Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Блок бобина как се измерва.

Redux снимка Redux 21 ноември 2020 - 01:40

Здравейте как се тества бобината на астра ф през аутодата гледам и копирам ама нищо не става никакво съпротивление не ми показва мултицета мотора е х16хе. Значи единственият вариянт по които излязоха някъкви стоиности са като вържа директно една от двете бобини с мултицета този начин на тестване ми показа на 20к. 5.98 ома на едната бобина а на другата между 6.1 добре до тук но защо немога да измеря съпротивлението през крачетата както е показано в аутодатата. За астра ф 1.6 16.
Мнението беше редактирано от Redux: 21 ноември 2020 - 16:52
Отговори

Коцето снимка Коцето 21 ноември 2020 - 09:05

Това измерване (не е тест) за което питаш е такова което ще ти покаже дали имаш прекъсната намотка, то върши работа но до някъде, или казано по друг начин това е повреда която се случва рядко. По вероятната повреда е пробив между намотките във вторичната намотка което няма как да установиш с мултицет, всъщност вече си установил че първичните намотки нямат прекъсване, вторичната на какъв обхват на мултицета я търсиш? пробвай на 200к или 2м.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 ноември 2020 - 11:19

В тази бобина има вграден комутатор.Нищо не може да измериш там!
Отговори

Redux снимка Redux 21 ноември 2020 - 16:49

 ivan_pop, на 21 ноември 2020 - 11:19, каза:

В тази бобина има вграден комутатор.Нищо не може да измериш там!

Здравей колега сигурен ли си защото аз до колкото разбрах е че комутаторът е в ЕКУ.
Мнението беше редактирано от Redux: 21 ноември 2020 - 16:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg