Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

тракане при студен двигател

slavov88 снимка slavov88 07 април 2021 - 15:24

Здравейте.Преди 3 месеца си закупих опел астра 2017 години , дизел, 1,6 110к.с.Когато е студен двигателя се появава един необичаен звук като тракане при запалване на колата.Понякога тракането продължава до 30,40 секунди, някой път и до 1,2 минути.Също така имам и проблем с загряването на колата.На място при запалване на колата при температура от -2 до 0 градуса след 20,30 мин едвам отлепя стрелката за градусите.Запазаих си час за сервиз в Булвария Варна за 08.04.2021. Четох в коментари негативни отзиви за сервиза, По съм склонен да отида на преглед там, но не и да я правят, защото господ знае колко пари ще ми вземат. Някой добър майстор който разбира от опел в Варна или Русе, благодаря предварително за инфото.
Отговори

Dowper снимка Dowper 07 април 2021 - 15:47

Според Опел тракането при запалване до 10 секунди е нормално, но щом при теб стига до 2 минути може би веригата е за смяна или има друг проблем.
Мнението беше редактирано от Dowper: 07 април 2021 - 15:47
Отговори

benzy снимка benzy 07 април 2021 - 15:58

За сервиза, по-точно представителството в Русе, чух добри думи - останах с впечатление, че от форума колегата Хотблъдед също е от Русе или региона и евентуално може да каже дали е така.

За загряването го обсъждахме в ей тази тема: https://www.opelclub...1
Не съм пробвал на място, но нищо чудно и при мен да и отнеме толкова време, за това по-скоро не трябва да се тревожиш, а да свикваш.

П.С. На какви километри е колата? Ако наближава 180-200 има вероятност колегата Доупър да е прав за веригата.
Мнението беше редактирано от benzy: 07 април 2021 - 16:01
Отговори

slavov88 снимка slavov88 07 април 2021 - 19:37

 benzy, на 07 април 2021 - 15:58, каза:

За сервиза, по-точно представителството в Русе, чух добри думи - останах с впечатление, че от форума колегата Хотблъдед също е от Русе или региона и евентуално може да каже дали е така.

За загряването го обсъждахме в ей тази тема: https://www.opelclub...1
Не съм пробвал на място, но нищо чудно и при мен да и отнеме толкова време, за това по-скоро не трябва да се тревожиш, а да свикваш.

П.С. На какви километри е колата? Ако наближава 180-200 има вероятност колегата Доупър да е прав за веригата.


на 114 я взех, сега е на 116
Отговори

benzy снимка benzy 07 април 2021 - 19:45

 slavov88, на 07 април 2021 - 19:37, каза:

на 114 я взех, сега е на 116

Малко вероятно е да е верига, доколкото съм чел от 150-160 нагоре вече е възможност - но пък знае ли се, хубаво е да ти я преслуша официален сервиз и да кажат и да си поемат гаранция, че ако правиш ремонт ще ти се реши проблема.

Още нещо - първи дизел ли ти е? Аз съм отскоро дизелист и колкото и равномерно да работи мотора все ми се струва, че нещо му е счупено, ако идваш от бензин трябва и този фактор да отчиташ :)
Отговори

slavov88 снимка slavov88 07 април 2021 - 20:23

 benzy, на 07 април 2021 - 19:45, каза:

Малко вероятно е да е верига, доколкото съм чел от 150-160 нагоре вече е възможност - но пък знае ли се, хубаво е да ти я преслуша официален сервиз и да кажат и да си поемат гаранция, че ако правиш ремонт ще ти се реши проблема.

Още нещо - първи дизел ли ти е? Аз съм отскоро дизелист и колкото и равномерно да работи мотора все ми се струва, че нещо му е счупено, ако идваш от бензин трябва и този фактор да отчиташ :)

Някакъво мнение за Булвария сервиза във Варна как работят????
Отговори

benzy снимка benzy 07 април 2021 - 21:36

Много ми е далече Варна. Може би за момента Булвария е най-добрия дилър (лично мнение) и ако поддържат същото ниво като Софийския ще са достатъчно компетентни. Другите добри думи се чуват за Стефанов Пловдив и Русе мисля бяха Автосвят. Имат целия инструментариум и техническите ръководства би трябвало да се справят с диагностиката. И ако накрая се окаже верига може би е най-добре в официален сервиз да я смениш с гаранция, нищо че е по-скъпо...
Дано още някой се включи да даде мнение.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 08 април 2021 - 00:33

До автора на темата - с какво масло е зареден мотора? Кога е сменено?
Въможно е тракането отначало да е по причина неправилно/старо масло или масло-менте.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 април 2021 - 11:07

Имаше публикувано в някоя от темите(който се сеща, да даде линк към нея), акция от Опел, за смяна на веригата, но става дума за веригата за маслената помпа. И пишеше , че от там може да има шумове при палене.
Затова най-добре, да се пита първо в официални Опел сервизи и да я видят, за да се разбере дали попада в това число. Сега, дали ще я направят по гаранция или тая акция е прилючила - не се знае.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 април 2021 - 11:08
Отговори

Dowper снимка Dowper 08 април 2021 - 14:53

 Д-и-м-о-в, на 08 април 2021 - 11:07, каза:

Имаше публикувано в някоя от темите(който се сеща, да даде линк към нея), акция от Опел, за смяна на веригата, но става дума за веригата за маслената помпа. И пишеше , че от там може да има шумове при палене.
Затова най-добре, да се пита първо в официални Опел сервизи и да я видят, за да се разбере дали попада в това число. Сега, дали ще я направят по гаранция или тая акция е прилючила - не се знае.


Да, ето линк - https://www.opelclub...dpost&p=1354180
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 април 2021 - 18:03

Здравей колега и добре дошъл!
Ако караш колата само на къси разстояния без да загрее добре, това в порядъка на месец, два- тогава се появява шумът от веригата. Обтегача ли се затлачва не знам, но бих ти препоръчал една магистрална разходка над 2000 об/мин за поне 100км. и това ти го препоръчвам преди да посетиш сервиз! Но ако караш на дълги разстояния, маслото ти е с начален индекс 5W или по нисък(5W30, 0W20) и не е за смяна бих те упътил моментално към сервиза! В Англия има много сменени вериги на 40-60 хил.мили заради кратки градски разстояния-обтегача спира да си върши работата и всичките пластмасови успокоители се износват докато компенсират работата му, и тогава шумът е вече металически!
Лично аз, ако се разходя веднъж в месеца за 100-200км.и шум нямам при стартирането.
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 08 април 2021 - 18:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg