Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20NE++

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 януари 2014 - 17:44

 speedo, на 24 януари 2014 - 16:58, каза:

на сех капака на клапаните не е оребрен, но това не значи нищо защото на старите НЕ-та капака пак е така. Белега на разпределителния вал е на сигурния начин да го познаеш. Също така номера на блока. Буталата на 20СЕ и 20СЕХ са еднакви.

Точно така колега, вала на СЕХ е по-сресан и динамичната степен на сгъстяване е по-висока. Това е разликата между СЕХ и НЕ, вала буталата и картите в епрома

Питам колеги, защото ми изпадна една вектра А 4х4 и ми казаха, че е 130к.с., 2000см3, но не съм от доверчивите, а вече е бракувана да ѝ видя талона... Мотора е здрав, само има една избила тапа отзад под всмукателя, но като се смени и може да кара доста. Нямаше тропане или виене. Но искам да съм сигурен, че е сех. Ако е - приемам оферти за двигател с инсталация, ецу, всичко каквото ви трябва. Салона е с подгрев даже... Извинявайте за офф'а!
Отговори

Quattro снимка Quattro 24 януари 2014 - 19:07

 ^_fenixa_^, на 24 януари 2014 - 17:44, каза:

Питам колеги, защото ми изпадна една вектра А 4х4 и ми казаха, че е 130к.с., 2000см3, но не съм от доверчивите, а вече е бракувана да ѝ видя талона... Мотора е здрав, само има една избила тапа отзад под всмукателя, но като се смени и може да кара доста. Нямаше тропане или виене. Но искам да съм сигурен, че е сех. Ако е - приемам оферти за двигател с инсталация, ецу, всичко каквото ви трябва. Салона е с подгрев даже... Извинявайте за офф'а!

нещо те менти защото като бракуваш колата и талона само го дупчат и драскат нещо и ти го връщат
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 24 януари 2014 - 20:31

 Quattro, на 24 януари 2014 - 19:07, каза:

нещо те менти защото като бракуваш колата и талона само го дупчат и драскат нещо и ти го връщат

Просто колата се продава чрез роднина, мой комшия. Собственика е жена, колата е ползвана за работа предимно по черни пътища от комшията. Поочукана е доста и са спрели да я карат. Талона не е в него, не че не може да го видя. Просто искам да знам дали мога да разбера, защото като търках лицето на блока(където се съединява с ск кутия нищо не видях да пише), както на моето 18ХЕ... Стига съм писал, че много разводнихме темата на колегата, за което се извинявам!
Отговори

Quattro снимка Quattro 24 януари 2014 - 22:33

 ^_fenixa_^, на 24 януари 2014 - 20:31, каза:

Просто колата се продава чрез роднина, мой комшия. Собственика е жена, колата е ползвана за работа предимно по черни пътища от комшията. Поочукана е доста и са спрели да я карат. Талона не е в него, не че не може да го видя. Просто искам да знам дали мога да разбера, защото като търках лицето на блока(където се съединява с ск кутия нищо не видях да пише), както на моето 18ХЕ... Стига съм писал, че много разводнихме темата на колегата, за което се извинявам!



tам няма да намериш нищо не седи там номера на мотора седи на блока отгоре до главата под свеща на 4 цилиндър
Отговори

GSi R снимка GSi R 25 януари 2014 - 12:30

Абе колеги на СЕХ вала не е ли по-добър от 18Е?
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 25 януари 2014 - 13:28

Аз именно за това подметнах за СЕХ опцията към тунинг на НЕ, а вчера прелистих продавалника и имаше 2 за части... Приемам оферти за цял сех, стига да е сех найстина. Все още колата е цяла, но е работила само на ГАЗ! Проблем в бенз помпа доколкото знам. Разпределителният вал не е ли с по-голям лиф и по-дълга фаза?!
Отговори

jakiro снимка jakiro 25 януари 2014 - 17:20

http://62.0.5.133/ww...06982968750.jpg ето разликите във валовете
Отговори

petko снимка petko 28 януари 2014 - 11:34

Имам един въпрос,онзи ден се загледах в една омега Б с мотор Х20СЕ и всмукателния колектор ми се видя доста различрен от на НЕ-то,та въпроса ми е дали някои е слагал такъв колектор на НЕ и дали има някаква разлика и въобще има ли смисъл. Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от petko: 30 януари 2014 - 16:02
Отговори

jakiro снимка jakiro 01 февруари 2014 - 23:24

GSi R :Да те питам щом си с мега и сток мотор предполагам си елиминирал дебитомера има ли осезателна разлика от премахването му.А колкото до смукателя от СЕ не мисля че ще има някаква разлика при положение че е едни и същи характеристики мотора просто е по нов.
Мнението беше редактирано от jakiro: 01 февруари 2014 - 23:26
Отговори

GSi R снимка GSi R 07 февруари 2014 - 14:41

Определено има разлика.Не очаквах че ще има такъв ефект.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 07 февруари 2014 - 15:00

Най хубавия вал от стоковите си остава 18Е както и главата, всмукател от същия мотор, в комбинация с бутала и електроника от СЕН става доста интересно. Главата от 18 Е е по дебела от на СЕН и НЕ и с по големи клапани. Носи на портване до 42 мм на смукателя при 35мм на НЕ :icon_wink2: тогава да видиш как се развърта :mhihi:
Отговори

jakiro снимка jakiro 07 февруари 2014 - 18:31

Смятам че както съм направил моята до 39 си е достатъчно.При 42мм вече смукател за намиране и изпускател си е мъка освен ако не се изработят.Все пак нямам намерение да имам празен ход 2500 и да върви от 5нагоре.
Отговори

GSi R снимка GSi R 27 март 2014 - 19:14

ето как стои гарнитурата от ц20не http://www.tomstickl...e/rebuild23.jpg Не знам защо така зяпат цилиндрите ама си мисля че за това хвърлям гарнитури с турбото
Отговори

ufer снимка ufer 28 март 2014 - 10:37

 GSi R, на 27 март 2014 - 19:14, каза:

ето как стои гарнитурата от ц20не http://www.tomstickl...e/rebuild23.jpg Не знам защо така зяпат цилиндрите ама си мисля че за това хвърлям гарнитури с турбото


Колега, пробва ли с друга гарнитура? Отворите стоят ексцентрично. Пък и цилиндрите стоят като драни, а не шлайфани. Да не би някой шлайфист да е преместил нещо центровете на цилиндрите?
Отговори

GSi R снимка GSi R 28 март 2014 - 11:51

Това е примерна снимка от нета но при мен пак така стои гарнитурата.Сменил съм 4 гарнитури за ц20не(Виктор рейнц и елринг(никога не слагайте елринг!!))и всичките така стоят.Клингеритената от ХЕ идва точно на цилиндъра както и металната от з20лет та сега се чудя коя да взимам...
Отговори

Quattro снимка Quattro 06 април 2014 - 23:57

 GSi R, на 28 март 2014 - 11:51, каза:

Това е примерна снимка от нета но при мен пак така стои гарнитурата.Сменил съм 4 гарнитури за ц20не(Виктор рейнц и елринг(никога не слагайте елринг!!))и всичките така стоят.Клингеритената от ХЕ идва точно на цилиндъра както и металната от з20лет та сега се чудя коя да взимам...


аз съм с елринг на болк от НЕ с ХЕ глава и няма никакви проблеми мои приятел кара с елринг на 1.4 бара и няма проблеми ...нещо или ментета купувате или болтове не сменяте ...
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 април 2014 - 17:33

 ufer, на 28 март 2014 - 10:37, каза:

Колега, пробва ли с друга гарнитура? Отворите стоят ексцентрично. Пък и цилиндрите стоят като драни, а не шлайфани. Да не би някой шлайфист да е преместил нещо центровете на цилиндрите?


Цилиндъра не е надран , просто са правили опит за хонинг, явно неуспешен. И аз се мъчих по едно време с едно моторче за чистачки с едни камъци ама се получи къде къде по - добре.
Отговори

GSi R снимка GSi R 07 април 2014 - 18:03

Аз болтове не мисля да взимам повече.На 85 нютона единия стана малко по-дълъг :D
Отговори

Quattro снимка Quattro 07 април 2014 - 18:07

 GSi R, на 07 април 2014 - 18:03, каза:

Аз болтове не мисля да взимам повече.На 85 нютона единия стана малко по-дълъг :D


все повече се убеждавам че ти набутват боклуци
Отговори

GSi R снимка GSi R 13 април 2014 - 19:25

от различни места са ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg