Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Странно гаснене

n1s0 снимка n1s0 09 декември 2013 - 01:11

Здравейте колеги. Става въпрос за колата от профила. С ГИ съм но не му знам марката. Колата си въврви перфектно и всичко е наред, но откакто паднаха студовете започна да гасне ако не е вдигнала поне 80 градуса. Както си карам освобождавам от скорост и колата просто гасне вместо да задържи 900 оброта или стрелката на оборотомера започва да играе. Скоро писах тук в друга тема за тези премеждия и мислех че е от калпава газ, но сипах от друго място за което знам че е с хубава газ и проблема остава. Вдигне ли температура няма проблем. На бензин не го прави това. Прави ми впечатление че като я карам на къси разстояния и е обърнала на газ, но не е загряла оптимално и ми угасне при паркиране да речем и след това я запаля отново все едно работи на 3 цилиндъра и не се изфорсира нормално. Чекове никакви не се обаждат. То е ясно че ще посетя газаджия, но не пречи да се посъветвам и с вас, за да не се окаже че газовата ми е за смяна ако ми разбирате иронията.
Отговори

npace снимка npace 10 декември 2013 - 13:38

Недобър подгрев на газта (скапан изпарител), заминала рейка.... За да сме по убедителни в гадаенето виж с какви компоненти е системата: Рейка,изпарител, компютър, откъде е взета вода за изпарителя и т.н. колкото повече инфо толкова по добре.
Отговори

n1s0 снимка n1s0 12 декември 2013 - 23:36

Отворих паспорта и там пише следното:

1. Регулатор за налягане и изпарител - Tomaseto
2. Автоматичен клапан - Mimgas
3. Мултиклапан - Mimgas
4. Електромагнитен клапан - Tomaseto
5. Инжектор - Rail


Долях малко антифриз и мисля че спря да ми я прави тази мизерия или поне докато е студена не гасне, а само оборотите играят леко. Понеже виждам че си доста начетен в тази област, ако може и мнение дали системата е читава или са ми пробутали боклуци? То вече е свършило де, но ей така чисто информативно да си знам. Преди 2 години е монтирана и всичко излезе 860 лв и честно казано не съм имал проблеми досега с изключение на 2-3 ходения за донастройка. Бутилката е 40 л. Олимпик (така пише). Компютърът знам че е български, но не знам марка, а и не пише в паспорта. :unsure:
Отговори

npace снимка npace 13 декември 2013 - 22:42

За парите които си дал си получил точно това което повечето биха ти сложили.Нисък клас ти е уредбата но това не значи че няма да работи.Единственото което осезаемо се разваля в тази комбинация е рейката.Едни изкарват по 2000 км., други по 20000 и идва момент в който или я ремонтираш или я сменяш.Колко си изминал откакто си я монтирал?

Изпарителя бива, от това което има на пазара този е читав.За парите си се е доказал във времето.Мултиклапаните на Mimgas са на кантар дали ще вадят правилни показания на копчето но все пак работят за това за което са предназначени.Рейката е от най-ниско качество.Бутилката лично за мен е без никакво значение.
Отговори

n1s0 снимка n1s0 14 декември 2013 - 00:27

Изминал съм 16-17 000 км. Тоест в най-скоро време мога да очаквам изненади, така да го разбирам? Хал хабер си нямам от симптомите на прецакана рейка. Всякакъв съвет за читави марки рейки би бил полезен, както и някакви ориентировъчни цени( може и на лично ако е в разрез с правилата на форума). Благодаря ти за вниманието! :drinks:
Отговори

doko снимка doko 18 декември 2013 - 09:13

 n1s0, на 09 декември 2013 - 01:11, каза:

Здравейте колеги. Става въпрос за колата от профила. С ГИ съм но не му знам марката. Колата си въврви перфектно и всичко е наред, но откакто паднаха студовете започна да гасне ако не е вдигнала поне 80 градуса. Както си карам освобождавам от скорост и колата просто гасне вместо да задържи 900 оброта или стрелката на оборотомера започва да играе. Скоро писах тук в друга тема за тези премеждия и мислех че е от калпава газ, но сипах от друго място за което знам че е с хубава газ и проблема остава. Вдигне ли температура няма проблем. На бензин не го прави това. Прави ми впечатление че като я карам на къси разстояния и е обърнала на газ, но не е загряла оптимално и ми угасне при паркиране да речем и след това я запаля отново все едно работи на 3 цилиндъра и не се изфорсира нормално. Чекове никакви не се обаждат. То е ясно че ще посетя газаджия, но не пречи да се посъветвам и с вас, за да не се окаже че газовата ми е за смяна ако ми разбирате иронията.



Колега имам АБСОЛЮТНО същия проблем. Първите 15 хил км всичко беше ОК. Миналата зима се получи проблема, но така я карам. Сега нямам възможност да правя ремонти по нея но и до там ще стигна. Затова (в друга тема го казах), когато слагаш газ не се стискай а дай МАЛКО повече пари и си вземи нещо качествено за да нямаш проблем. А, и най важното отиди при човек който си знае работата. За съжаление когато слагах преди 2 години моята не бях на този акъл, но вече съм направил корекциите ;).
Мнението беше редактирано от doko: 18 декември 2013 - 09:14
Отговори

npace снимка npace 18 декември 2013 - 14:23

 n1s0, на 14 декември 2013 - 00:27, каза:

Изминал съм 16-17 000 км. Тоест в най-скоро време мога да очаквам изненади, така да го разбирам? Хал хабер си нямам от симптомите на прецакана рейка. Всякакъв съвет за читави марки рейки би бил полезен, както и някакви ориентировъчни цени( може и на лично ако е в разрез с правилата на форума). Благодаря ти за вниманието! :drinks:


Има читави рейки но са от 100 лева нагоре.В среден клас търсиш Apis или OMVL а във висок Barracuda, Hana2000 или Keihin като Keihin-a е над 400 лв. и не се намира лесно.

Всички рейки които приличат на Rail в т.ч. Atiker,Mimgas,Valtek и производните с този дизаин са един дол дренки.
Отговори

doko снимка doko 19 декември 2013 - 06:55

 n1s0, на 09 декември 2013 - 01:11, каза:



Колега когато решиш проблема драсни един ред да кажеш за какво точно е ставало въпрос. Ако е рейката с какво точно сия заменил. И аз трябва да правя същата процедура но все не стигам до там
Отговори

Eleonora снимка Eleonora 18 януари 2014 - 19:42

Здравейте и аз моля за съвет и помощ, карам Опел Астра 2007 1,8 автоматик, инсталирах и газов инжекцион Старгаз при "приятел" и от тогава колата ми не става за нищо и никой не може да разбере какво и има, толкова ли няма читави газаджии в този пловдив... Колата пали на бензин и включва на газ след като загрее до 40 или 50 градуса ще ви излъжа точно, след което се почва абсолютно същото гаснене както при първия коментар, оборотомера играе, ноо при мен няма значение заграяла ли е или не, гасне си редовно... След което идва още по страшното, изгасям я, ако стои повече от 4-5 часа, паленето на бензин става от 4-5 път с подаване на газ.... ?!?!?! Моля ви за съвет и помощ, незнам защо има толкова "майстори", но не съм попаднала на нито един читав. Проблема за сега го решавам като съм изключила напълно газта и колата си я карам само на бензин, което е убийство защото ми гори 15/100 и не искам да отида да му я блъскам в главата на газаджията тая бутилка накрая... Благодаря вии :))
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 18 януари 2014 - 20:34

Колегата "прасе" е от Пловдив, свържи се с него.
"Майсторите" ти не са направили нещо като хората.
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 18 януари 2014 - 20:36
Отговори

Eleonora снимка Eleonora 19 януари 2014 - 19:58

Ок благодаря ти, писах му на "прасе" , чакам отговор, а евентуално да знаете къде мога да го намеря или как, ако не влезе скоро... Мерси !
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 януари 2014 - 20:29

При ГИ "СтарГаз" има някои особености със софта!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg