Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Oper Astra H 1.7 CDTI Z17DTH смяна на двигател

hero25 снимка hero25 03 ноември 2020 - 11:26

Здравейте,

Опел Астра H 2006, 1.7 CDTI Z17DTH, изведнъж започна да пуши и да се чува странен шум. След водене придвама майстори, ми казаха че е за смяна двигател. Намерих двигател от Opel Meriva, със същия тип двигател, които уж са съсвместими. Оказа се че горивната система на моя е Bosch а на новия двигател е Denso. Майсторът ми премести всичко от моя двигател на новия. Монтира двигателя, и със спрей за палене двигателят работи, но иначе не.Сега си мисли че четецът на разпределителния вал на новия не сработва. Ще съм благодарен за всякакви идеи по въпроса.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 ноември 2020 - 12:06

Какъв е тоз майстор, който при започване на пушене да казва че е за смяна двигателят?
И той не знаеше ли че двете горивни системи са различни?
Кажи сега колко пари ти излезе тая магария?

И друг път да знаеш че когато един двигател пуши, значи има проблем някъде по гориво-въздушното направление, а не е за смяна двигателят.
Закача се диагностика, гледат се живи данни, параметри.... и след това, преди да се казва каквато и да е глупост, поне се измерва налягането в цилиндрите.

Всеки с малко логика в главата си би се насочил първо към обичайни заподозрени - това са ЕГР и после проверка на дюзите. И за двете неща не се изискват кой знае колко пари. Да, малко е особен егр-а тук, но нищо стряскащо.

Да не говорим че ако беше първо питал тук, вместо да ходиш да ти сменят двигателя, има достатъчно хора, които ще ти кажат много работи за този мотор. Да не говорим че ако си от София, нещата са още по-добре, защото има хора, които щяха да ти помогнат дори.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 ноември 2020 - 12:23
Отговори

hero25 снимка hero25 03 ноември 2020 - 14:20

Знам, че съм сгрешил, трябваше първо да попитам тук наистина. Въпросът обаче продължава да стои. Майсторите ми твърдяха че е спукан блокът, заради което започнах цялата магария. Двигателят на Меривата ми излезе 800.

 Д-и-м-о-в, на 03 ноември 2020 - 12:06, каза:

Какъв е тоз майстор, който при започване на пушене да казва че е за смяна двигателят?
И той не знаеше ли че двете горивни системи са различни?
Кажи сега колко пари ти излезе тая магария?

И друг път да знаеш че когато един двигател пуши, значи има проблем някъде по гориво-въздушното направление, а не е за смяна двигателят.
Закача се диагностика, гледат се живи данни, параметри.... и след това, преди да се казва каквато и да е глупост, поне се измерва налягането в цилиндрите.

Всеки с малко логика в главата си би се насочил първо към обичайни заподозрени - това са ЕГР и после проверка на дюзите. И за двете неща не се изискват кой знае колко пари. Да, малко е особен егр-а тук, но нищо стряскащо.

Да не говорим че ако беше първо питал тук, вместо да ходиш да ти сменят двигателя, има достатъчно хора, които ще ти кажат много работи за този мотор. Да не говорим че ако си от София, нещата са още по-добре, защото има хора, които щяха да ти помогнат дори.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 ноември 2020 - 15:22

Май обаче имаш и още един проблем.
Компа на ДВГ от меривата взе ли го?
Принципно замяната 1:1 става ако и новият ДВГ е с управление/датчици като стария мотор. В твоя случай БОШ.
Не знам дали Помагащ ще прочете темата ти, НО той е човекът, който може да каже какво следва.
Отговори

jorkata снимка jorkata 03 ноември 2020 - 15:22

Дано да си запазил стария двигател.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 ноември 2020 - 15:24

И още нещо. Какво значи всичко? Много разтегливо понятие е това "всичко".
Отговори

hero25 снимка hero25 04 ноември 2020 - 09:24

Компютърът на Меривата не съм го взел. Може би дори не е съществувал.Моят двигател си го пазя.Майсторът е сложил моята горивна система на новия двигател. Мисли да слага стария ми разпределителен вал на новия, за да разчете компютъра ми собствения си вал.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 ноември 2020 - 11:22

Вала не знам дали го чете ама датчик колянов вал го чете. Проблема ти е с несходство в датчици и сензори. Системата ти е БОШ а ти си турил Денсо. Няма да работи никога. Тва за съжаление не е стар опел че да прехвърлиш така кесим нещата. Електрониката ебава майката на прогреса.
Отговори

hero25 снимка hero25 04 ноември 2020 - 12:12

Както ми казаха, прехвърлили са ми системата от стария двигател на новия.На новия беше Денсо, а моя е Бош. Не са прехвърляли разпределителния вал. сега ми казаха че ще препрограмират новия датчик да се чете от компютъра.

 JorkataG, на 04 ноември 2020 - 11:22, каза:

Вала не знам дали го чете ама датчик колянов вал го чете. Проблема ти е с несходство в датчици и сензори. Системата ти е БОШ а ти си турил Денсо. Няма да работи никога. Тва за съжаление не е стар опел че да прехвърлиш така кесим нещата. Електрониката ебава майката на прогреса.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg