Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпрос за гуми на Инсигния

BOz снимка BOz 30 септември 2015 - 16:16

200 лв.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 02 октомври 2015 - 12:39

Онзи ден видях инсигнии и с двата вида джанти ... не знам защо така стана, баш след като прочетох статията... И двете стоят доста добре, черните бяха на черна, a сивите на графитена мисля, но и на черно ще стоят добре :)
Отговори

KODI80 снимка KODI80 09 октомври 2015 - 19:09

Голяма греда в издирването на 17" джанти за Инсигнията - няма и няма.
Днес попаднах на едни от JEEP Чероки, 17" - къде междуболтовото бе 120 и централният 70 мм, но другите параметри не можах да установя.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 27 октомври 2015 - 23:40

Вече от 1 седмица съм Nokian-ките - няма толкова готини гуми! Много добро сцепление на мокро. За аква планинга ... то реално не е планинг - минават си и едвам се усеща че минава през вода! (Пътувах София-Пловдив в дъжда в Петък на 23-ти).
За сега мноого доволен от тях като grip.

Имам обаче забележка за леки "подскачащи" вибрации отзад при скорост около 40-50км/ч. Няма изкривяване на гумите, нито джантите - всичко е ново, не е и от дисбаланс. След 130-140км/ч пак се появява с висока честота, тъй като оборотите на колелата са по-големи естествено.

И сега за сега опасенията ми са за нещо по окачването след дупките през лятото ... летните 20-ки ги изправях и четирите, когато сложих зимните, след едно прибиране до София, но не по магистрала :nea:
Иначе след последната "неравност" (напречна бабуна от пропадане на междуградски път, необозначен участък за неравности, изпреварвах камион), май се доизкривиха джантите, тъй като след това при ниска скорост имаше разни вибрации.

Друг вариант според мен е в следствие, че сега гумите (17ки) са доста меки спрямо нископрофилните летни 20ки. И тъй като окачването е по-твърдичко, това евентуално да води до "освобождаване" на окачването спрямо пътната настилка чрез гумата, и евентуално "пружиниране" на самата гума в дадени условия спрямо колата, които амортисьора да не улавя. При превключване на Sport, ефекта се увеличава леко, а при Tour намалява - стягането на окачването влияе на нещата.
Това го нямаше с 20ките, за това си мисля че проблема сега е в прекалено мекия контакт с пътя...

Няма хлабини в окачването, нито тропания или други звуци по бабуни и тн... Амортисьорите не са изпуснали, колата е на 4 години все пак.

Имате ли други идеи от какво може да е?
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 27 октомври 2015 - 23:49
Отговори

KODI80 снимка KODI80 28 октомври 2015 - 12:38

При положение, че са спазени изискванията за размер на гумите особено във височина би трябвало тези "подскачащи вибрации" да не се дължат от "прекалено мекият контакт с пътя" особено пък при наличие на Флекс Райд?

Имал съм подобен проблем, но при мен не бе с чисто нови гуми и респективно се оказаха от тях - имаха т.нар. "спирачка" - т.е. пропадане в дадена част от гумата породена от рязко натисната спирачка и изтриване на протектора, което дебалансира гумата. Последното все още е нерешен и неизяснен проблем при мен на Ауди-то ми понеже то пък е със АБС и съм в пълно неудоумение как се е получило.
Търся съвет също за такъв вид проблем понеже гумите като цяло имат доста живот???

Изключително трудно установих сам проблема след обикалянето, изправянето на джанти по сервизи много ядове и пари и без успех.
Вдигнах колата на подемник и всяка една от гумите бавно въртях с прилепена не мърдаща ръка с цел усещане височината на протектора. В последствие се вижда и визуално, но изключително трудно.

Второто, за което се сещам е за съжаление изкривени главини в следствие дълго каране с криви джанти, гуми, дупки и пр.
Това обаче можеш да установиш само в сервиз със специализиран уред, който се закрепя директно на главината на автомобила.
Преди много време съм правил успешни опити със уред, който използват стругарите, но е много голяма играчка.

Успех.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 30 октомври 2015 - 19:02

Мдам, ще го направя и аз това, да я кача на подемник и да ги завъртим.

Иначе каде има сервиз с този специализиран уред за замерване на главината?

Имам и някакъв малък % съмнение за монтажа на джантата върху нея, понеже джантите не са опелски и са с втулки, та ако там има някакво малки изместване, да се усеща евентуално...
Отговори

KODI80 снимка KODI80 30 октомври 2015 - 21:05

Ооо, започни от втулките и отделно самите отвори на джантите.


ПП. Вчера и аз забодох нови Нокиан-ни, които се оказаха производство Русия :yahoo: .
Дори и на сухо мога да кажа, че съм с отлични впечатления от гумите - ниски нива на шум. Останалото след като падне хубавият сняг тук при мен в Русе.
Оригиналните железни структорни джанти на Инсигния макар и без тасове /голяма греда с намирането им все още/ стоят доста добре. От интелигентен вид със алуминиевите 18" сега изглежда доста по "наежена".
Ще кача снимки в темата за автомобила ми.
Мнението беше редактирано от KODI80: 30 октомври 2015 - 21:12
Отговори

BOz снимка BOz 20 ноември 2015 - 16:31

Да се похваля или оплача, не знам.
От 1 месец чакам доставка на Нокиан 225/55/17 и няма.
Днес за пореден път ми отказаха поръчката, че не могли да се доставят. Баси. Човек да не може да си купи гумите, които иска. :confused:
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 20 ноември 2015 - 20:59

 BOz, на 20 ноември 2015 - 16:31, каза:

Да се похваля или оплача, не знам.
От 1 месец чакам доставка на Нокиан 225/55/17 и няма.
Днес за пореден път ми отказаха поръчката, че не могли да се доставят. Баси. Човек да не може да си купи гумите, които иска. :confused:


Какъв Нокиан си харесал? Кой модел?
Отговори

BOz снимка BOz 21 ноември 2015 - 00:22

D4
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 21 ноември 2015 - 17:02

Аз съм с wr а3 . дот 2011, пролетта бяха меки, но сега като ги сложих са се втвърдили в мазата :) , грайфера им е изтрит до 5-6. Даже се замислих да взема две чисто нови за отпред, но нещо наистина на пазара в големите вериги много много не ги зареждат. Вероятно процента печалба е по-малък :) и предпочитат другите марки, а може би търсенето им е по-малко.
То не че имаме зима :) до момента.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 22 ноември 2015 - 01:41

Аз поръчах онлайн преди месец, и сега съм тях. На мокро поведението е уникално! Никакъв аква планинг, порят директно локвите където има повечко вода и по-голяма скорост. Единствената ми забележка е че са малко по-шумнички.

Иначе имам и един проблем с тези зимните на 17ка джанта, с подскачане на равен "нов" асфалт, при скорост 40-60 км/ч.
Маргел и Мотоексперт/Вианор (за второ мнение) твърдят че гумите и джантите са перфектно прави и балансирани... А с летните нископрофилни (20ки) не го прави. Та се чудя дали не са много високи и меки тези гуми за окачването, което е сравнително твърдичко при мен, и да не може да поеме някакви неравности, и да се получава "пружиниране" на самата гума ... :pardon:
Мнението беше редактирано от Vasil Popov: 22 ноември 2015 - 01:45
Отговори

BOz снимка BOz 22 ноември 2015 - 11:57

Такъв тип вибрация при теб спокойно може да идва от задвижването - 4х4. Я кардан, я полуоска.
Иначе внимателно с локвите. Разликата в аквапланинга между най-скапаните гуми и най-добрите е под 10км/ч.
Отговори

kgb снимка kgb 23 ноември 2015 - 00:13

Изпаднах и аз в дилема с гумите - да сложа нови зимни на 18"-ките, с които взех колата (235/45/18) или да търся джанти 17" и за тях нови гуми 215/55 или 225/50, като втория размер гледам са по-разпространени.
Фен съм на оригиналните за модела джанти, както и на идеята да си имам 2 чифта гуми/джанти...като че ли сам си отговарям на дилемата, но не мога да си визуализирам колата със 17". Размерите ги гледах от книжката на колата - вие какво ще кажете от опит - 215/55/17 или 225/50/17?

Ако сте мяркали джанти по обяви, казвайте :Topic-is-closed-bg:
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 23 ноември 2015 - 09:27

 kgb, на 23 ноември 2015 - 00:13, каза:

Изпаднах и аз в дилема с гумите - да сложа нови зимни на 18"-ките, с които взех колата (235/45/18) или да търся джанти 17" и за тях нови гуми 215/55 или 225/50, като втория размер гледам са по-разпространени.
Фен съм на оригиналните за модела джанти, както и на идеята да си имам 2 чифта гуми/джанти...като че ли сам си отговарям на дилемата, но не мога да си визуализирам колата със 17". Размерите ги гледах от книжката на колата - вие какво ще кажете от опит - 215/55/17 или 225/50/17?

Ако сте мяркали джанти по обяви, казвайте :Topic-is-closed-bg:


Аз съм с 225 55 17. в сравнение с летните 245 40 19 возията е къде къде по-добра, не се страхувам като наближа неравност/дупка, както и волана не се опитва постоянно да завива ту наляво ту надясно като има неравности. За поведение при зимни условия не мога да кажа още.
По-добре по-висока за зимата.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 23 ноември 2015 - 09:31
Отговори

BOz снимка BOz 30 ноември 2015 - 22:10

След 2 месеца издирване на Нокианките, най-накрая бяха намерени последните 4 бройки във Варна:

Публикувано изображение

И вече са на колата:

Публикувано изображение

И пак се сблъсках с предвидим проблем, но няма как. Оказва се, че при железни джанти пластмасовите капачки не стават сега върху гайките.
Сега трябва да си купя или нов комплект пластмасови капачки за железни джанти, или нови гайка-капачки.
Отговори

BOz снимка BOz 01 декември 2015 - 11:30

Поръчах си 20 капачки за железни джанти от Опел. 20х2.50=50лв. Баси и пластмасата. Може би най-неразумно дадените 50 лв. в последно време.
Отговори

nikal снимка nikal 01 декември 2015 - 22:37

Аз от петък съм с Нокианките D4,само че 16-ки.Пробвах ги на сняг и съм много доволен,както за тръгване,така и за спиране.Понеже за първи път карам Инсигнията на сняг установих,че този тракшън малко ебава нещата,когато става въпрос за тръгване от място и ускоряване в стръмното,но като му биеш копчето и колата се изтрелва.Преди съм карал Зафира Б,но тя беше бензинова и тракшъна не ме спъваше толкова много.Добре,че има копче за изключване.
Отговори

devailo снимка devailo 02 декември 2015 - 10:37

Понеже никой не отговаря в темата ми да питам и тук :D

какви са параметрите за джанти за Инсигния ? Търся 17-ки и много ме объркват тея цифри. От темата и разни сайтове стигам до следните цифри ама незнам кое може да варира и кое трябва да е точно това.

Централен отвор - 67, 7.5 x 17 - ET 35, 5x120. Такива ли точно да търся или може нещо да варира?
Отговори

BOz снимка BOz 02 декември 2015 - 22:23

Оригиналния размер 17-ка е с централен отвор от 67,1мм, 5х120, ЕТ 41. 7J
Естествено, че може и да варират в известни граници.
Мнението беше редактирано от BOz: 02 декември 2015 - 22:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg