Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

C20xe --> c20let

lam3r43 снимка lam3r43 10 октомври 2012 - 23:34

колеги след доста работа по астрата ми е време да обърна внимание и на вектрата :) интересува ме ц20лет .. какво трябва да сменям на ХЕ-то зада го направя ЛЕТ колата ще си остане евридейка нямам намерение да я олекотявам и т.н. просто искам една вървежна кола с която да си правя кефа вечер :)

знам че трябва да си купя бутала и биели от ЛЕТ (мисля да са нови но може и втора ръка) знам че ще ми трябва електроника от ЛЕТ изпускател от лет но за изпускатела и турбината може и да неса летовите .. чудя се дали да не пробвам с някое китайче турбина нова .. че оригиналната нова е доста пара .. валовете на ХЕ ще истанат ли или трябва ЛЕТови знам че ще има хора които да твърдят да си купя лет направо .. но не искам да давам куп пари на веднъж .. и мисля първо да събера абсолютно всички части които ще са ми необходими и тогава да започна проекта и за 1-2 седмици колата да е готова а не да хване 10 см прахоляк в някой сервиз ;) точно затова пускам темата мисля че и на други колеги ще им е интересно .. нека някой който има представа какво точно ми трябва .. не е задъжително да е СТОК ц20лет .. може примерно и варианти с друга турбина и електроника крайната цел е около 220-250 к.с. също ако може да се ползва турбина от друг модел автомобил който излиза серийно и е по често срещан от ЛЕТ казвайте имам приятел който има голяма автоморга и може да ме снабди с почти всякакви карантии на изгодни цени :)
благодаря на всички които до сега сте ми помагали без вашата помощ нямаше да съм така пристрастен към марката :) става въпрос за вектрата от профила ми имам и тема за нея в раздел оптичен тунинг няма смисъл и тук да качвам снимки ;) При Силовия тунинг и кар аудиото .. никога нети достига достатъчно мощност и искаш повече и повече .. знаете как е ;) Всякакви идеи са добре дошли. Благодаря! :)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 10 октомври 2012 - 23:38
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 октомври 2012 - 07:47

Колега доколкото знам за валовете - може и атмосферните, доколкото съм чувал даже атмосферни валове на турбо мотор е +. Трябват ти дюзи, помпа, регулатор - гориво, бууст контролер, електроника, куулер, пътища, блоу офф, маслен радиатор е допълнителен +, доколкото чувам(а и един авер си сложи на фиат купе 20/20вТ) турбина от ЕВО, но от какво - не знам, знам само, че и давали до 380к.с.. Иска се и спиране при тези коне, съответно 288мм дискове(ц20лет) с апарати и останалите карантии, ревизия на абс и смяна на течност. Трябва да се мисли и за скоростна кутия, предполагам си с Ф20, която не се слави с много здравина, съответно помисли за ф28. Може да помислиш и за имплантиране на 4х4, така и така ще е 'Франкенщайн' в добрият смисъл! За бутала и т.н. мисля, че стават и от лер(лех), даже съм дочувал, че ако не гониш голям надуф' може и с твойте, но иска повечко разреждане(по-дълбоки фаски на буталата)... Според мен ако не намериш ефтини 'летови, или ако ти изпаднат - сложи направо 'кованяци', защото на никои не му стига налягането и все иска повече, съответно избягваш повторно отваряне на мотора. Ако не бързаш и не жалиш средства - направи си сетъпа на мотора да има капацитет(лет - сток карантии - 300к.с. таван), защото турбина се сменя по-лесно от бутала ;) Съветвам те да обърнеш внимание и на коляновия вал! Дано съм бил полезен
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 11 октомври 2012 - 08:44

 ^_fenixa_^, на 11 октомври 2012 - 07:47, каза:

Колега доколкото знам за валовете - може и атмосферните, доколкото съм чувал даже атмосферни валове на турбо мотор е +. Трябват ти дюзи, помпа, регулатор - гориво, бууст контролер, електроника, куулер, пътища, блоу офф, маслен радиатор е допълнителен +, доколкото чувам(а и един авер си сложи на фиат купе 20/20вТ) турбина от ЕВО, но от какво - не знам, знам само, че и давали до 380к.с.. Иска се и спиране при тези коне, съответно 288мм дискове(ц20лет) с апарати и останалите карантии, ревизия на абс и смяна на течност. Трябва да се мисли и за скоростна кутия, предполагам си с Ф20, която не се слави с много здравина, съответно помисли за ф28. Може да помислиш и за имплантиране на 4х4, така и така ще е 'Франкенщайн' в добрият смисъл! За бутала и т.н. мисля, че стават и от лер(лех), даже съм дочувал, че ако не гониш голям надуф' може и с твойте, но иска повечко разреждане(по-дълбоки фаски на буталата)... Според мен ако не намериш ефтини 'летови, или ако ти изпаднат - сложи направо 'кованяци', защото на никои не му стига налягането и все иска повече, съответно избягваш повторно отваряне на мотора. Ако не бързаш и не жалиш средства - направи си сетъпа на мотора да има капацитет(лет - сток карантии - 300к.с. таван), защото турбина се сменя по-лесно от бутала ;) Съветвам те да обърнеш внимание и на коляновия вал! Дано съм бил полезен


благодаря колега точно така мисля да правя .. да събера достатачно информация какви часто точно ще са ми необходими и да се сдобивам с 1 по 1 и като ги събера вкарвам колата в бокса и я правя. Иначе целта на проекта не е някакъв драгстер да стане, а просто вървежна кола а искам да е турбо вариант понеже с турбо може да си я карам за всеки ден .. а ако сменям валове всмукатели испускатели става автомобил който само във високи обороти може да го караш а това не е целта ми :) относно спирачките и предни и задни дискове са ми от ЛЕТ само сервото трябва да си намеря от лет иначе и абс си работи добре накладките са на феродо, скоростната кутия е ф20 от 4х4 имам и заден мост също и всичко необходимо да стане 4х4, но на този етап според мен беше излишно от още тежест по колата вече с турбината може и задния мост да сложим :)
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 11 октомври 2012 - 21:16

Колеги някой знае ли модел турбина която да търся по моргите втора ръка .. примерно да кажете някоя бензинова кола от която ще стане турбината за ефекта който търся .. в смисъл кажете модела на колата годината и тем подобни имам приятел с морга който постоянно вкарва коли от англия там има доста бегачки ще му поръчам и ще го докара на изгодна цена трябва ми само марка модел година кубатура и такива работи .. :) и за кулер може да кажете .. повечето неща ще са 2-ра ръка понеже бюджета на проекта ще е около 1800-2000 лв
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 11 октомври 2012 - 21:29

 lam3r43, на 11 октомври 2012 - 21:16, каза:

Колеги някой знае ли модел турбина която да търся по моргите втора ръка .. примерно да кажете някоя бензинова кола от която ще стане турбината за ефекта който търся .. в смисъл кажете модела на колата годината и тем подобни имам приятел с морга който постоянно вкарва коли от англия там има доста бегачки ще му поръчам и ще го докара на изгодна цена трябва ми само марка модел година кубатура и такива работи .. :) и за кулер може да кажете .. повечето неща ще са 2-ра ръка понеже бюджета на проекта ще е около 1800-2000 лв

Във форума се продаваше турбина от Z20LET барабар с колектора...идеално за теб, разрови се и ще намериш темата.Цената беше от типа на 150лв за всичко.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 11 октомври 2012 - 21:29
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 11 октомври 2012 - 21:47

 s7ifl3r, на 11 октомври 2012 - 21:29, каза:

Във форума се продаваше турбина от Z20LET барабар с колектора...идеално за теб, разрови се и ще намериш темата.Цената беше от типа на 150лв за всичко.


благодаря колега писах му ще видякакво ще отговори ;) евентуално турбина от з20лет били ми свършила работа ? и колко к.с мога да очаквам от нея четох че ако е до към 200 к.с няма нужда от смяна набутала и биели просто трябвало двойна гарнитура да се слага ":? някакви идеи .. ама по хубаво да си купя буталца аз не искам при няколко форсажа и да се счупи мотора .. все пак колата ще е евридейка и ще навива доста км
Мнението беше редактирано от lam3r43: 11 октомври 2012 - 21:57
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 11 октомври 2012 - 22:00

Коляновия вал е един и същ няма да се наложи смяна , държи на доста коне.
Трябва ти и TPS от 2.8 или 2.7 м ако си с 2.5
Инсталация комп , хот старт валве , амал валве f28 , датчик за първа . Инсталацията може да се преправи от 2.5 м на 2.7 правил съм вече 3-4-ри.
и др работи.
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 11 октомври 2012 - 22:05

 ASTOR, на 11 октомври 2012 - 22:00, каза:

Коляновия вал е един и същ няма да се наложи смяна , държи на доста коне.
Трябва ти и TPS от 2.8 или 2.7 м ако си с 2.5
Инсталация комп , хот старт валве , амал валве f28 , датчик за първа . Инсталацията може да се преправи от 2.5 м на 2.7 правил съм вече 3-4-ри.
и др работи.


забравил съм да пиша .. да мотроника е 2.5 .. а отностно скоростна кутия ф28 .. иска ми се но за нея ще почакам тя ще е последна иначе казваш че можеш да преправиш инсталацията от 2.5 м на 2.7 и да работи безпроблемно .. буксата на компа една и съща ли е :? мисля че ще различна и компа от лет няма да стане на инсталацията от ХЕ м2.5 поне така мисля
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 12 октомври 2012 - 01:47

 s7ifl3r, на 11 октомври 2012 - 21:29, каза:

Във форума се продаваше турбина от Z20LET барабар с колектора...идеално за теб, разрови се и ще намериш темата.Цената беше от типа на 150лв за всичко.

нама да стане за неговата глава тази турбина, фланеца на стария и по-новия LET са различни, търси си втора употреба от C20LET, или си прави колектор и си слагаш каквато искаш турбина, с оригиналната LET-ова не се занимаваш да правиш колетор и фланец, трябва ти маслени и водни магистрали за турбото, помпа от Z20LET преправена за твойта долни4ка, дебитомер от LET (който трудно се намира и е доста скъп), всмукателния вал си ползваш твоя, сменяш само изпускателния вал, метлна гарнитура от Z20LET, бутала също можеш да ползваш от този мотор (евтини са и са на 8.8 сгъстяване, таван 300-310 коня) кулер си търси някои челен китайски втора ръка, ше свърши доста по добра работа от стоковия, генерация мах. на 63мм и някакво що годе добро окачване
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 12 октомври 2012 - 09:53

 MONOPOLA, на 12 октомври 2012 - 01:47, каза:

нама да стане за неговата глава тази турбина, фланеца на стария и по-новия LET са различни, търси си втора употреба от C20LET, или си прави колектор и си слагаш каквато искаш турбина, с оригиналната LET-ова не се занимаваш да правиш колетор и фланец, трябва ти маслени и водни магистрали за турбото, помпа от Z20LET преправена за твойта долни4ка, дебитомер от LET (който трудно се намира и е доста скъп), всмукателния вал си ползваш твоя, сменяш само изпускателния вал, метлна гарнитура от Z20LET, бутала също можеш да ползваш от този мотор (евтини са и са на 8.8 сгъстяване, таван 300-310 коня) кулер си търси някои челен китайски втора ръка, ше свърши доста по добра работа от стоковия, генерация мах. на 63мм и някакво що годе добро окачване


то от ц20лет просто си нямам и идея от къде да търся такова стоково турбо .. тоя двиг е ХИТ .. и цената си му е доста прилична .. и като гледам 2000 лв няма да ми стигнат за всички чарколяци да ги събера ако искам да са от него .. само един дебитомер е 200 евро .. тук е момента да питам възможно ли е да се ползва мойта електроника и моя дебитомер както и датчици със чип само че разбира се както каза колегата по горе че можело да се преправи .. какво точно се преправя и кой в бг може да ми го направи и за каква цена ще става въпрос .. тази турбина ще ми свърши ли работа http://www.ebay.co.u...=item416b35429d ??
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 12 октомври 2012 - 11:17

http://www.ebay.co.u...150917809413%26
Дано съм помогнал малко ;)
Отговори

kAm снимка kAm 12 октомври 2012 - 21:00

 lam3r43, на 12 октомври 2012 - 09:53, каза:

то от ц20лет просто си нямам и идея от къде да търся такова стоково турбо .. тоя двиг е ХИТ .. и цената си му е доста прилична .. и като гледам 2000 лв няма да ми стигнат за всички чарколяци да ги събера ако искам да са от него .. само един дебитомер е 200 евро .. тук е момента да питам възможно ли е да се ползва мойта електроника и моя дебитомер както и датчици със чип само че разбира се както каза колегата по горе че можело да се преправи .. какво точно се преправя и кой в бг може да ми го направи и за каква цена ще става въпрос .. тази турбина ще ми свърши ли работа http://www.ebay.co.u...=item416b35429d ??



Ако питаш мен по добре си сложи някоя турбина Т3 и китайка да е за тази мощност няма да има проблеми според мене до 1бар надув сигорно бая ще си държи.
Аз на скоро продадах такава момчето я сложи на бмв наду си я на 1.5 и е много доволен. Щях да ти предложа биели и бутала но имам само 4 биели от z20let i 2 butala
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 12 октомври 2012 - 21:45

Колко поста да напиша - НЕ МОЖЕШ ДА ИЗПОЛЗВАШ ТВОЯТА ЕЛЕКТРОНИКА
Буксите са еднакви но клемореда е нареден по друг начин !
Инсталацята ще ти преправя пиши на ЛС когато си готов
Можеш да използваш твоите датчици + тези които съм описал по горе, какво още неясно има ?
Мнението беше редактирано от ASTOR: 12 октомври 2012 - 21:46
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 13 октомври 2012 - 07:04

 lam3r43, на 12 октомври 2012 - 09:53, каза:

то от ц20лет просто си нямам и идея от къде да търся такова стоково турбо .. тоя двиг е ХИТ .. и цената си му е доста прилична .. и като гледам 2000 лв няма да ми стигнат за всички чарколяци да ги събера ако искам да са от него .. само един дебитомер е 200 евро .. тук е момента да питам възможно ли е да се ползва мойта електроника и моя дебитомер както и датчици със чип само че разбира се както каза колегата по горе че можело да се преправи .. какво точно се преправя и кой в бг може да ми го направи и за каква цена ще става въпрос .. тази турбина ще ми свърши ли работа http://www.ebay.co.u...=item416b35429d ??

да, тази турбина става, НО: "This price does include your old unit in exchange to help keep the prices down and I will need to receive the exchange unit first or take a refundable deposit. This is due to a small minority of people refusing to send the old unit." цената е такава при положение че първо пратиш твоята стара (която ти нямаш) турбина
Отговори

kAm снимка kAm 13 октомври 2012 - 18:54

 MONOPOLA, на 13 октомври 2012 - 07:04, каза:

да, тази турбина става, НО: "This price does include your old unit in exchange to help keep the prices down and I will need to receive the exchange unit first or take a refundable deposit. This is due to a small minority of people refusing to send the old unit." цената е такава при положение че първо пратиш твоята стара (която ти нямаш) турбина


Демек ще е с 70 паунда от горе иначе без нея толкова платих отгоре понеже не пратих моята стара.
Мнението беше редактирано от kAm: 13 октомври 2012 - 19:02
Отговори

Krasen40 снимка Krasen40 17 октомври 2012 - 21:49

Здравй колега днес до като си разглеждах тунинг форума и намерих ти това което търсиш турбо с колектор от ц20лет ето и линк дано да съм ти свършил работа

http://www.tuning.bg...__fromsearch__1
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 17 октомври 2012 - 22:58

 Krasen40, на 17 октомври 2012 - 21:49, каза:

Здравй колега днес до като си разглеждах тунинг форума и намерих ти това което търсиш турбо с колектор от ц20лет ето и линк дано да съм ти свършил работа

http://www.tuning.bg...__fromsearch__1


много благодаря колега ;) ще се свържа с него и дано да е здрава турбината;)
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 23 октомври 2012 - 20:37

Колеги моляви някой запознат да ми каже дали коляновия вал и биелите при НЕ и ХЕ са еднакви не става въпрос за вектрата ами за астрата ми която е ХЕ .. преди 2 дни жената ме ядоса и си го искарах на колата ... скъсах и гумите около 2 мин я държах в прекъсвач на 1ва докато несе скъсаха гумите .. след което двигателя взе да трака доста силно .. помислих че са обтегачи .. веднага я оставих на обороти и отворих капачката и нямаше масло което да маже валовете .. аз един спокоен викам цедката на маслената помпа сигурно се е запушила или някоя магистрала .. одеве отворих картера и уви .. картера пълен със медни стружки от лагерите .. направо съм му еб**л майката на всичко .. и понеже ще се налага смяна на колянов вал и лагери .. съгурен съм че и биалите ще са криви понеже лагерите са се възяднали един върху друг .. гледката беше ужасна ;( ... та интересува ме биалите на НЕ еднакви ли са като на ХЕ буталата имат видима разлика .. тези на ХЕ имат резенки за клапаните .. за тях сам сиг че няма да станат от НЕ .. питам понеже имам цял двигател ц20не който до сега не е отварян даже и съм сигурен че е на малко килмометри ако пасват да се размина само с лагери основни и биални .. ако не трябва колянов вал и биали да купувам .. астрата се кара сток и предполагам няма да има подобрения по нея ! моля помагайте спешно е :)
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 23 октомври 2012 - 20:42

извинявам се че писах тук но не исках да отварям друга тема
Мнението беше редактирано от lam3r43: 23 октомври 2012 - 20:42
Отговори

Владко снимка Владко 24 октомври 2012 - 22:51

Преди да се хвърлиш да купуваш отвори твоя мотор и си замери вала. Аз близо половин година карах със заминали биелни лагери- чуваше се като дизел от 70 и някоя година, картера пак си беше пълен със стружки но вала освен цялостно износване нямаше драскотини. Разлика м-у НЕ и ХЕ има в буталните болтове, почти съм убеден, че няма да успееш да избиеш тия на осмичката и след това да ползваш биелата.

П.С. сега допрочетох поста ти, има ли някакъв вариянт да снимаш лагерите един в-у друг :mhihi:
Мнението беше редактирано от Владко: 24 октомври 2012 - 22:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg