Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Малко помощ за вакум системата на Astra G 2,0 DTH!

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 ноември 2017 - 18:02

Голям напредък. Мое би е добре да се прочете колата да се види какви грешки пише. На тия години е повече от възможно да има повече от един проблем.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 30 ноември 2017 - 18:12

 Ne6to Smisleno, на 30 ноември 2017 - 18:02, каза:

Голям напредък. Мое би е добре да се прочете колата да се види какви грешки пише. На тия години е повече от възможно да има повече от един проблем.

И това ще направя сигурно, поне сега знам че по вакумите всичко е наред, само не мога да съм сигурен за сервото на спирачките, но като натисна спирачките грешка не светва и колата си спира.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 ноември 2017 - 18:31

 Nikola_At, на 30 ноември 2017 - 18:12, каза:

И това ще направя сигурно, поне сега знам че по вакумите всичко е наред, само не мога да съм сигурен за сервото на спирачките, но като натисна спирачките грешка не светва и колата си спира.

Закачи я на опком и виж какво пише, както и колегата ти препоръча. Може да се окаже, че основния проблем е на друго място.
Отговори

esil2 снимка esil2 01 декември 2017 - 17:10

Тишо, този проблем на колегата доста ми прилича на моя случай дето така си я карах 2г и благодарение на теб вече всичко е наред, та няма да е лошо човека да си намери вакумер
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 18:54

 esil2, на 01 декември 2017 - 17:10, каза:

Тишо, този проблем на колегата доста ми прилича на моя случай дето така си я карах 2г и благодарение на теб вече всичко е наред, та няма да е лошо човека да си намери вакумер


Какъв се оказа твоя проблем колега? При мен грешката продължава да си светва и си я изчиства м/у 1500 и 2100 об/мин., утре ще я тествам на извънградско да я видя, преди да сменя всичко (вакуум помпата и маркучите), на дълъг път при изцеждане на двигателя на 3-та на 3500 об/мин. грешката си светваше и нямаше изчистване докато не спра някъде и изключа колата и след като я запаля отново всичко си беше нормално до следващото светване на чека. Утре ще я видя и в понеделник отивам на диагностика!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 декември 2017 - 19:24

Ще си позволя аз да отговоря вместо колегата, защото май аз съм по- наясно;-)
Та на първо време записваше 0400, което след като я прегледах се оказа, че е от твърде малък вакуум в системата. След оглед на маркучетата и връзките се установиха и проблемните места- хлабави и напукани гумени колена, които са между пластмасовите маркучета и щуцерите на клапанчетата. След като колегата си ги оправи, нещата се оправиха за много време. След доста време отново се появи проблем, поогледах я отново, открих някои връзки по вакуумите, които не ми харесаха, преработих ги и вакуума се върна донякъде но не колкото трябва. След мерене директно на помпата установих, че и тя не създава необходимия вакуум. Та на финала колегата смени помпата и всичко отново си дойде по местата. Темата е тази: http://www.opelclub....0
П.С. може да пропускам едно измиване на клапанчетата, което колегата е направил, ама все пак... И надявам се да е разбираемо написаното, защото не ми е много комфортно да пиша от телефона.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 декември 2017 - 19:38
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 01 декември 2017 - 20:00

 tisho.74, на 01 декември 2017 - 19:24, каза:

Ще си позволя аз да отговоря вместо колегата, защото май аз съм по- наясно;-)
Та на първо време записваше 0400, което след като я прегледах се оказа, че е от твърде малък вакуум в системата. След оглед на маркучетата и връзките се установиха и проблемните места- хлабави и напукани гумени колена, които са между пластмасовите маркучета и щуцерите на клапанчетата. След като колегата си ги оправи, нещата се оправиха за много време. След доста време отново се появи проблем, поогледах я отново, открих някои връзки по вакуумите, които не ми харесаха, преработих ги и вакуума се върна донякъде но не колкото трябва. След мерене директно на помпата установих, че и тя не създава необходимия вакуум. Та на финала колегата смени помпата и всичко отново си дойде по местата. Темата е тази: http://www.opelclub....0
П.С. може да пропускам едно измиване на клапанчетата, което колегата е направил, ама все пак... И надявам се да е разбираемо написаното, защото не ми е много комфортно да пиша от телефона.


Благодаря. Всичко е разбираемо. С колегата от Стара Загора (писал е по горе) ще се разберем и той ще ми помогне да разберем къде е проблема.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 декември 2017 - 11:40

Проблема се оказа маркуча между сервоусиловател и вакуумпомпа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 декември 2017 - 11:47

 dimitarmark, на 04 декември 2017 - 11:40, каза:

Проблема се оказа маркуча между сервоусиловател и вакуумпомпа.

Явно на астрите там има някакъв проблем. Вече няколко и на мен ми се събраха с проблем в този участък. Дали е от сгъвките на тръбата в комбинация с вибрациите на мотора или нещо друго, ама явно нещо се случва.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 04 декември 2017 - 13:31

 tisho.74, на 04 декември 2017 - 11:47, каза:

Явно на астрите там има някакъв проблем. Вече няколко и на мен ми се събраха с проблем в този участък. Дали е от сгъвките на тръбата в комбинация с вибрациите на мотора или нещо друго, ама явно нещо се случва.


До сега се ровя за маркучи и направо се побърках. Поръчах си силиконов маркуч за вакуум 1 метър и вакуум клапанчето което е на маркуча. Утре ги чакам и ще пробвам да ги сменя, стига времето да ми позволи. Чудя се дали да свържа маркуча директно към помпата и да премахна оригиналния накрайника, че си мисля че и от там има някакво изпускане. Дайте съвет? И да се надявам проблема да се оправи, че ми писна вече. Вместо да наливам пари малко козметично да я пооправя вътре и отвън, аз се мъча от 1 година с тази вакуумна система.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 декември 2017 - 13:37

Аз лично на мойта вектра навих от край до край тоя маркуч със самуволканизираща лента, макар и профилактично. После отгоре с изолация. Не мисля че има как да изпусне така.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 декември 2017 - 13:37
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 декември 2017 - 14:04

Не ми е ясно какво толкова драматично има по вакуум системата. Изключително е лесна за ремонти и поддръжка, както и за т.нар. побългарявания, които понякога водят до по- добри резултати отколкото е било когато колата е излязла от поточната линия. Очевидно си намерил и верния човек :icon_wink2: в Стара Загора, който да ти окаже съдействие и да си намериш проблема, така че действай и приключвай с тая драма. :love_opel:
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 05 декември 2017 - 16:07

Днес смених цялата тръбичка от помпата до сервото и всичко вече е ОК. Тръбичката беше нацепена и точно от към входа на сервото. За сега съм с един маркуч за вакум но нещо ми се вижда широк вътрешния му диаметър и ще го подменя с по малък, но поне вече е осезаемо по-добре.
Мнението беше редактирано от Nikola_At: 05 декември 2017 - 16:08
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 декември 2017 - 21:04

Честито!
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 06 декември 2017 - 22:35

Днес закарах баба Астра за обслужване, че си има едни неща за оправяне и ги отлагам от доста време и след това ще направя малко подобрения по вакуумната система и ще постна снимки да си кажете мнението.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 декември 2017 - 18:53

Днес и на друга такава намерих сцепен маркуча за вакума на входа на сервоапарата. Май им идва времето и за тези проблеми.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 декември 2017 - 20:18

На вектра б това е безпроблемно, но не и при астра г и зафира а. Май съм прав за онова, което написах по- нагоре- кривините и вибрациите си казват думата при астрата и зафирата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 08 декември 2017 - 20:18
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 декември 2017 - 11:13

Много мислих как да сложа обукновен маркуч, но за съжаление все някъде ще опира и ще се претрие с времето. И да прав си за това че многото кривини на тази връзка ще създават само проблеми.
Отговори

Nikola_At снимка Nikola_At 09 декември 2017 - 11:29

Аз обмислям да използвам вакуум маркучи на Prospeed, видях че има представителство тук в Стара Загора, ще отида на място и ще меря какви размери ми трябват и така ще взимам този път, а не да налучквам. А за тази тръбичка видях че се предлага такава усилена пак на Prospeed, като купя всичко и започна да монтирам ще напиша подробно всичко, та да може да помогна и на някой друг в бъдеще, просто сега нямам никакво време, а и колата е все още при майстора.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 декември 2017 - 12:57

На мойта вече бивша вектра при преработката (заради масло) за връзката от помпата до обратния клапан и оттам до сервото ползвах силиконов маркуч с оплетка вътре между слоевете. Не помня вътрешния диаметър, но дебелината на стената е поне 4 мм. Стана много повече от добре без да са нужни скоби никъде. Преди това слагах поне два вида двуслойни гумени маркучи, които караха кратко и вътрешния слой се нацепваше. За силиконовия платих нещо от рода на 30 лева за 60 см, от проспийд. Но пък не виждам кое може да е по- добро, освен може би да се направи като оригинала. Но този е много по- гъвкав и не предава изобщо вибрации.
П.п. Сетих се- вътрешния диаметър на силиконовия маркуч е 5.5 мм
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 декември 2017 - 13:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg