Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

тресене при потеглане

Mitko снимка Mitko 14 декември 2006 - 19:33

Колеги здравейте.Имам Вектра А 1,6 моно.Купил сам е преди 3 години и съм много доволен от нея,но от както съм я взел при потегляне цялата кола се тресе.Говорих с монтьори и ми казаха че е от съединителя.Смених го с чисто нов,но не се оправи.Сега ми казват че може да е от тампоните на двигателя.Смених тампона кам скоростите/задния/ но е пак така.Какво да правя?Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете със съвети.
Отговори

joe007 снимка joe007 14 декември 2006 - 19:38

Какво сменя по съединителя.Феродов,притискателен диск или и двата?А погледнаха ли ти и огледалния диск(маховика)?
Отговори

Mitko снимка Mitko 14 декември 2006 - 19:49

Значи смених феродовия,притескателя и лагера,но маховика не сам го барал.Какво може да му стане на маховика?
Отговори

Гено снимка Гено 14 декември 2006 - 19:57

Mitko, на Dec 14 2006, 07:33 PM, каза:

Колеги здравейте.Имам Вектра А 1,6 моно.Купил сам е преди 3 години и съм много доволен от нея,но от както съм я взел при потегляне цялата кола се тресе.Говорих с монтьори и ми казаха че е от съединителя.Смених го с чисто нов,но не се оправи.Сега ми казват че може да е от тампоните на двигателя.Смених тампона кам скоростите/задния/ но е пак така.Какво да правя?Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете със съвети.
 

ти си ги подкарал, ами поне смени и предните тампони на двигателя, при мен на старата ми Астра се оправи от тампоните
Отговори

joe007 снимка joe007 14 декември 2006 - 20:01

Някога ако е прегряван съединителя("запален") повърхността на маховика става на леки вълнички.И от това се получава едно прескачане в момента на зацепване.
Отговори

Mitko снимка Mitko 14 декември 2006 - 20:32

Тия дни ще сменя и другите тампони.Дано да е от тях.А отностно до маховика това не го знаех, но като го сменях съединителя видимо маховика си беше наред-нямаше видими следи от прегряванено.Не съм забелязал да има следи от вълнички по него.Ще опитам първо с тампоните. :19a:
Отговори

loudnes снимка loudnes 15 декември 2006 - 09:33

Очаквам развитие защото го имам абсолютно същия проблем и съединителя е "пален" неведнъж :19a:
Отговори

3p_ снимка 3p_ 15 декември 2006 - 09:56

Да си кажа и аз мнението понеже моята астричка я вкарах миналите дни в сервиз точно заради същият проблем - при потегляне тресеше напред назад цялата кола, но не винаги, а само когато потеглях с по-малко газ или когато колата е на наклон. Та проблема след като ми смениха още маса части се оказа, че идва от два кабела за свещи, които въобще не били за моята кола. След смяна само на тези два кабела и четирите свещи всичко се оправи и проблема изчезна. Ще уточня че тресеше брутално понякога, а не е само да придърпва или нещо подобно. :19a:
Отговори

joe007 снимка joe007 15 декември 2006 - 17:37

Mitko, на Dec 14 2006, 08:32 PM, каза:

Тия дни ще сменя и другите тампони.Дано да е от тях.А отностно до маховика това не го знаех, но като го сменях съединителя видимо маховика си беше наред-нямаше видими следи от прегряванено.Не съм забелязал да има следи от вълнички по него.Ще опитам първо с тампоните. :19a:
 


Ами то не си личи много.Трябва да се загледаш за зоните където е трил феродовия диск.Ако има вълнички ще има по-тъмни и по-светли зони напречно по огледалния диск.
П.П. Пробвай и тампоните дано да е от тях.
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 15 декември 2006 - 17:52

На мен лично Кадетчето също ми "потреперва" и е от тампоните - гледал съм ги и са за смяна, но нямам "време" сега за тая работа. Това е при мене, може и при теб да се оправи като смениш всичките. Успех! :19a:
Отговори

nikikeen снимка nikikeen 15 декември 2006 - 18:35

И при мене го има това придарпване аз съм с Вектра 2.0и и правих на скоро основен ремонт. Смених и томпоните и пак тресе и предарпва и подскача - бахти колата. Незнам от какво е маисторите дигат ръце. Ако някои има такаж проблем да сподели... 10x
Отговори

Race`` снимка Race`` 15 декември 2006 - 18:55

При мен пък има проблем само при превключване. Така си беше когато си я взех, придърпва колата и скоростния лост подскача. :2angry1: Първата хипотеза беше от маховика, защото смених комплект съединителя, а маховика не беше в перфектно състояние като го гледахме тогава! Но пък като потеглям не ми тресе изобщо и ми казаха, че при мен правело така от тампоните на двигателя. Чакам тампоните и дано се оправи, че иначе и маховика трябва да сменям :19a:
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 16 декември 2006 - 01:52

Значи май само на мен ми тресе при потегляне :19a:

Да ви кажа сигурен съм на 100% че в повечето случай е от прегряването на диска при мен тресеше мн здраво и като сменях ангранажа водяхме че единия тампон се е скъсал, купих един за 67 лв и колата заспа.теглих една застава със заседнали спирачки и запуши съединителя и о тогава тресе само на първа при по рязко потегляне и втора с малко газ.
Отговори

Di4o снимка Di4o 21 декември 2006 - 18:31

nikikeen, на Dec 15 2006, 06:35 PM, каза:

И при мене го има това придарпване аз съм с Вектра 2.0и и правих на скоро основен ремонт. Смених и томпоните и пак тресе и предарпва и подскача - бахти колата. Незнам от какво е маисторите дигат ръце. Ако някои има такаж проблем да сподели... 10x
 

Моят Кадет тресеше по същия начин докато не ми се скъса жилото на съединителя .
С времето влиза вода в бронята следствие на което се образува ръжда която при движението на жилото става на ситен прах които не може да излезе и се натрупва след което започва да запъва жилото което при пускане на педала се връща на тласъци тоест когато диафрагмите на притискателния диск преодолеят съпротивлението. Във всеки случаи дори да не е в това причината няма да е излишно да го смениш. :20ashley_results:
Отговори

Mitko снимка Mitko 28 декември 2006 - 09:06

Поръчах си тампоните.Като ми ги донесат и ги монтирам ще пиша.А отностно жилото на съединителя съм го сменил преди 2 месеца така,че не мисля че може да е от него. :beer:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 31 декември 2006 - 17:39

Mitko, на Dec 28 2006, 09:06 AM, каза:

Поръчах си тампоните.Като ми ги донесат и ги монтирам ще пиша.А отностно жилото на съединителя съм го сменил преди 2 месеца така,че не мисля че може да е от него. :beer:
 



а като си сменял съединителя с какъв го смени като марка
Отговори

ASTRA C16NZ снимка ASTRA C16NZ 06 януари 2007 - 19:17

Здравейте,
и аз имам същия проблем.При потегляне колата започва много да тресе даже по някога ми изключва от 1-ва.Но като включа на 2-ра си тръгва без проблем. Това го прави само по някога ама лошото е че когато си реши сама. Сменял съединител , лагер и големия тампон преди 10-15 х.км. а това почна да ми го прави преди около 5 х. км. Ходих на сервиз и само ми регулираха съединителя но проблема пак се появява. Ако знаете от какво е пишете. Мерси предварително :knee:
Отговори

Andy снимка Andy 16 януари 2007 - 20:07

И на мен ми прави този номер понякога. Пак на C16NZ.
Стана точно като "колата-мръсница" - закарах я при монтьори и тя престана да прави проблема като си потегляше мазно и спокойно дори на тихи. Викат ми "давай газ, ти не даваш газ". Добре. Завих зад ъгъла и на следващия стоп пак започна. Обратен и пак при тях, но преди да вкарам вътре направих тест за себе си и пак направи номера. При механиците не посмя! Хм!
Отдавна не ми е правила този въртел.

Освен тези тампони вероятни причини могат да са: аксиалния лагер, притискателния диск може да не притиска както му е ред, негоден феродов диск...май само това съм запомнил.
Когато се получи просто тръгвам по-бързо и няма време за придърпване. Забелязал съм че го прави в горещо време и при топъл съдинител (имало е тръгвания преди това). Така да запали и още от първото потегляне не го прави. Само ако следват няколко тръгвания, особено със завито кормило и особено на наклон.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 март 2007 - 15:21

Това че сте си сменили жилата на съедитителите изобщо не означава че не са ментаци. Доколкото знам 80 лева са хубави жила.

Може и от кабел да е, или нещо да не е наред със сместа в този момент. Не е за пренебрегване.

На мене почна да ми го прави след смяна на аксиален лагер на студен двигател. Е, да по някой път го прави и съвсем малко в задръстване. Знам си че тампона на скоростите ми е за смяна, както и предните амортисьори :2angry1:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 29 март 2007 - 18:36

И аз имам проблем подобен на вашия само че моя е следния: като потеглям няма проблеми, няма тресене, обаче като съм на 3-та примерно и карам с 40 км/ч и подам газ (независимо малко или много) започва едно яко лашкана напред назад че чак и стрелките на оборотомера и скоростомера започват да играят. Тампоните ги гледа един познат майстор, но ми каза че са си добре. Мен ме съмнява че като сме пипали по ГНП-то нещо сне разебали горивната смес. А като превключвам при над 3000 оборота няма такова тресене. Ако някай си оправи проблема нека сподели за да не набутваме излишни пари.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg