Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сервиз за смяна на гарнитура на глава в София

astranom снимка astranom 17 юли 2013 - 15:56

Здравейте, от няколко месеца колата започна да губи антифриз - да кажем по 200 грама на 50 километра градско. От тогава мина 2-3 пъти през сервиз - смениха ми няколко маркуча и вече не виждат от къде би могло да изтича. Наред с това обаче колата надува маркучите. Няма други симптоми - не пуши бяло, не смесва антифриз с масло (и в двете посоки), поддържа постоянни обороти, не е загубила мощност, поддържа постоянна температура, духа топло от парното. Сменил съм капачката на казанчето с оригинална такава - не се оправя положението.

Не знам дали има значение, но напоследък повече ми чукат повдигачите. Също така, още като я взех миналата година януари, при запалване на студен двигател около 2-3 минути поддържа 1200-300 оборота, непостоянни, и леко тресе, след което замърква на 800 оборота. Преди 2-3 месеца двигателят прегря (не достигна черената точка, спрях го навреме), но загубата на антифриз си я имаше и преди това. Като погледна гарнитурата, на определени места сякаш е пропускала малко от ръба.

След като изчетох всичко, до което се добрах, в този и в други форуми, все по-вероятна ми се вижда смяна на гарнитурата на главата. Знам, че това е крайна стъпка след като се изключат други причини. Ако обаче все пак се наложи, можете ли да ми препоръчате сервизи, от които имате добри впечатления за този вид ремонт, а и да работят на нормални цени (имам +1 за София Ауто на Ботевградско шосе, които със сигурност имат опит с този модел, но предполагам ще трябва да се бръкна повече).

Благодаря и безаварийно на всички!
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 17 юли 2013 - 16:38

 astranom, на 17 юли 2013 - 15:56, каза:

Здравейте, от няколко месеца колата започна да губи антифриз - да кажем по 200 грама на 50 километра градско. От тогава мина 2-3 пъти през сервиз - смениха ми няколко маркуча и вече не виждат от къде би могло да изтича. Наред с това обаче колата надува маркучите. Няма други симптоми - не пуши бяло, не смесва антифриз с масло (и в двете посоки), поддържа постоянни обороти, не е загубила мощност, поддържа постоянна температура, духа топло от парното. Сменил съм капачката на казанчето с оригинална такава - не се оправя положението.

Не знам дали има значение, но напоследък повече ми чукат повдигачите. Също така, още като я взех миналата година януари, при запалване на студен двигател около 2-3 минути поддържа 1200-300 оборота, непостоянни, и леко тресе, след което замърква на 800 оборота. Преди 2-3 месеца двигателят прегря (не достигна черената точка, спрях го навреме), но загубата на антифриз си я имаше и преди това. Като погледна гарнитурата, на определени места сякаш е пропускала малко от ръба.

След като изчетох всичко, до което се добрах, в този и в други форуми, все по-вероятна ми се вижда смяна на гарнитурата на главата. Знам, че това е крайна стъпка след като се изключат други причини. Ако обаче все пак се наложи, можете ли да ми препоръчате сервизи, от които имате добри впечатления за този вид ремонт, а и да работят на нормални цени (имам +1 за София Ауто на Ботевградско шосе, които със сигурност имат опит с този модел, но предполагам ще трябва да се бръкна повече).

Благодаря и безаварийно на всички!

Има и то много кадърни и най вече чисти при работа но в Надежда само да не ти е далече,мога да ти дам тел. на л.с.
Отговори

Dimas снимка Dimas 17 юли 2013 - 16:42

Имаш ЛС.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 юли 2013 - 18:05

Имаш и от мен Л.С.
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 18 юли 2013 - 06:03

Здравей колега,

и аз минах по този път - при мен надуваше маркучите при по-дълго каране (като и дам зор) и нямаше съществена загуба на антифриз. Оказа се че освен с гарнитурата на главата имам проблем със самата глава - язва около водната магистрала на 4-ти цилиндър която се намира най-вкря на главата откъм изп. колектор. След като се поразрових малко из нета се оказа, че доста глави от X16XEL правят язва точно там. Последва сваляне, разглобяване на главата, водна проба, наваряване на язвата, челосване, напасване на клапни, смяна на гумички, събиране и обратно на колата. Ремонта го правих в сервиз в Сливен, като вс. излезе около 500лв с нови гарнитури и болтове. Дано при теб нещата минат само с гарнитура и челосване, но си имай "едно наум".

Усех.
Отговори

astranom снимка astranom 18 юли 2013 - 12:23

Много благодаря на всички отзовали се колеги! Поздрав
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 юли 2013 - 20:08

Когато се сваля главата е добре хубаво да се помисли какво още би могло да бъде сменено като ремъци, ролки , водна помпа. Също може да се и напаснат клапани и да се види в какво състояние са водачите на клапаните. Също и гумичките на клапаните е добре да се сменят.

Колега, имаш ЛС !
Отговори

tishkou снимка tishkou 22 юли 2013 - 23:51

Явно тая ши*бана водна магистрала на 4-ти Ц. прави мн. мизерии. При мен е духната гарнитурата (по скоро изгнила) точно там. Гледам един руски пичага в ютуб прави основен ремонт на някакъв подобен опелски мотор и пак там е проблема в гадния воден канал на 4 Ц от към изпускателните колектори. Иначе при мен главата е гладка, но все пак ще я дам за шлайфане. В момента се ровя из форума и търся начин, как да си спра екологията. Ако знаете как пишете на ЛС, или евентуално ако има такава тема, просто ми пратете на ЛС линк към нея (казвам на ЛС за да няма нарушения и т.н. във форума), че няма време... Трябва да се сглобява и да се кара...
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 23 юли 2013 - 07:27

Имаш късмет, явно си я хванал навреме. За мен колата с въпросният ДВГ е нова придобивка и явно предният собственик я е карал с прецакана /изгнила/ гарнитура - м/у магистралата и цилиндъра беше останал само металният пръстен, и се е получила въпросната язва.

Успех с ремонта.
Отговори

m_polly снимка m_polly 04 септември 2013 - 08:54

Здравейте,
и на мен ми се налага такава смяна като ми дават цена от 700 лв. за труд и части, като ще сменят гарнитурата, шлайфане на главата и ще сменят всички уплътнения и болтове. Това не е ли много за този ремонт? Ако да - моля и на мен да ми пратите на ЛС координати на сервизи в София. Благодаря предварително.

Колата е Опел Зафира 2.0, Дизел, 2002 г.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 04 септември 2013 - 14:30

 m_polly, на 04 септември 2013 - 08:54, каза:

Здравейте,
и на мен ми се налага такава смяна като ми дават цена от 700 лв. за труд и части, като ще сменят гарнитурата, шлайфане на главата и ще сменят всички уплътнения и болтове. Това не е ли много за този ремонт? Ако да - моля и на мен да ми пратите на ЛС координати на сервизи в София. Благодаря предварително.

Колата е Опел Зафира 2.0, Дизел, 2002 г.

Много е
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 14 септември 2013 - 18:41

Колеги бихте ли ми дали някакви координати за шлайф на глава защото и на мен ми предстои смяна на гарнитура.Благодаря предварително.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 14 септември 2013 - 18:48

Ако шлайфаш в София,на сточна гара срещу мелницата.
Отговори

Georgi Ivanov снимка Georgi Ivanov 06 март 2014 - 16:07

Колеги, драснете по едно ЛС и на мен, че май до там ще се стигне и при мен. Надежда ми е близо :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 март 2014 - 17:01

Имаш Л.С. :icon_wink2:
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 27 ноември 2014 - 22:21

И аз имам нужда от качествена ревизия на главата, Моля за ЛС.
Отговори

Syrus снимка Syrus 03 април 2015 - 10:37

Здравейте Колеги, нов във форума - гори антифриз повече от бензин. Маслото чисто, антифризът изчезва. Гарнитура на главата / ремонт на главата, моля, давайте идеи за добри майстори в София.

Благодарности!
Мнението беше редактирано от Syrus: 03 април 2015 - 11:00
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 април 2015 - 14:05

 Syrus, на 03 април 2015 - 10:37, каза:

Здравейте Колеги, нов във форума - гори антифриз повече от бензин. Маслото чисто, антифризът изчезва. Гарнитура на главата / ремонт на главата, моля, давайте идеи за добри майстори в София.


Увери се, че това е проблема. Малко информация даваш. Колата загрява ли? да нямаш някой малък теч. Като си я карал повече и я паркираш, сложи един картон под мотора да видиш дали няма да има теч на другия ден. Ако си сигурен, майстори колкото искаш, но е скъп ремонт това.
Отговори

Syrus снимка Syrus 03 април 2015 - 18:35

 Ne6to Smisleno, на 03 април 2015 - 14:05, каза:

Увери се, че това е проблема. Малко информация даваш. Колата загрява ли? да нямаш някой малък теч. Като си я карал повече и я паркираш, сложи един картон под мотора да видиш дали няма да има теч на другия ден. Ако си сигурен, майстори колкото искаш, но е скъп ремонт това.


Доста неща подсказват гарнитура на главата или главата:

- около 1 л. антифриз изчезва за 10-ина км. - няма абсолютно никакви течове;

- когато има останал антифриз в казанчето, е чист и не е "газиран";

- самото казанче мирише на изгорели газове и излиза особен дим, когато е отворена капачката на запален двигател;

- ауспухът пуши бяло и навсякъде около колата мирише на антифриз, че и хора ме питат на какво мирише. Все едно си сипал анрифриз в ютията за гладене...;

- маслото е чисто, но от него ли, или изобщо от това, че цялата кола мирише на варен антифриз, но сякаш и маслото мирише на антифриз, но е точният цвят и не е бозаво или разредено. Аз сменях масло преди 3 месеца, сега и да е малко по-светло, си е нормално;

- не качва повече от 90 градуса, но тя е с нов радиатор и термостат. Май това удържа греенето и постоянното наливане на антифриз;

- лампичката на двигателя свети и като си загрее до 87 градуса, почва страшното тресене, брутално, двигателят се тресе и с него цялата кола;

- с нови свещи е от миналата седмица, смених свещи и гарнитура на капака на клапаните. Майсторът каза, че целите били в масло и изсмуквал масло от леглата със спринцовка;

- днес бях на диагностика, да видя какво ще покаже - при хората на Дружба 1, до Бош. Сума ти и грешки, но след като ги изчисти, се показаха отново некви простотии за 4-ти цилиндър, където е тази водна магистрала, за която колегите говорят по-горе. И никакви други не се показаха, след като ги изчисти. Но по-интересното е, че свалихме свещите да видим дали ще са мокри, но пак бяха целите в масло?! Сега не знам майстора ли куц или неква друга простотия се случва около капака на клапаните... Хората от диагностиката ми казаха да се връщам при човека, който прави гарнитурата на капака на клапаните, да го оправял, но то няма никакъв видим теч около капака...

На проблем с главата ми прилича... :)
Мнението беше редактирано от Syrus: 03 април 2015 - 18:35
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 април 2015 - 21:40

На комплексен проблем ми прилича :( казваш масло по свещите. ОК, съгласих се че има няколко видими симптома за скапана гарнитура или спукана глава. Отиди някъде да ти направят тест за газове в охладителната течност. Така няма да има съмнения, но май няма нужда от това. Мойта кола има един топлообменник и май и там може да стане мешането, но при теб не знам.

Въпроса е дали само главата е за ремонт щом има масло по свещите :(

Аз ревизирах глава при мен наскоро и излезе към 500 лв, като частите ми бяха доста под пазарните цени, но за сметка на това смених всичко което трябваше да се сменя, което не беше задължително. Виж ако трябва да сменяш и сегменти, лагери и т.н...

Във Форума има доста хора, които се занимават с такива неща и повечето ще ти свършат работа. След като в Дружба ти е удобно, най-лесния вариант е СтудиоХ (знам че са ОК, никога не съм им бил клиент). В другия край - по сливница има едини други пичове, които също са много на ти с Опелите. Има и други колеги, които това работят и ще ти свършат работа. Кажи в коя част на София си и другите колеги също ще ти препоръчат нещо по-близо.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 април 2015 - 21:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg