Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett

Магаре на Kadett

немо снимка немо 29 януари 2012 - 13:30

 espero2000, на 29 януари 2012 - 10:20, каза:

Пич айде като не караш такава не се и обаждай а?

Готин,имал съм Кадет 8 год. и съм му навъртял близо 100 000 км.
Едно от първите неща,които направих бе да оправя захващането на десен преден носач в задната му част.
След още 2 год. Кадета беше тотално разпилян и съм му правил купето ОТ-ДО!!!
Отделно тоя проблем съм го "лекувал" на клиентски коли!!!
"Магаре" или полурама няма значение,ясно е за кво става въпрос!

Това,което се опитвам да обясня е,че щом се е стигнало до там да ти влезе носача в купето имаш проблем,който НЕ СЕ РЕШАВА с присаждане на "магаре",а с възстановяване на купето!!!!!!!
По-ясно не мога да го напиша!!!!!!!!

п.п.Това,че някой някъде е направил е направил нещо,изглеждащо много трудно или невъзможно е....възможно,само че опираме до разходи и целесъобразност....
Отговори

espero2000 снимка espero2000 02 февруари 2012 - 19:15

Добре де колега аз не меря нищо просто казах ясно няма 100 мнения по даден въпрос (така де то може да има но не може всички да са верни има 1 преко сили 2) та както казват старите хора - слушай какво ти пее радиото. Казвам ти как се решава проблема и къде са слабите места на които трябва да се наблегне при решаването.

Към колеката НЕМО - колега браво радвам се че си карал уважавам хората които не говорят напразно - аз няма да казвам колко са ми минали през ръцете. Идеята е че ние не говорим че слабо място е носача ( това всички мисля го знаят) ами аджеба представи си следното - имаш перфектния кадет без ръжди и прочее - точно защото знаем къде е слабото място си представи желаем да направим нещо което да подобри това място - демек "магаре". Дано и ти си ме разбрал правилно. Обсъждаме ефекта и подобрението и точното решение а не че трябва да си прегледаме носачите ( мисля не сме много прости че да не разберем че първо да си оправим както се казва пода да не станем флинстоун) и след това към този ъпгрейд.
Поздрави и надявам се без лоши чувства!
Отговори

немо снимка немо 02 февруари 2012 - 20:54

С носачите проблемът се решава лесно...просто си купуваш нов носач!
Ако подът(купето)са здрави,то значи,че нямаш проблеми със захващането на носача към купето.
Дали ще сложиш отделен носач или ще присадиш "магаре"....няма ли ЗДРАВО място,където да ги захванеш....все тая...
А присаждане на "магаре" е доста по-сложно отколкото да си оправиш гнилочите по купето и да си джиткаш със стоковото окачване...

п.п.Имам чувството,че говорим за едно и също,ама чудно защо не можем да се разберем.....

 espero2000, на 02 февруари 2012 - 19:15, каза:

Поздрави и надявам се без лоши чувства!

Няма проблеми...Поздрави!!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 02 февруари 2012 - 21:19

Анджък де ама карай. На мен идеята ми е друга. С времето колега като караш и особено малко хора са имали възможност да карат с окачване като моето - имаш чувството че всичко се разбягва в различни посоки. Имам и пасат вкъщи и едно субару и съм ги правил и двете и ми направи впечатление че те са на магарета това си го знаех но примерно като си карам ми прави впечатление че като минаваш през дупка, локва, лед , кал, или каквот и да било тия с магарето нямат такъв проблем минава и заминава. Докато като мина с кадета (вярно че имах проблеми) но той си дръпа на някъде. Донякъде това се дължи на окачването и на това че купето не е предвидено да издържи това натоварване на амортесиорите върху него и може да почне да поддава. Но аджеба по добре ще е ако не магаре то да се хванат тампоните ( или самия носач ) един за друг за да няма това все едно "откъсване" и дърпане в някоя от посоките. От тия наблюдения ми се роди това нещо "тип магаре " преди време. За това толко разпалено го дискутирам. След главоблъсканици и съвети от хора които разбират доста и други размишления стигнах до извода че само по една разпънка е по добре отколкото да направиш така на колата че да и предизвикаш ефекта на недозавиването с който кадета се справя за момента. Това ми е мисълта а не дали колата е гнила. Моята съм я оправил почти цялата и нямам проблеми с това а дали може да се подобри още с тенденция да издържи още дълги години. Дай боже!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg