Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с охладителната система

Svetlin7 снимка Svetlin7 17 ноември 2020 - 01:20

Здравейте колеги ето че и моят ред дойде
да пиша.
Става въпрос за опел астра г 1.6 16v 101коня 1999г .
От седмица две започнах да губя по много голямо количество антифриз, а няма никъде мокро нито по маркучите нито по земята.
Възможно ли е да е заминала гарнитурата и как да разбера.
Започна да пуши много от ауспуха даже и когато загрее автомобила.
Мнението беше редактирано от Svetlin7: 17 ноември 2020 - 01:21
Отговори

Decrame снимка Decrame 17 ноември 2020 - 01:52

Щом пуши постоянно и губи антифриз, е 99% гарнитура.
Отговори

Svetlin7 снимка Svetlin7 17 ноември 2020 - 02:13

Малко със закъснение понеже съм скаран с технологиите ????
https://dox.abv.bg/d...d?id=df695ebbdd
Отговори

benzy снимка benzy 17 ноември 2020 - 02:25

Колега ти си си отговорил сам, след като е започнала и да пуши значи най-вероятно е главата и дано си късметлия да е гарнитура, а не нещо спукано. Именно пушенето е признак, че го гори.

Все пак първо елиминирай всяка вероятност да е теч. Паркирай колата на чисто място без петна и остави да работи като подаваш газ защото тогава вдига налягането и е по вероятно да протече. Направи ли мокро петно викаш ура и почваш да търсиш.
При загрял и работещ двигател когато понадуе може да огледаш и радиатора за и лека пара както и всички връзки и гумени компоненти. Може да изпарява без да олива. Не се отказвай лесно, може да е минимално и бързо да го изпарява.
Тривиална причина може да е заминала капачка на разширителния съд, някой път клапанчето не затваря - стисни маркучите и ако се чува съскане от нея, смени я и виж как е.

Ако е за гарнитура. Огледай си щеката на маслото и капачката да видиш в какво състояние е маслото и дали има някакви гадни наслагвания и дали не се е обозявило, както и в самото казанче за маслени петна. Ако има нещо, това обикновено е признак че ги меше, тоест пак отиваш на гарнитура/глава. Развий и свещите да видиш в какво дередже са. Друг симптом на глава е ако вкарва мехурчета в разширителя. А ако всичко е наред пак се върни на гледане за теч.

Не съм много наясно с газовите, но ако имаш газова може да се провери дали някъде не се мешат потоците.

И накрая ако нищо не помага и за да си максимално сигурен че е гарнитура в по-добрите сервизи трябва да имат тестер за CO2 в охладителната система, защото това пушене все пак говори точно за подобен проблем. Доколкото знам нито е сложна нито е скъпа подобна диагностика за изгорели газове в огладителната ситема.

Това е, което се сещам. Колегите да добавят или отхвърлят.
Успех
Мнението беше редактирано от benzy: 17 ноември 2020 - 02:28
Отговори

Decrame снимка Decrame 17 ноември 2020 - 10:38

Друг признак е, ако работи неравномерно след като е престояла повече пвреме. При мен духна гарнитурата (X16XEL) и вкарваше антифриз в 3-ти и 4-ти цилиндър. Сутрин работеше на 2-3 цилиндъра след палене, после се оправяше (като изгори антифриза). Виж го по-бързо, да не смеси водата с маслото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg