Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

didko_just снимка didko_just 11 ноември 2016 - 11:17

Няма разлика в дисплеите.Моя беше кодиран за дизел.Свързах го по горепосочена схема.Кодирах го за моя двигател който е бензинов и всичко си работи както трябва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 ноември 2016 - 11:32

Въпроса е, че по някаква причина нормално затворения кръг на стоп машинката винаги седи затворен, което е необяснимо, защото на буксата всичко е наред. Демек към ецу-то отива некоректен сигнал от някъде. Това е едно от малкото неща за които се сещам. На пин 18 съм дал директен +, а той може да си търси да се прекъсва при натискане на спирачката. На това ме навежда и факта, че във линка на руснаците изрично пише пин 15/18 при дизелите да се връзва на стоп машинка :(
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 ноември 2016 - 11:32
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 11 ноември 2016 - 13:30

При 2.0 дизелите сигнала за стоп светлините е доста интересен върти се между две крачета.При свободен педал на единия отива +,а на другия къса веригата,докато при натиснат се обръщат нещата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 ноември 2016 - 14:36

Така де :) при бензиновите не е ли същото? При мен проблема е, че втория кръг компа винаги го отчита все едно не е натисната спирачката, т.е. затворен. От някъде му идва +12в, а на самата букса няма проблем и всичко работи. Темпомат стопове и т.н. Само като задържа 60 секунди натисната спирачката непрестанно светва чека (този на таблото не на МИД-а). Без никакви други последици. Пише п0703 брейк суич :) Един колега е писал, че пин 18 се връзва на стоп машинка по-рано в темата, т.е. предполагам на също черно-жълтия и кабел. В руската тема пише пин 15 и 18 - стоп машинка, но не пише на кое краче или кабел :( Предполагам 15 е маса така или иначе и не пречи, но 18 сигурно трябва да иде на пин 2 на стоп машинката?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 ноември 2016 - 14:40
Отговори

didko_just снимка didko_just 12 ноември 2016 - 12:06

 Ne6to Smisleno, на 11 ноември 2016 - 14:36, каза:

Така де :) при бензиновите не е ли същото?

Погледнах схемата в аутодатата и се оказва, че не е.
При мен има 1 общ + за двата контакта
Публикувано изображение

докато при дизела идват 2 различни +
Публикувано изображение
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 ноември 2016 - 14:56

Предполагам към момента трябва да пробвам да вържа пин 18 към жълто черното краче на стоп машинката? Пин 15 си го оставям на маса или и той там?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 14 ноември 2016 - 16:41

Сега иаз се разрових в архивите ми.Има разлики в дисплейте със сива и със жълта букса.На тези с жълтата букса не могат да изкарват грешка за самонивелиращите се фарове.Също и подредбата на кабелите в буксата е различна.Другото нещо,което ми направи впечатление е че на сивата букса пин 30 го дават връзка с помпата само при DTH моторите.Иначе и за двете букси на пин 15 е черен-жълт от стоп машинката на педал спирачката,а 18 пин е черен-жълт също,но идва от бълб тестера-дава сигнал да изкара съобщение за изгорели крушки на стоп светлините.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 ноември 2016 - 16:52

Направо ми разби представите :) Май ще трябва на принципа проба-грешка. Дали е възможно да дава тая грешка поради липсата на бълб тестера :sad-smiley-046:
Отговори

esil2 снимка esil2 25 декември 2016 - 19:14

Честита коледа колеги, искам да питам TID дисплеите на Astra G еднакви ли са или имат разлика за дизел бензин и така нататък.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 декември 2016 - 19:20

 esil2, на 25 декември 2016 - 19:14, каза:

Честита коледа колеги, искам да питам TID дисплеите на Astra G еднакви ли са или имат разлика за дизел бензин и така нататък.


Не би трябвало да има разлика.
Отговори

Zerga снимка Zerga 09 юли 2018 - 00:08

Здравейте колеги.Да поясня че съм нов във форума затова казвам привет и добре заварил.Имам един въпрос.Искам да си монтирам темпомат и борд комп с показатели на разхода на гориво и така нататък.Имам ги двата лоста с допълнителните букси и копчета за управлението им.Та въпросът ми е от тук насетне какво да правя.Казаха ми че и имало некви датчици на педалите на спираката и газта.Мжже ли снимки на местоположението им за да си ги набавя.Само да спомена колеги че колата е y20dth zafira 2.0 dti 101 конски сили и е без никакви ектри за модела дори в таблото на бушоните ни съществува тези екстри.Но съм много надъхан за този проект.
Отговори

dvasilev снимка dvasilev 09 юли 2018 - 00:28

Здрасти колега и добре дошъл във форума !
Преди година и половина пуснах точна такава тема за Зафира А - цък.
С доста помощ от колеги и форума стигнах до някъде. В темата съм синтезирал полезна информация и линкове. Ще ти е интересно да видиш през какво съм преминал, за да свърша половината от работата и ти да прецениш дали да се занимаваш или не.

Трябва да се провери какво имаш като окабеляване през цялата верига. За темпомата трябва лостче с копчета, прекъсвач на съединителя, на спирачката прекъсвача трябва да е с 4 пина, ако не си с електронна газ трябва да монтиаш моторче с жило, което да подава газта. Проверяват се дали имаш кабели/букси - за лостчета, за прекъсвачите и после от голямата букса (казва се Х2) към ЕКУ-то (може да имаш и междинна букса). После се включва електронно. При мен например има почти всичко - сложих лостче и прекъсвач на съединителя. Пуснато е софтуерно, имам кабел от ЕКУ-то, но пък нямам кабел от междунната букса до голямата букса (Х2).

За борд компютъра - трябва ти лостче за чистачки с копчета, МИД /борд комп/ и окабеляване. От лостчето към МИД-а. После от МИД-а няколко кабела към таблото и повечето кабели към голямата букса (Х2) за двигателния отсег. От двигателния отсег имаш кабели към ЕКУ (за разхода), към казанчета (за ниска ниво на течност), накладки (за изхабеност) и фарове (за изгорели крушки), като за фаровете трябва и отделен модул, който обикновен стои зад жабката. За МИД-а не е нужно да си прекарваш всички кабели - тези които ги нямаш се замасяват. Аз например имам работещ МИД, но все още не е вързан към нищо, защото за да прекарам кабели през голямата букса тя се сваля кофти. Иначе съм си купил казанчета с датчици.

За МИД-а също се сваля пластмасовата конзола. Освен това кутиите са 2 вида - такива с копчета за часовеник и без. За Зафира трябва да имаш копчета към него. Ако нямаш можеш да използваш капака на ТИД-а, но трябва малко преправяне. МИД-а също се настройва софтуерно за съответния модел и гуми. Има информация и линкове към тези неща в основната тема. За да провериш дали пък имаш окабеляване трябва да свалиш някои от буксите, които се махат малко кофти, но и за тях съм описал в темата. Ако никога не си се занимавал ще трябва да си вземеш някои друг инструмент, малко търпение и време.

поздрави,
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 юли 2018 - 10:49

За вектра б y20dth имаш всичко готово за инсталиране на темпомата 99%. Слагаш лостчето на мястото на другото и ще работи. За мида ти трябва другия дисплей и да прочетеш темата или поне последните 2/3 страници. Доста по-лесно е от при зафирата.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 юли 2018 - 14:32

Колега, Стара Загора ти е наблизо, може да се отбиеш да пием по кафе и всичко ще ти обясня.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 юли 2018 - 14:56

Аз само да си кажа мнението- смело отиди да пиете кафе при dimitarmark:-) ще ти станат ясни нещата без да се луташ напред-назад. Това кафе може да се окаже най- полезното ти пиене на кафе напоследък:-)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 август 2018 - 17:04

Пичове, вчера разреших една дългогодишна драма. Ако някой следи темата, в някакъв момент ми излезе грешка 703 брейк суич и единя кръг на машинката ми седеше постоянно затворне, а трябваше да се отваря. В резултат на това след 60 секнди натисната спирачка ми излизаше грешката. Нямам идея как и защо, но това не се реши след като преди години сложих нова стоп машинка. Тогава реших че проблема е в монтажа на МИД-а. След като и там не намерих какво съм сбъркал се бях почти отказал да търся повече. В крайна сметка се оказа, че и новата стоп машинка е била дефектна. Вчера я смених с нова, която работи перфектно и проблема изчезна както се и появи. От целия опит който получих покрай тая операция, мога да кажа че по някакъв начин моята вектра е по-капризна към стоп-машинки и въпреки че на външен вид всички изглеждат еднакви и кръговете им на теория са еднакви, се оказа че за моята по рама си излиза конкретна машинка и само с нея работи правилно. Иначе за другите модели ги мерих дори и захвата е същия и всичко, но с някои не ми гаси контакт след като извадя ключа докато не натисна спирачката, с други не ми отчита единя кръг. Накрая ми поръчаха машинка, която намериха по вин и с нея всичко си дойде на мястото.

Мисля че бившата на Тишо имаше подобен проблем. Ако не е решен мога да дам номера на машинката.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 август 2018 - 17:06
Отговори

Dido-di снимка Dido-di 29 юни 2023 - 21:57

Има една букса до левия тампон на амортисьора с кафяво и кафяво със зелено това ли е за нивото на казанчето за антифриза. Mid е жълта букса
Мнението беше редактирано от Dido-di: 29 юни 2023 - 21:59
Отговори

Dido-di снимка Dido-di 02 юли 2023 - 22:39

Поразрових се днес и видях че я няма буксата за казанчето на антифриза онази букса е къса и не стига до казанчето. Прекарах малко кабели от МИД-а до казанчето и стъкломиещото дадох ги за сега на маса докато намеря датчици. Коя е тази Х7 букса
Мнението беше редактирано от Dido-di: 03 юли 2023 - 07:16
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юли 2023 - 08:47

 Dido-di, на 02 юли 2023 - 22:39, каза:

Коя е тази Х7 букса

В моторния отсек под чистачките има един пластмасов кабелен канал.Накрая на този канал от страната на водача има букса.Тя трябва да е ако не се лъжа.

Прикачено изображение
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юли 2023 - 09:11

Виж пост №6.
https://www.opelclub...howtopic=130102
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg