Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра Б, X20DTH - P1335

steve b снимка steve b 16 март 2018 - 23:16

 miro_9703, на 16 март 2018 - 22:19, каза:

До колкото знам, точно за този мотор трябва да е нещо около 5-6 при загрял мотор и около 10 при студен. Това реално е корекцията на горивото - нали така ? Колкото повече показва на живи данни в оп-ком, т.е по-малко гориво постъпва към дюзите ? При мен може би това, че не върви се получава от малкото гориво, но разхода ? Дали може да е от това, че мъча мотора по този начин ? Давайте идеи какво да гледам вече и да опитвам, че почнна да ми омръзва и скоро ще я пусна в олх на части ... Един колега ми предложи да пробвам като откача генерацията от меката връзка ? Утре ще опитам и този вариант.

Нормалното е около 4мг - не корекция а гориво в милиграми. Колкото повече показва толкова повече е горивото . Проблема е че опкома показва какво иска компютъра от помпата а не реалното към дюзите . За да работи този двигател на празен ход му трябват реални около 4милиграма гориво (загрял без консуматори) . Ако при теб ти показва 20мг - това е исканото гориво(само и само да бръмчи двигателя компютъра е вдигнал заявката) а помпата реално си пуска 4мг което е доста по-малко от заявката. За мен помпата има някакъв проблем(или калибровка) за да пуска драстично по-малко гориво . С тази разлика от 15мг искано/доставено няма как да ти работи нормално колата - всичко се обърква а ти мислиш за чипове....
Това го пиша за втори път - дано си ме разбрал този път.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 март 2018 - 21:37

А сигурен ли си, че веригата е зацепена правилно?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2018 - 08:10

В началото на темата колегата е писал че е използвал специален инструмент така че се предполага че всичко е на място.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 март 2018 - 17:43

Y20DTH на студено според опком показва 14 милиграма/ход. На топло ще видя ти дни.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 март 2018 - 17:47

 mrsch66, на 18 март 2018 - 08:10, каза:

В началото на темата колегата е писал че е използвал специален инструмент така че се предполага че всичко е на място.


Имаше един колега на скоро, който твърдеше същото и то само 0,7 км след слагането на помпата беше превъртяла 3/4 зъба :newsm05_41:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 март 2018 - 20:11

Ами той е същия трябва да се е поучил.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 март 2018 - 08:52

:) А така. Трудно ми е да следя вече какво е писано в началото на темата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg