Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сервиз за смяна на гарнитура на глава в София

kalin09 снимка kalin09 04 април 2015 - 08:36

Масло по свещите има,но от горната страна. Поне така разбрах. Тия гарнитури на капаците ако не се подмажат с виктор реинц или подобно е 50/50 дали няма да протечат веднага. Лично мнение.
Отговори

Syrus снимка Syrus 04 април 2015 - 09:58

Масло има навсякъде по свещите. И другото е, че като махнахме първите 3 от тях, покрихме леглата с парцалче и завъртях само стартер, от 3-те легла беше хвърляло масло... Четвъртата свещ изобщо не можахме да я развъртим, точно където изглежда да е проблема.

Чета имало някакъв филтър за картерни газове, и от него можело да стане така. Ще звънна в понеделник на майстора, който прави тази гарнитура. Навсякъде из форума чета за тези гарнитури на капаците при Опелите да се мажат с този силикон, той със сигурност не е го мазал иначе щеше да ми го сложи в цената. Много интересно, той Опели не е ли правил...

Колега Ne6to Smisleno, ще пратиш ли контакти на тези момчета на Сливница? Живея на Руски Паметник, работя в Гео Милев, където и да е в София, стига да има смисъл.Мерси!
Отговори

melanholly снимка melanholly 14 юли 2021 - 10:11

Здравейте,

Оня ден като се прибирах от морето до София и светна лампата за ниво на маслото. Налях един литър и се прибрах. Като поразгледах двигателя изглежда че тече някъде от главата. Нямам загуба на антифриз или мощност, но теча на масло е сериозен. Маслото капе върху колектора и пуши доста.

Може ли да препоръчате сервиз дето да могат да направят качествен ремонт на добра цена?

Аз звънях в един ама ми казаха 3000 лева за всичко и ми се стори доста и след като попрочетох темите във форума.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg