Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

масло в антифриза

loweca снимка loweca 03 февруари 2011 - 10:07

Здравейте отново.Днес открих че има нещо като масло в казанчето на антифриза.ПО точно по стените на казанчето.Като пусна един пърцал в казанчето и като го извадя антифриза е чист,по пърцала няма масло само по стенитена казанчето.Като го пипам това от стените се маха от пръсрите не остава като масло.на мириз също не мирише в казанчето на масло.Какво може да е това,масло или нещо друго.Благодаря предварително.А и от къде може да дойде това нещо като масло.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 февруари 2011 - 10:38

Преди време и аз нядникнах случайно в казанчето и забелязах подобно нещо.. Подобно на теб и аз веднага се вдигнах на пожар, бях се уплашил, че може да е гарнитура (не че пак не е възможно), но бях питал във форума и малко ме поуспокоиха колегите. Значи ако и при теб тия "мазни петна" не са значителни и с времето не се увеличават/уголемяват значи най-вероятно са се получили от не добре промита система. Аз бях пукал радиатор и ми го сменяваха, антифриз ми наливаха и т.н. и се съмнявам в това, че майстора е карал "нашенската" и не е промил хубаво системата, останали са някакви мърсотии и в последствие резултата почва да ни безспокои сериозно.

Надявам се проблема ти (моят също) да не е сериозен, просто загледай с времето да ли има промяна, или всичко е както си го забелязал ти.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 03 февруари 2011 - 10:56

Остарял антифриз, започва да отделя мръсотия и разлагания под формата на петна, които полепват по стените на съда. Антифриза се сменя целия на 2-3 години, независимо дали си доливал нов. На първо време бих ти препоръчал източване, добра промивка с гореща вода и наливане на нов антифриз указан във книжката ти.
Ако и тогава се появят съмнителна петна ще трябва да се погледне - гарнитури, глава, блок и т.н.
Имаш ли промени в количеството и качеството на маслото в двигателя ти. Ако нямаш направи горепосочената процедура и си готов да летиш отново!!!!!!!!! :newsm05_41:
Отговори

loweca снимка loweca 03 февруари 2011 - 14:21

Значи колата я имам от вторник.Купих я без да я гледам много много просто ми хареса на вид и след това а белязах за тези работи в антифриза.Но това ми прави впечатление че като го стрия в раката и не остава петна,значи може да е от мръсен антифриз.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 февруари 2011 - 14:26

Съвет от мен. Промий системата, смени антифриза изцяло. След това наблюдавай неговото ниво, както и маслото. Ако всичко е ок не се притеснявай. Може да са слагани добавки някакви в охладителната система :newsm05_41:
Отговори

loweca снимка loweca 03 февруари 2011 - 14:39

ще промия системата и ще сменя антифриза,засега в маслото не виждам да има нещо от антифриза но ше го сменя и него.Според бившия собственик е на 5000 км маслото.
Отговори

batececo снимка batececo 15 март 2011 - 14:20

Здрасти, има ли резултат?
Вкарва ли масло в антифриза или са били от стар антифриз или непочистена охладителна система?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg