Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ако ви гори масло колата.

Тази тема е заключена « Prev

eos снимка eos 01 май 2008 - 16:23

Колеги,колата ми гореше много масло-1л.на 1500км.Един стар мйстор ми каза един номер с газ за осветление.Сега съм на 2000км след смяна на масло и не е бутнала.Значи,купувате си газ за осветление(на мен 2л. ми стигнаха) източвате маслото,но не махате филтъра.Махате свещите,слагате един леген под картера и наливате газ в цилиндрите до резбата за свещите.Ако са ви спекли сегментите газта почва да се стича през пропката на картера и намалява газта в цилиндрите,като намалее газта в цилиндрите доливате от тази газ,която се е стекла от пропката.Това го правите докато почти спре да тече.На мен ми трябваха 5часа докато спре.След това завивате пропката на картера и си наливате маслото,което сте източили.Без да сложите свещите няколко пъти цъквате с кляча само на стартер за да изхвърлите газта от цилиндрите после завивате свещите и палите колата.Оставяте я да поработи 2-3 минути.През ауспуха ще излиза бял пушек.След това пак източвате маслото този път махате и филтъра.Слагате новото масло и новия филтър и палите.Цялата процедура е това.При мен се получи,но не знам при вас какво ще стане.Хубаво е това да се направи преди смяна на масло,защото можете да използвате старото масло за прочистване на двигателя от газта.Надявам се това нещо да помогне и на друг колега.
Отговори

Милен снимка Милен 01 май 2008 - 17:18

Хм. Много хитро. Ако действа винаги, то рецептата е уникална.
Имам два въпроса: Как се разбира дали имаш запечен сегмент? И кой е майстора дето ти е казал този начин? Тук в Габрово не са много и сигурно ще го знам.
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 01 май 2008 - 17:52

Дааам тва до някаде е вярно и аз съм го прилагал и работи ама ситуацият при мене беше 20л/100 бензин + масло яко но помогна все пак намаля маслото Ретро жигула беше
Отговори

temp снимка temp 01 май 2008 - 18:13

 Милен, на May 1 2008, 06:18 PM, каза:

Хм. Много хитро. Ако действа винаги, то рецептата е уникална.
Имам два въпроса: Как се разбира дали имаш запечен сегмент? И кой е майстора дето ти е казал този начин? Тук в Габрово не са много и сигурно ще го знам.


не разбираш, а се молиш да помогне
при мен след като отворих мотора, сегментите бяха запекли. Но и ключа беше голям + 4 водача .
мисля че може да се пробва за да се отложи ремонта.
На мен са ми го казвали това, но ми препорачаха 2 дена да наливам отвреме на време със спринцовка и след това смяна на маслото.
Отговори

eos снимка eos 01 май 2008 - 19:05

Ако има проблеми по главата това нещо няма да помогне.Това се прилага при положение,че си ремонтирал главата и пак ти гори масло.Пак казвам,че не е 100% сигурно,че ще помогне най-малкото може да се пробва.По-евтино излиза от смяна на сегменти.
Отговори

Queer снимка Queer 02 май 2008 - 01:50

доста интересно,

мене ме интересува също дали това се е отразило на разхода на гориво



Regards
Отговори

doolettle снимка doolettle 02 май 2008 - 10:28

аз със такава газ съм раздвижвал яко блокирал мотор при който беше влязла вода в цилиндрите. След това му навъртях още много.
Отговори

eos снимка eos 02 май 2008 - 16:12

 Queer, на May 2 2008, 02:50 AM, каза:

доста интересно,

мене ме интересува също дали това се е отразило на разхода на гориво



Regards

При мен разхода си беше добре и си остана такъв.10 на 100 газ(градско).
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 18:50

 eos, на May 1 2008, 05:23 PM, каза:

Колеги,колата ми гореше много масло-1л.на 1500км.Един стар мйстор ми каза един номер с газ за осветление.Сега съм на 2000км след смяна на масло и не е бутнала.Значи,купувате си газ за осветление(на мен 2л. ми стигнаха) източвате маслото,но не махате филтъра.Махате свещите,слагате един леген под картера и наливате газ в цилиндрите до резбата за свещите.Ако са ви спекли сегментите газта почва да се стича през пропката на картера и намалява газта в цилиндрите,като намалее газта в цилиндрите доливате от тази газ,която се е стекла от пропката.Това го правите докато почти спре да тече.На мен ми трябваха 5часа докато спре.След това завивате пропката на картера и си наливате маслото,което сте източили.Без да сложите свещите няколко пъти цъквате с кляча само на стартер за да изхвърлите газта от цилиндрите после завивате свещите и палите колата.Оставяте я да поработи 2-3 минути.През ауспуха ще излиза бял пушек.След това пак източвате маслото този път махате и филтъра.Слагате новото масло и новия филтър и палите.Цялата процедура е това.При мен се получи,но не знам при вас какво ще стане.Хубаво е това да се направи преди смяна на масло,защото можете да използвате старото масло за прочистване на двигателя от газта.Надявам се това нещо да помогне и на друг колега.

Същият успех се постига и с оригинална Кока Кола.2 л.са напълно достатъчни , само времето на процедурата е по-кратко.Но и с газта за осветление става.Кои както иска и както му е по-изгодно.
Отговори

Inspo снимка Inspo 02 май 2008 - 19:07

 IVAN-72, на May 2 2008, 07:50 PM, каза:

Същият успех се постига и с оригинална Кока Кола.2 л.са напълно достатъчни , само времето на процедурата е по-кратко.Но и с газта за осветление става.Кои както иска и както му е по-изгодно.


Колега сигурен ли си че е така ? Доколкото знам ефекта от захар в двигателя е доста неприятен :unsure:
Газта и други подобни си изгарят и толкова ама сладкото като се спече ,кво правим ?
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 19:37

 Inspo, на May 2 2008, 08:07 PM, каза:

 IVAN-72, на May 2 2008, 07:50 PM, каза:

Същият успех се постига и с оригинална Кока Кола.2 л.са напълно достатъчни , само времето на процедурата е по-кратко.Но и с газта за осветление става.Кои както иска и както му е по-изгодно.


Колега сигурен ли си че е така ? Доколкото знам ефекта от захар в двигателя е доста неприятен :unsure:
Газта и други подобни си изгарят и толкова ама сладкото като се спече ,кво правим ?

Надявам се колега, че си далече от мисълта че побликувам неща тук във форума без да сам ги изпробвал многокранто даже и на собствените ми автомобили .Иначе въпросът ти и добър-признавам.Щом можеш да си зададеш такъв въпрос можеш и сам да се досетиш дали захарта в колата ще има пагубно влияние върху мотора.Колегата много добре е описал цялата процедура с газта за осветление но изтърваш момента с температурата при която се прави. :knee:
Отговори

filipov75 снимка filipov75 02 май 2008 - 19:50

Слушайте момчето кво ви казва.Номера с газта е стар колкото света и е доста ефективен.Аз съм го прилагал и в друг случай.На мен направо ми пълнеше картера с бензин.Купих кола,която не беше палена повече от година.Паля аз работи около 30 мин.и лампата за маслото светна.Дърпам щеката и ко мирише на бенз и пълно до горе.Тичам на железарията 2л.газ и хоп готовоооооооо.После тая кола на колко хора създаде главоболия не е истина.Ако караш само на газ,няма и да разбереш за тоя проблем.Хубаво е да се мери компресията преди и след галимацията.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 19:59

 filipov75, на May 2 2008, 08:50 PM, каза:

Слушайте момчето кво ви казва.Номера с газта е стар колкото света и е доста ефективен.Аз съм го прилагал и в друг случай.На мен направо ми пълнеше картера с бензин.Купих кола,която не беше палена повече от година.Паля аз работи около 30 мин.и лампата за маслото светна.Дърпам щеката и ко мирише на бенз и пълно до горе.Тичам на железарията 2л.газ и хоп готовоооооооо.После тая кола на колко хора създаде главоболия не е истина.Ако караш само на газ,няма и да разбереш за тоя проблем.Хубаво е да се мери компресията преди и след галимацията.

Никой не успорва представения от колегата метод с газта .Аз просто предложих алтернативен и не по-малко ефекасен.
Отговори

Milen Gogov снимка Milen Gogov 02 май 2008 - 21:51

В Кока Колата имаше някаква киселина (мисля че беше оксалова), която чисти ръжда, та предполагам затова става и с количка :) :unsure:
Отговори

ZENON снимка ZENON 03 май 2008 - 00:14

 Milen Gogov, на May 2 2008, 10:51 PM, каза:

В Кока Колата имаше някаква киселина (мисля че беше оксалова), която чисти ръжда, та предполагам затова става и с количка :) :unsure:


Фосфорна
Отговори

Minkov снимка Minkov 05 май 2008 - 07:51

 Inspo, на May 2 2008, 08:07 PM, каза:

...... Доколкото знам ефекта от захар в двигателя е доста неприятен :whistle:
Газта и други подобни си изгарят и толкова ама сладкото като се спече ,кво правим ?

Ами крем-карамел правим.
Защото ако IVAN-72 го е напаравил веднъж-дваж успешно, е ударил джакпота. Но не е прав да застъпва така ревностно този метод, защото ще се излъжат и други, а захарта от coca-cola_та може да се насложи не само в маслените, но и в компресорните сегменти. След като се нагрее силно, захарта се карамелизира - вкусна е, но няма чистене.
А светилната газ е нефтопродукт и, както казваш, е най-логично именно с нея да се разтварят продуктите от горене на други нефтопродукти.
Тук не е уместно да говорим за скорост на процеса, защото едва ли ще ни излезе по-евтино да правим цялостен ремонт, отколкото да изчакаме химията да си свърши работата за едно денонощие например.
Отговори

gas666 снимка gas666 08 май 2008 - 16:11

Малко :whistle:

Ако се притеснявате от захарта в колата просто ползвайте от диетичната... :beer:

А по това предаване.. мит бъстърите.. май имаше опит със захар в резервоара.. и двигателя не блокира.. работеше по тежко наистина...
Отговори

Minkov снимка Minkov 10 май 2008 - 20:09

 gas666, на May 8 2008, 05:11 PM, каза:

.. и двигателя не блокира.. работеше по тежко наистина...

То и на мен ми става тежко от захарта в баклавата.
А и това със захарта в резервоара, мисля, че работи. Преди доста години един се изфука, че го направил на Волгата на шефа си.
Основен ремонт правиха. Къде точно беше поразията не знам, но правиха основен ремонт.
Отговори

Jony снимка Jony 13 май 2008 - 00:20

 paconi, на May 11 2008, 07:16 PM, каза:

 Minkov, на May 10 2008, 09:09 PM, каза:

 gas666, на May 8 2008, 05:11 PM, каза:

.. и двигателя не блокира.. работеше по тежко наистина...

То и на мен ми става тежко от захарта в баклавата.
:opel_forever:  така е




Газта за осветление си е чист керосин и аз сипвам профилактично на дизела през зимата. Определено освен очистващ ефект има и повишаване на цетановото число на нафталина и старта е по-лесен.

Късмет!
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 13 май 2008 - 20:23

Айде сега КОЛА та БАКЛАВА чамфастък и боза :3:
Със старата кока кола наистина се чистеше ръжда ама беше време оно.Сегашната не знам как се прави ама май вече не е същата а за газта си е наистина стара шашма :opel_forever:
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg