Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От TID към MID

aan_astra снимка aan_astra 06 ноември 2012 - 09:34

 npace, на 05 ноември 2012 - 23:16, каза:

Имаме ли някой от клуба който ги настройва?Съответно ще се разберем за цената.

Има въпроса е дали си склонен да се разделиш с 40лв за програмирането. Наистина има заключени МИД-ове и там чисто и просто ако нестава за твоя мотор ще си го гледаш така с грешните показания.
Отговори

npace снимка npace 06 ноември 2012 - 14:07

 aan_astra, на 06 ноември 2012 - 09:34, каза:

Има въпроса е дали си склонен да се разделиш с 40лв за програмирането. Наистина има заключени МИД-ове и там чисто и просто ако нестава за твоя мотор ще си го гледаш така с грешните показания.


Искаш да кажеш че ги правиш тези неща срещу 40 лева?Така ли да го разбирам?Отделно как да разбера дали е заключен или отключен?
Отговори

npace снимка npace 13 ноември 2012 - 21:01

Кво стана ве? Завършихте вузове ама накупихте бели бусове!....

Все някой може да поогне по темата.Изчаквам още малко и Стефанов мотърс ще ми вземат кинтите щом никой от колегите няма тоз мерак!
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 14 ноември 2012 - 17:45

Това за заключение мидове много не го гледай,според мен няма борд,който да не може да се направи,важно е Кой ще ти го програмира.В софия има човек,който ще ти свърши работа и си разбира от работата,помагащ се пише в форума.Иначе може и в стефанов,но стига да има връзка Мида с диагностичната букса,ти ли си го връзвал.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 19 ноември 2012 - 18:14

Здравейте колеги вчера си монтирах борд комп. на Астрата всичко си вързах по схемата от първа страница на темата всичко тръгна ок :) обаче ми изписва OELMANGEL и не мога да го преместя с лостчето колкото и да си натискам това си стои там?Какво значи? ако някои е запознат да каже че е много кофти.Като не се покаже този надпис всичко си е ОК лостчето си работи и си сменям показанията?
Също така искам да попитам след изгасяне на мотора ми изписва някакви надписи 4 или 5 и тогава чак гасне правилно ли е това?Или имам грешка при монтажа?
Мнението беше редактирано от Delikolev: 19 ноември 2012 - 18:23
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 19 ноември 2012 - 18:37

Нямаш грешки при монтажа,това което ти изписва са датчиците за маслото,накладки,антифриз и т.н.Вържи тези кабели,които си оставил свободни на маса и няма да изписва нищо вече.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 19 ноември 2012 - 19:17

Вързани са? и пак ги показва? и не мога да разбера защо?И лостчето не работи като излезе този надпис?
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 19 ноември 2012 - 20:02

Странна работа,нямам обяснение.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 19 ноември 2012 - 20:11

Колега мисля си че не съм хванал добре масата?Защото вчера не ги бях свързал тези масички и си изписваше същото но бях свързал лосчето към маса и си работеше днес свързах кабелите за датчиците към масата на лосчето и същите надписи като вчера но сега и лосчето не работи? И като се замисля само от тази маса може да прави тези номера
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 19 ноември 2012 - 21:47

Къде си вързал масата.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 20 ноември 2012 - 19:14

Проблемът е решен :) просто съм объркал масата днес я оправих и сега всичко си е ОК :)
Отговори

npace снимка npace 03 декември 2012 - 01:08

Ето го колеги, работещ и настроен за X16XEL.От петък го тествам, показва доста достоверно.+/- литър не е важен, важнда е идеята че шукарията работи!

@ Ecotec_user , да аз съм го свързвал, само че дойде без буксата и съм я правил от кабел за флопи.Ако някой има мерак да си прави шукарията, мога да постна снимки.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 03 декември 2012 - 18:26

В крайна сметка с кой код го програмираха и до колко ти слиза разхода на час на празен ход при загрял двигател?
Отговори

npace снимка npace 04 декември 2012 - 12:50

 stepo3, на 03 декември 2012 - 18:26, каза:

В крайна сметка с кой код го програмираха и до колко ти слиза разхода на час на празен ход при загрял двигател?


С код 95 го програмираха, на място пада до 1.3-1.4 л/ч.Кротко каране последните 100 км смесен цикъл показва 8.7/100.Мислих си за 81 код но в Стефанов решиха че като няма радио ще ми трупа грешка и за това избраха код 95.В интерес на истината дали ще е 8.7 или 7.9 или 9.5 на 100 ми е все тая важното е шукарията да работи.
Отговори

toytoi снимка toytoi 30 март 2013 - 11:46

Постоянно светещ tid дори при изкаран ключ, хаби ми тока на акумолатора при изваждане на предпазител изгасят и мигачите.
Отговори

vladata снимка vladata 22 януари 2015 - 23:13

здравейте колеги, имам един конкретен въпрос. Астра ф ц14се с обикновено газово, газаджийте са прекъснали сигнала към инжекторите от компа на колата за да не се ползва симулатор на дюзи. В такъв случай като взема сигнал от Пин В4(black-brown, B4 pin) към MID-a(като МИД-а е програмиран за моя мотор разбира се) за консумацията на гориво дали ще показва или ще работи когато колата е само на бензин?
Мнението беше редактирано от vladata: 22 януари 2015 - 23:14
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg