуално и "искано" ? След като е 011 и е Евро2 от по-старите.
Освен някой да му е бутал и помпата, да не е бил само датчика? Да не би някой да се е опитвал да "нагажда" фейк датчик(менте) . Искам да кажа наистина да са се "ровили" в софта на компа защото примерно е правило още по-големи проблеми като са го сменили...
Не знам - много странна работа. Но ако са правили подобно нещо - еб@@м ти и майсторите...
Все повече хора ревЪт че се чупели тия опели, ама май майсторите са виновни за това че не знаят кво правят и само гледат да вземат мангизи и да правят каквото им хрумне с "ези тура". Ези - бутам помпата, тура- сменям наред :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 март 2018 - 22:13
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 12 март 2018 - 00:17

Здравейте отново ! Извинявам се, че пиша чак сега, но понеже не остава време да се занимавам ... Потърсих ЕКУ за помпа 011 , само за проба - няма резултат, немога да намеря. Искам да попитам някой колега, дали случайно не се наема да налее оригинален софт в моето ЕКУ и цена за услугата ? Може и на лично ! :) Другият вариант, който в момента доста трудно може да се осъществи, поради липса на средства - директно при някой за читав чип.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 март 2018 - 09:37

 miro_9703, на 12 март 2018 - 00:17, каза:

Здравейте отново ! Извинявам се, че пиша чак сега, но понеже не остава време да се занимавам ... Потърсих ЕКУ за помпа 011 , само за проба - няма резултат, немога да намеря. Искам да попитам някой колега, дали случайно не се наема да налее оригинален софт в моето ЕКУ и цена за услугата ? Може и на лично ! :) Другият вариант, който в момента доста трудно може да се осъществи, поради липса на средства - директно при някой за читав чип.


Читавия евтин чип е свързан с това всичко да ти е стоково и работещо. Ако нещо друго причинява проблемите в момента може да се задълбочат. За чип вземат около 200 и нагоре лева, а за наливане на софт дори в представителство няма да ти вземат повече от 100 до колкото съм чел от колеги които са ходили за такава услуга. При мен по някаква причина не беше поискало да записва върху старите чипове и ми записаха чипа върху нови, а стоковите ми ги дадоха. Струваше 20/30 лв повече, заради труда да отварят ецу-то. Чиповете са няколко лева.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 март 2018 - 09:38
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 16 март 2018 - 22:03

Колеги, здравейте .. леко раздвижване по темата - смених еку-то от друга кола, работеща идеално, с нормален разход, помпа 011. Слагам, паля - влизам в оп-ком да гледам живи данни иии ...
http://prikachi.com/...00/9287300Z.jpg
http://prikachi.com/...01/9287301d.jpg
http://prikachi.com/...02/9287302f.jpg
http://prikachi.com/...03/9287303B.jpg
Това са живите данни на празен ход. Идеи ?

П.С: Забравих да кажа: колата е с изолиран егр, изкормен катализатор и изкъртени вихрови клапи !
Мнението беше редактирано от miro_9703: 16 март 2018 - 22:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 март 2018 - 22:15

Тия дни, сигурно от Понеделник или Вторник, ще гледам такъв двигател и ще обърна внимание какви точно количества показва.
Иначе може да има поне две други причини за висок разход. Но едно по едно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 март 2018 - 22:17
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 16 март 2018 - 22:19

До колкото знам, точно за този мотор трябва да е нещо около 5-6 при загрял мотор и около 10 при студен. Това реално е корекцията на горивото - нали така ? Колкото повече показва на живи данни в оп-ком, т.е по-малко гориво постъпва към дюзите ? При мен може би това, че не върви се получава от малкото гориво, но разхода ? Дали може да е от това, че мъча мотора по този начин ? Давайте идеи какво да гледам вече и да опитвам, че почнна да ми омръзва и скоро ще я пусна в олх на части ... Един колега ми предложи да пробвам като откача генерацията от меката връзка ? Утре ще опитам и този вариант.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 март 2018 - 22:23

Иначе за разхода се сещам за следните основни неща:
Има ли нещо, което да спира изгорелите газове- катализатор например? Задръстени със сажди гърнета?
Вакуумната система как е? Клапанчетата наред ли са?
Датчиците за температура дават ли точни показания? Най- вече тези за антифриза и за маслото.
С какъв размер гуми караш? Налягане?
Маслото в скоростите как е? Ново, старо, незнайно старо....
Задържащи колела случайно?
Има и доста други неща, но тяхното влияние не е така значимо.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 16 март 2018 - 22:29
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 16 март 2018 - 22:26

Катализатора съм го изкормил, след като направих около 2к км със спукана глава ... след това смених целия двигател и катализатора го изкормих, но останалото по генерацията е стоково. Утре ще я разкача и ще опитам така, може ли тя да ме е*ава ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 март 2018 - 22:31

Виждал съм задръстени със сажди гърнета на дизели.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 16 март 2018 - 22:38

Ще опитам утре без гърнета и ще пиша за резултата :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg