Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Алтернатор

bugatti снимка bugatti 11 декември 2005 - 22:54

каква е реалната и максималната моментна мощност на алтернатора
Отговори

hitler снимка hitler 12 декември 2005 - 09:13

Реалната е тази , която я отчита в момента със или без натоварване 13 в. ( трябва да държи) , а макс./ такава е някъде към 18в.
Отговори

VectraB снимка VectraB 12 декември 2005 - 09:38

bugatti, на Dec 11 2005, 10:54 PM, каза:

каква е реалната и максималната моментна мощност на алтернатора
<{POST_SNAPBACK}>

Въпроса е непълен. На кой алтернатор по-точно. Обикновенно данните се дават в Ампери. Например моя се води 100А.
Отговори

bugatti снимка bugatti 12 декември 2005 - 17:08

Да грешката е моя моля да ме извините значи става въпрос за стандартен алтернатор от ц20не и все пак знам че се дава в ампери. Ако знаете в ампери давайте инфо просто ако някой има идея във ватове колко е още по добре :flag: поздрави
Отговори

Гостkartel_* 12 декември 2005 - 17:30

Според мен алтернаторите са различни не точно и само според двигателя ами екстрите на автомобила....

Моят е C20NE ама има клима, всичко ел и топло на седалките....и едва ли алтернааторът му е същия като някой без клима и седалки примерно......
все пак незнам де, само разсъждавам...


А иначе ватовете са равни на напрежението по тока!!! W = VA :flag:
Отговори

VectraB снимка VectraB 12 декември 2005 - 17:31

И пак не е достатъчно ! На този двигател съм виждал алтернатори Bosch и Delco-Remy. Моят беше Delco-Remy. Навсичкото отгоре има различни кат.номера и от двата модела с различна мощност, има значение и дали има климатик.
Но общо мисля че и 70A при 2000rpm е за твоята.
Пък нали знаеш как се смята мощноста ! P=U*I
Отговори

bugatti снимка bugatti 12 декември 2005 - 19:39

VectraB, на Dec 12 2005, 06:31 PM, каза:

И пак не е достатъчно ! На този двигател съм виждал алтернатори Bosch и Delco-Remy. Моят беше Delco-Remy. Навсичкото отгоре има различни кат.номера и от двата модела с различна мощност, има значение и дали има климатик.
Но общо мисля че и 70A при 2000rpm е за твоята.
Пък нали знаеш как се смята мощноста !  P=U*I
<{POST_SNAPBACK}>

А ако погледна номера имали някакъв вариянт да разбера мощността му защото атернатора е сменян и незнам дали е имала климатик онази вектра от която е взет :flag:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 12 декември 2005 - 19:55

bugatti, на Dec 12 2005, 07:39 PM, каза:

VectraB, на Dec 12 2005, 06:31 PM, каза:

И пак не е достатъчно ! На този двигател съм виждал алтернатори Bosch и Delco-Remy. Моят беше Delco-Remy. Навсичкото отгоре има различни кат.номера и от двата модела с различна мощност, има значение и дали има климатик.
Но общо мисля че и 70A при 2000rpm е за твоята.
Пък нали знаеш как се смята мощноста !  P=U*I
<{POST_SNAPBACK}>

А ако погледна номера имали някакъв вариянт да разбера мощността му защото атернатора е сменян и незнам дали е имала климатик онази вектра от която е взет :flag:
<{POST_SNAPBACK}>



той на самото динамо отзад на релето си пише колко ампера е ,но доста трябва да се кьориш или си го свали и виж за да ти е чиста савеста
Отговори

bugatti снимка bugatti 12 декември 2005 - 20:38

Ситуацията е проверена и найстина е 70А което прави 840В при 12волта напрежение. А относно оборотите сигурно ли е че при 2000об дава тази мощност ? И мврси на всички отзовали се!!!
Отговори

bugatti снимка bugatti 12 декември 2005 - 22:05

А иначе каква е консумацията на колата която може да достигне макс при всичко пуснато : нагревателя, парното, фарове, самите системи на колата общо взето колко свободни ватове остават от тези 840, или ампери?
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 12 декември 2005 - 23:10

bugatti, на Dec 12 2005, 10:05 PM, каза:

А иначе каква е консумацията на колата която може да достигне макс при всичко пуснато : нагревателя, парното, фарове, самите системи на колата общо взето колко свободни ватове остават от тези 840, или ампери?
<{POST_SNAPBACK}>




Мойе да достигне и повече от 70 ампера но тогава започва да дарпа от акомукатора ....

Та значе на моита сам и мерил така сас пуснати фарове халогени нагреватели парното и накрая музиката до дупка и в пиковите моменти на ампермера показва 104 ампера ....Само двете стапала са всяко по 60 амп. е не галтат по толкова заштото не са отпушени до краи ??????? :flag:

Това го пробвах за малко и като видях цифрите ....... То заради това преди месец го изпарйих хаивана....
Отговори

Jony снимка Jony 13 декември 2005 - 17:21

Само като допълнение, при не много читав акумулатор и подобно натоварване може да изгори и алтернатора.

Хубаво, че колегата zorkovp е решил проблема генерално :flag:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 13 декември 2005 - 21:43

bugatti, на Dec 12 2005, 08:38 PM, каза:

Ситуацията е проверена и найстина е 70А което прави 840В при 12волта напрежение. А относно оборотите сигурно ли е че при 2000об дава тази мощност ? И мврси на всички отзовали се!!!
<{POST_SNAPBACK}>

мисля че не при 2 а при 5000 оборота е 70А - моя алтернатор е същия - и не трябва да е 13 волта - когато е изправен - без натоварване дава 14.8 - като се сложи на колата пада до 14.5 без фарове и т.н. - и акумулаторджиите се сърдят че е над границата - а той просто си е такъв алтернатора!
//в смисъл сигурно релето му е такова =)
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 14 декември 2005 - 00:58

kravarka, на Dec 13 2005, 09:43 PM, каза:

bugatti, на Dec 12 2005, 08:38 PM, каза:

Ситуацията е проверена и найстина е 70А което прави 840В при 12волта напрежение. А относно оборотите сигурно ли е че при 2000об дава тази мощност ? И мврси на всички отзовали се!!!
<{POST_SNAPBACK}>

мисля че не при 2 а при 5000 оборота е 70А - моя алтернатор е същия - и не трябва да е 13 волта - когато е изправен - без натоварване дава 14.8 - като се сложи на колата пада до 14.5 без фарове и т.н. - и акумулаторджиите се сърдят че е над границата - а той просто си е такъв алтернатора!
//в смисъл сигурно релето му е такова =)
<{POST_SNAPBACK}>



Защо да се сардят и моя зарейда с 14.02 но за мен е по довре така това не е жигула та да можеш да си го оправяш колкото изкаш да ти зарежда
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 15 декември 2005 - 01:00

zorkovp, на Dec 14 2005, 12:58 AM, каза:

Защо да се сардят и моя зарейда с 14.02 но за мен е по довре така това не е жигула та да можеш да си го оправяш колкото изкаш да ти зарежда
<{POST_SNAPBACK}>

Защото ако е над 14.4 - според акумулаторджиите презарежда - 14.5 се води за презареждане! - не знам как го измери това точно 14.02 - ама това е нормална стойност - дори 14.2 е нормална стойност!
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 19 декември 2005 - 11:45

zorkovp: Понеже музиката ми скоро ще е към 450-500 вата (стъпалото ми е с бушон 60А), а до година ще стане към 1 киловат би ли ми казал с какъв акумуулатор си и как се държи, от колко време си и имал ли си проблеми?

ПП и колко е алтернаторът ти?
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 декември 2005 - 22:24

CynepMEH, на Dec 19 2005, 12:45 PM, каза:

zorkovp: Понеже музиката ми скоро ще е към 450-500 вата (стъпалото ми е с бушон 60А), а до година ще стане към 1 киловат би ли ми казал с какъв акумуулатор си и как се държи, от колко време си и имал ли си проблеми?

ПП и колко е алтернаторът ти?
<{POST_SNAPBACK}>

С два акомулатора и кондезатор това е решението или примерно 2-ри алтернатор но пробвай по първия начин мисля че ще стане :flag:
Отговори

joe007 снимка joe007 19 декември 2005 - 22:47

по принцип генератора минималния му (при 14 в) ток почва от 5000 об/мин и то на самия генератор а не на оборотите на двигателя.Максималния ток може да е на 15000 об/мин. :flag:
Отговори

joe007 снимка joe007 19 декември 2005 - 22:51

А... за да си изпържиш генератора може да му смениш шайбата с по-малка. Ще имаш повече мощност на ниските обороти.( за градско :flag: )
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 21 декември 2005 - 19:11

joe007, на Dec 19 2005, 10:47 PM, каза:

по принцип генератора минималния му (при 14 в) ток почва от 5000 об/мин и то на самия генератор а не на оборотите на двигателя.Максималния ток може да е на 15000 об/мин. :flag:
<{POST_SNAPBACK}>

Пич къв минимален ток при кви 14 волта! - нещо се оплете!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg