Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загасва в движение и

RYKER'S снимка RYKER'S 09 юли 2008 - 21:58

Здравейте колеги!

Не съм в безизходно положение,тоест проблема е в зародиш,но не мисля да чакам!Изчетох темите във форума,но не си изясних всичко и затова пиша тази тема......

Та проблема е следния: - Преди около седмица забелязах,че не падат оборотите когато натисна съединителя и освободя газта!Примерно спирам на кръстовище а двигателя работи на 2 000 об/мин. !Добре де,помислих си :жилото се е прецакало......Обаче направи този номер още 1,2 пъти и се оправи.........От 2 дни пък друг проблем се появи: - Колата гасне когато е в движение!Не често - за 2 дена 2 пъти,но това не се е случвало откакто имам колата - 2 години!Днес обаче загасва 3 пъти подред и най-странното е ,че после нищо!Работи все едно нищо не е станало!Трябва да уточня,че карам на ГАЗ . Имам нови свещи и кабели на 1 месец и досега не е гаснела така.

До колкото се ориентирам, става въпрос за соленоида (моторчето за празен ход). Или се лъжа?Според мен,проблемите са свързани.Моля някой който разбира да ми каже какъв е проблема според симптомите.....
Прочетох повечето теми,но всичките бяха за други двигатели,моят е C20NE и не знам къде ми е стъпковидното моторче за празен ход. Да го чистя ли сам или с ултра звук е по-добре?
Ако е по-добре с ултра звук,къде в София извършват тази услуга и срещу колко пари?


Благодаря......
Отговори

RYKER'S снимка RYKER'S 12 юли 2008 - 00:20

Някакви предположения? :mhihi:
Отговори

М.Мильов снимка М.Мильов 24 юли 2008 - 09:58

 RYKER, на Jul 12 2008, 01:20 AM, каза:

Някакви предположения? :thd:


привет реши ли си проблема? Аз имам същия и не знам как, какво ли не правих вече :thd:
Отговори

Koketo_555 снимка Koketo_555 24 юли 2008 - 10:17

Имах подобен проблем ( не казвам, че е същия) При мен отначало гаснеше по рядко после започна да гасне по често, но като загрееше изчезваше тоя проблем (обаче докато загрее). Опитвах какво ли не ( комутатори и какво ли още не - ти също може да пробваш с комутатор ). При мен се оказа компютъра - като го смених ЗАСПА
Отговори

RYKER'S снимка RYKER'S 27 юли 2008 - 23:23

Колеги да ви кажа чесно, повече не ми е правила проблем! :thu:
Обаче открих по същото време,че съм изгубил по-голямата част от антифриза и когато долея нивото пак пада!
Оказа се ,че дебелата гумена тръба която влиза в радиатора е спукана!Все пак колата е на 20 години!!! :knee:
Смених я и няма грижи...... :knee:
Та мисля си: :sup: Възможно е като е бил малко антифриза да е допринесъл
за проблема описан по-горе,но не съм специалист и немога да твърдя със
сигурност,затова нека колегите които са в час да се изкажат.......

Но ако е компа,проблема пак ще се появи след време и ще знам какво да правя :sup:
Отговори

pupe6a снимка pupe6a 28 юли 2008 - 19:27

И мойта гасне и още не знам къде е причината. Твойта като е гаснела - стрелката на оборотомера стигала ли е за общо 1 секунда до 5000 обора и след това на 0 (мойта го прави понякога), без да изръмжава двигателя.. ?
След като ми казаха че евентуално при заграяване комутатора на бобината му ставало нещо - утре вероятно ще го сменям.Ще пиша за някакъв/никакъв прогрес :sup: :(
Отговори

RYKER'S снимка RYKER'S 29 юли 2008 - 19:02

 pupe6a, на Jul 28 2008, 06:27 PM, каза:

И мойта гасне и още не знам къде е причината. Твойта като е гаснела - стрелката на оборотомера стигала ли е за общо 1 секунда до 5000 обора и след това на 0 (мойта го прави понякога), без да изръмжава двигателя.. ?
След като ми казаха че евентуално при заграяване комутатора на бобината му ставало нещо - утре вероятно ще го сменям.Ще пиша за някакъв/никакъв прогрес :sup: :(




Съжалявам колега,нищо от това което си изброил не се е случвало на мойта......
Отговори

pupe6a снимка pupe6a 30 юли 2008 - 18:13

След смяната на комутатора - всичко е наред и живота е едно весел.Днес ходих до Тетевен и не ми е гаснала нито 1 път.
Това че си с ГАЗ може да променя нещата :thu: т.е. проблема който си описал може би тематиката му за разрешаване е различна при колите с АГУ :thu:
Тествай си я да не ти бие някой от кабелите за свещите - с дясната ръка се подпираш на купето на колата а с лявата леко почукваш по кабеляците и ако те удря ток - не са добре нещата с кабелите.(пробвай го със и без да си дал контакт)
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 30 юли 2008 - 19:25

За газта. Гасне в движение по следните причини:
- липса на охладителна течност в изпарителя. Газта не иска да се изпарява;
- неправилно разположен изпарител. Най-често се проявява при спиране, когато колата е изключена от скорост;
- неправилно монтиран маркуч към филтърната кутия. Трябва входът му ДА НЕ Е по посока на движението;

има и други, но са по-редки.

За другия случай с комутатора нещата са ясни, но обикновено, преди да изгори, пляка известно време в ауспуха.
Отговори

RYKER'S снимка RYKER'S 30 юли 2008 - 21:43

 Ваклин Христов, на Jul 30 2008, 06:25 PM, каза:

За газта. Гасне в движение по следните причини:
- липса на охладителна течност в изпарителя. Газта не иска да се изпарява;
- неправилно разположен изпарител. Най-често се проявява при спиране, когато колата е изключена от скорост;
- неправилно монтиран маркуч към филтърната кутия. Трябва входът му ДА НЕ Е по посока на движението;

има и други, но са по-редки.

За другия случай с комутатора нещата са ясни, но обикновено, преди да изгори, пляка известно време в ауспуха.


Полезна информация!Благодаря колега,само те моля да уточниш какво значи "пляка известно време в ауспуха".......
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg