Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Philips changer cable

Тази тема е заключена

saso снимка saso 10 октомври 2007 - 14:22

Имам такъв
Публикувано изображение


Трябва ми такъв.
Публикувано изображение
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 11 октомври 2007 - 18:38

Проблема ти е решим ако си намериш схема на пиновете му, и после пренареждаш тези, който имаш стига да ти стигнат че на другия куплунг са в повече/примерно може да има няколко маси/. Каква е марката не ченджера?
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

saso снимка saso 11 октомври 2007 - 18:51

Хмм то в заглавието пише - филипс, но имам известна доза съмнение че ще стане.

П.П. Заменям Филипс SC804 за друг , който управлява чейнджър и е с втория тип (червената) букса. Може доплащане.

П.П.2 Заменям кабел за чейнджър от горната снимка за такъв от долната.

Ето схема на плеъра Публикувано изображение

Ето схема на буксите Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 12 октомври 2007 - 10:27

Исках да питам за модела на плеара ама ти си го написал във вторият си пост. Тези снимки са супер и точно това ти трябва. От плеара ти гледай най - горната букса тя е за ченджера и там сигналите са по принцип: захранване, маси, 2 вхада по ниска честота R/L /по тях звука от ченжера се предава на крайното стапало в сидито*/ дата шина за управление на ченджера от сидито. Тези входове и изходи трябва да се свържат със съответните им, който са на ченджера. При сидито намирам следното: CDR/CDL са ти ляв и десен нискочестотен сигнал, с знака за земя са ти двете маси-цифрова и аналогова. Трудно ми е да разбера какво са : SDA, SCL, MRQ и DDL. Можеш ли да намериш разположението на пиновете на куплунга на ченджера ти, ама твоя че в схемите приложени тук няма. Може да се гадае ама ако се оплеска нещо аз ще съм виновен. Другото е че трябва да си намериш и от тази червената букса, но това не е чак толкова голям проблем ако нямаш нищо против пиновете да се запоят дирекно.

*-Тези сигнали са аналогови и все си мисля че греша в преценката си за тях защото ако са цифрови преноса на звука ще е по качествен. Обаче ако са така кабела от чеджера и сидито ти трябва да е доста дълъг, което не е добре за стабилноста на сигналите. Затова ако се решаваш да преправяш кабела ти бих те посъветвал да го направиш по къс и ченджера да е по близо до сидито. От снимката виждам че кабела е цели 5,5м дължина.

P.S. правих кабел на едно приятелче но неговото беше сони и там буксите на сидито и ченджера са еднакви и стана лесно, при твоя са различни и дори при различните модели има разлика в предвид двете ти снимки на това какво имаш и това какво ти трябва.

Следва продължение.....................
С уважение,
Русин Атанасов



Сетих се нещо, ако си намериш кабела който ти трябва от някой приятел и/или по гадното е да намериш от магазин такова нещо и да помолиш да го погледнеш, то тогава прозвъни пиновете от двата крайни куплунга и си ги отбележи на лист кой с кой е свързан. После на твоя кабел махни синия куплунг /при него пиновете са шахматно, а ти трябва да са разположени в две редици по равно както е при червения/ и се надявай от 8pin DIN буксата да не са та спестени няке от осемте и кабелчета. Сега имаш разположението на 8pin DIN буксата и това на ISO конектора ги свържи . Ако нямаш ISO конектора както ти писах по - горе запой деректо пиновете.
Отговори

saso снимка saso 19 октомври 2007 - 09:22

Отрязах кабела и го снадих. Чеинджъра тръгна, изкара информация на дисплея д две думи : стана работата.
Проблема сега е че дава грешка на всеки диск и не пее :(
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 19 октомври 2007 - 14:33

 saso, на Oct 19 2007, 10:22 AM, каза:

Отрязах кабела и го снадих. Чеинджъра тръгна, изкара информация на дисплея д две думи : стана работата.
Проблема сега е че дава грешка на всеки диск и не пее :(



:bou: Ехаааааааа, супер щом е тръгнал.

1- като ти прави така явно нещо се смущава сигналите. Пробвай да пуснеш още една маса или сложи феритен пръстен на кабела-за проба.

2- или пък масата на 8pin DIN буксата е външната метална част/ ако е свързана от производителя и се използва оригинално от него/-тя свързана ли е ?

3-пробва ли със различни дискове правени/на различна скорост писани/ и оригинални?

4-а каква грешка ти дава, или просто изписва ERROR, защото при някой плеари излиза и код, който може да помогне?

5-кабела ти има ли оплетка -ако да то къде си я вързал?

6-виж 3-ти маси на 8pin DIN буксата от табличката в дясно и провери при теб да как са.

7-провери да не би да са разменени местата на DB2+ и DB2- /пак от табличката/.
С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

saso снимка saso 23 октомври 2007 - 08:38

Чейнджъра си бачка на 6 !
Проблема беше дребно недоглеждане.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 23 октомври 2007 - 10:20

 saso, на Oct 23 2007, 09:38 AM, каза:

Чейнджъра си бачка на 6 !
Проблема беше дребно недоглеждане.


:unsure: :beer: :thu: :drive:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg