Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

губи ми се антифриза

kiro_san снимка kiro_san 24 октомври 2015 - 17:36

зддравейте колеги
имам проблем
губи ми се водата в казанчето
и има голямо налягане
ходих на сервиз и ми казаха че е от датчика смених го но проблема остана
после ми казаха че гарнитурата е здухана , и нея смених но... пак същото , и капачката смених но проблема пак остана
сега ми казаха че е спукана главата
парното е слабо и сутрин като запаля от към то радиатора за парното се чува шум
кажете какво да правя
писна ми от разигравки
като съм в движение стрелката на темп. пада до долу а на място като работи се покачва
Отговори

arminasot снимка arminasot 24 октомври 2015 - 23:24

Здравей колега! Хмм, интересно. Да не би да ти е за смяна термостата и той да бърка всичко? И виж добре съединенията, да нямаш някое хлабаво и леко да пропуска и от там да ти се губи водата в казанчето. Щом не може да загрее и да държи температурите в движение както казваш, мисля, че е в термостата.
Отговори

kiro_san снимка kiro_san 25 октомври 2015 - 13:28

 arminasot, на 24 октомври 2015 - 23:24, каза:

Здравей колега! Хмм, интересно. Да не би да ти е за смяна термостата и той да бърка всичко? И виж добре съединенията, да нямаш някое хлабаво и леко да пропуска и от там да ти се губи водата в казанчето. Щом не може да загрее и да държи температурите в движение както казваш, мисля, че е в термостата.

Благодаря ти колега още утре ще го сменя а за съединения няма никъде течове
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 25 октомври 2015 - 17:58

При мен също се губеше и то когато си поиска. Проблема беше в маркуч, който минава през изпарителя. 3-4 дни не тече и на следващия хоп ниско ниво на охл. течност. Така няколко пъти. Веднъж го дозатегнах и наскоро пак от там сълзи. Пак го претегнах и за сега няма ядове.
Отговори

arminasot снимка arminasot 25 октомври 2015 - 21:17

Няма за какво, колега! Затова сме, за да си помагаме! Смени ли термостата и си вземи немски. То колко ще е немски, но все пак! Аз взех такъв и до сега нямам проблем. АЗ имах подобен проблем като твоя преди да сменя термостата. Ако можеш направо го смени с цялото тяло! Тоест и външното! Поздрави!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 26 октомври 2015 - 18:29

 arminasot, на 25 октомври 2015 - 21:17, каза:

Няма за какво, колега! Затова сме, за да си помагаме! Смени ли термостата и си вземи немски. То колко ще е немски, но все пак! Аз взех такъв и до сега нямам проблем. АЗ имах подобен проблем като твоя преди да сменя термостата. Ако можеш направо го смени с цялото тяло! Тоест и външното! Поздрави!


Каква роля играе термостата със загуба на антифриз? Ако няма течове и пр. Само питам да си го знам като информация.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 28 октомври 2015 - 18:37

Миналата година ми вариха и шлайфаха главата точно след такива симптоми. Оказа се, че е прегоряла гарнитурата между главата и цилиндровия блок и беше се образувала шупла. Та така.
Виж, като загрее и надуе маркучите отвоти капачката на разширителния съд, дали не мирише на изгорвли газове. Ако да, това е сигурен знак, че имаш прегоряла гарнитура и антифриза ти влиза в някой цилиндър.
Успех

Sent from my VOYAGER2 DG310 using Tapatalk
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg