Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Запалителни свещи за АГУ...

hanchko снимка hanchko 27 април 2009 - 19:00

Здравейте. Неуспях да намеря такава тема във форума и реших да пусна, но ако все пак има, а аз не съм я намерил се извинявам. Та, колата ми е Опел Вектра 2.0i, а газовата е Ловато. Дойде време да сменям запалителните свещи и се чудя какви да сложа. В момента съм с триполюсни на Бош, но един майстор ми каза, че щом я карам на Газ е най-добре да сложа еднополюсни по възможност отново на Бош. Вие какво мислите по въпроса? Ще съм благодарен за някой съвет :icon_razz2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 април 2009 - 19:30

Здравей,моят съвет е да си вземеш свещи,които се препоръчват по каталог за твоята кола.Аз направих така,когато си взех моята и тя беше на газ.Нямах никакви проблеми. :icon_razz2:
Отговори

hanchko снимка hanchko 27 април 2009 - 19:40

По каталог и дават триполюсни на Бош, но доста хора ми казват, че за Газ еднополюсните били по-добри. Сигурно ще взема еднополюсни и ще пробвам, ако нестанат нещата ще си сложа триполюсните.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 април 2009 - 19:53

Не мисля, че по каталог дават триполюсни свещи, но както и да е.
Според мен най-добрия вариант е обикновени свещи по каталог, без заменки и аналози.
Като марка бих препоръчал GM, също NGK и Bosch, но неприятното при последните 2 марки е, че твърде често се продават ментета. Затова - GM от представителя (комплектът е около 30-35лв) и карай напред :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 27 април 2009 - 19:54
Отговори

oci снимка oci 27 април 2009 - 19:54

Е тия дето ти казват че еднополюсните са по-добри някво логично обеснение дават ли ти? Не виждам защо еднополюсната свещ ще е по-добра от дву-три и т.н. полюсна?
Отговори

emil enev снимка emil enev 27 април 2009 - 20:04

Аз в момента съм със триполюсни на BOSH и колата върви перфектно,висок ми е разхода на газ но не мисля ,че е от свещите .
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 април 2009 - 20:10

 oci, на 27 Apr 2009, 08:54 PM, каза:

Не виждам защо еднополюсната свещ ще е по-добра от дву-три и т.н. полюсна?

защото достъпа на горивовъздушна смес до електродите е по-добър а газта е повечко октани в сравнение с бензина.
Препоръчвам НЖК или Бриск Силвър
Отговори

hanchko снимка hanchko 27 април 2009 - 20:27

Благодаря за коментарите. Ще отида утре да се поразгледам по Автомагазините и ще си избера. Но съм се насочил към еднополюсни на Бош. Предполагам, че под 30-35лв. ще са ментета, така че ще търся нещо за тези пари.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 27 април 2009 - 20:30

Отиваш и си купуваш свещи по такалог за твоя мотор.Има оригинални свещи марка GM по номер на производител излизат Бош.Доволен съм от свещите и цената е около 5-6 лева за бройка.
Незнам в кой каталог си гледал свещи с повече от един страничене електрод но за С20НЕ са едно полюсни.Аз си купих GM свещи и съм доволен от тях.На предишния двигател карах със същите свещи и пак нямах забележки към тях.В София има достатъчно места от където да си купиш истински свещи.Опитай и в представителствата на Опел в София.Магазинът от който пазарувам аз зарежда от София Ауто така че там неможе да нямат свещи
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 27 април 2009 - 20:34
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 27 април 2009 - 20:30

Братле,аз един път(наскоро) направих грешката да се отклоня от правия път и си взех Brisk за газ некакъв модел 4 броя за около 16 лева бяха от Вестауто.Подозрително еФтини.Просто ме сърбеше да ги пробвам защото съм си Тома неверни и докато не пипна не вервам.Изкараха около 2000км или като време при мене това е около 4 месеца.Ей сега нищо не става от тех и вчера си сложих старите Бошчета(дето ги свалих,за да сложа Brisk-a) и колата "заспа".III-ти курс като бях в МЕИ-то,което ще рече 2003-та ,започнах работа в един сервиз,където съм си правил доста проби с колата(особено със свещите) и това дето съм разбрал е че по-добра свещ от тая,която я дават по каталог няма.И дай Боже като ги купуваш да не нацелиш менте,щото тогава се почват едни псувни и нерви за "здравето на любимата".СЛагал съм и NGK-триелектродни,Bosch-некога тогава беха излезнали 4-електродни май че и колата си вървеше най добре с едноелектродни.Не се имам за специалист,но те съветвам да си вземеш най-обикновени ГМ-ски вещи и да си караш.
И най-изнервящото е всеки път като сложиш некви "нови свещи" как се ослушваш постоянно и се чудиш "абе сега по-добре ли върви,не е ли по-добре".А тя колицата и си иска оргиналдЪ и т'ва.
Но пак ти казвам това е мойто мнение и не ангажирам никого с него(но за Бриска за газ,обаче мога да спора че нищо не става от него)


Поздрави!
Мнението беше редактирано от Flash Ray: 27 април 2009 - 20:34
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 април 2009 - 20:39

 Flash Ray, на 27 Apr 2009, 09:30 PM, каза:

но за Бриска за газ,обаче мога да спора че нищо не става от него
Поздрави!

Незнам какви свещи си купил но аз с бриска се родих! За бош да не чувам а навсякъде ми вадеха такива от каталозите. ГМ или НЖК на цена около 6лв бройката е добра оферта.
Отговори

hanchko снимка hanchko 27 април 2009 - 20:42

Значи онзи продавач, който беше в автомагазина онзи ден ме е излъгал, защото той ми каза, че по каталог на този двигател му дават триполюсни на Бош. Аз му повярвах, нали човека се рови в онлайн каталози. Утре ще отида да посетя няколко магазна да видим по каталог, какво му дават и дали ще ми кажат едно и също в различните магазини. Някой имали представа в нета къде мога да открия какви свещи и дават по каталог.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 27 април 2009 - 20:44

 doolettle, на 27 Apr 2009, 09:39 PM, каза:

Незнам какви свещи си купил но аз с бриска се родих! За бош да не чувам а навсякъде ми вадеха такива от каталозите. ГМ или НЖК на цена около 6лв бройката е добра оферта.

Проблемът при Бриск е че има АДСКИ МНОГО ментета....и аз съм патил от Бриск.
Както казах доверил съм се на свещи GM но по номера на самата свещ излиза производител Бош
Колега ако искаш пиши ми едно ЛС да те опътя в кой магазин да си вземеш хубави свещи да не коментираме тука че все едно ще направя реклама на магазина :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 27 април 2009 - 20:46
Отговори

Winner25 снимка Winner25 28 април 2009 - 00:39

И аз си взех бриск силвер. Минах 5-6 000км и колата почна да гори много и да прекъсва.
Сложих старите и се оправи. След това си купих NGK от ауто хелп и съм доволен <_<
За C20NE свещите според аутодата са
Bosch WR8DC4
Champion RN9YCC
NGK BPR6E-VG
Повечето производители на свещи имат онлайн каталози в които може да се провери за съответния мотор какви трябва да са свещите :)
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 28 април 2009 - 00:42

 Winner25, на 28 Apr 2009, 01:39 AM, каза:

За C20NE свещите според аутодата са
Bosch WR8DC4

за този модел свещи става дума само че с логото на GM <_<
Отговори

kikaha снимка kikaha 28 април 2009 - 07:39

аз от 18000 км. карам с бриск силвър на газ доволен съм, до сега без проблеми
Отговори

ferrari снимка ferrari 28 април 2009 - 09:07

За C20NE дават 2 модела свещи. Едните са с един електрод WR8DC+ и са с големия цокъл(с ключ 21), а другите са двуполюсни FLR8LDCU+ с малкия цокъл(ключ 16). Номерата са по Bosch и по-масово са еднополюсните с големия цокъл, но има и такива коли с другия модел, просто са по-рядко.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 28 април 2009 - 09:07

 sashonikolov, на 28 Apr 2009, 01:42 AM, каза:

за този модел свещи става дума само че с логото на GM <_<

колега самата индикация е на БОШ тя е приета като международен ид. номер. но дали са на БОШ ..... не съм сигурен ,но по скоро са на Ac Delco. Още повече че GM свещите са правени в Китай а на нито една Бош свещ не съм видял там да са правени. Аз лично съм карал и с GM и със BERU и мисля че оргиналдЪто искара малко повече километри. като цени за този двигател вървят от 20 до 26лв.
Отговори

Гостotvmvr_* 31 март 2011 - 21:59

Тая темичка е малко стара ама дано някой да види та да ми отговори! :) Отидох в Косер и ми казаха че по каталог за двигателя ми 1.6mi (RSZ(форсирания двигател с късите клапани)) 75hp, ги дават триполюсни за Denso (8,70лв./бр). Ама като се консултирах с приятел и ми каза да не се занимавам с глупости и да си взема еднополсни (въпреки че си карам на бензин).На Denso (4,50лв./бр). А учудването ми беше когато изкарах старите които си бяха от австрия 3 двуполюсни(GM) и (NJK) 1 еднополсна?!?! И си викам WTF?!?! А в последствие разхода ми се вдигна до 13-14/100 и колата не върви изобщо, а преди си беше не повече от 8-9 разхода, гарнитурка смених и термостат непосредствено след смяната на свещите! Искам да питам дали има връзка и дали да ги слагам тея триполюсни свещи?!

Благодаря предварително ! ! !
Отговори

lupo13 снимка lupo13 01 април 2011 - 08:25

за този двигател има 2 модела .... и можеш да го хванеш по ключа .... ако е 21 то са еднополюсни ..ако е с 16 то са двуполюсни ... предполагам че са втория варянт и бих ти препоръчал GM-ки те са около 50лв к-т или на Beru те са 26-28лв к-т. Но определено GM-те имат по дълъг живот. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg