Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Защо ми чука аванса

GSi R снимка GSi R 06 март 2011 - 21:46

Става върпос за 1.2N карбуратор OHV мотора.Колата си върви добре като цяло.Преди доста време четох че картерните газове са вредни за двигателя като главно образуват нагар и повишават риска от детонации.Един ден реших да отведа газовете доло под колата,с маркуч.След като тръгнах да давам газ,аванса се разтрака зверски.Спрях,пуснах газовете през карбуратора и аванса млъкна.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 06 март 2011 - 23:39

а на мен ми е интересно как разбра че ти е аванса , как е като звук и от коя страна е конкретно ако можеш дай ми определение за звука и от коя страна на матора е за да мога да ти помогна ако знам по точно защото имам приятел с такъв кадет и при него ше прегледам на бързо и ше видиме как е и да пиша .
Отговори

GSi R снимка GSi R 07 март 2011 - 13:21

Колега аванса е.Не падам от марс.Чува се едно не ритмично цъкане и като върна газта спира да чука.Центровката си я нагласих така че при 1200об мога да дам всичката газ на 4та без да причука аванса,ама като махна картерните газове и става ужасТ.
Отговори

titan22 снимка titan22 07 март 2011 - 13:57

Айде сега си нагласи аванса както трябва,защото както го описваш си променил ъгъла на аванса и сега затова се обажда.По принцип на висока предавка с ниска скорост е нормално да чука.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 07 март 2011 - 14:29

Това му е работата на аванса, да чука когато караш колата с по нисък октан или калпав бензин, при ниски обороти на колата и висока предавка или умишлено изменяш предварението на ъгъла на запалването.
Според мен трябва да си възстановиш заводските настойки или предписани от производителя, което ще ти гарантира нормалната и безаварийна работа на двигателя. Всяко друго вмешателство с изменяне ръчно на ъгъла на изпреварване или закъснение води до неритмична работа или досадното причукване. :mhihi:
Отговори

GSi R снимка GSi R 07 март 2011 - 16:45

Ъгъла на който съм врътнал делкото няма нищо общо.На колата не и чука аванса.Обаче искам да разбера защо като изкарам вентилацията и започва да чука.Какви свойства имат тея маслени пари че да променят скороста на горене?
Отговори

titan22 снимка titan22 07 март 2011 - 23:10

Променяш състава на горивната смес,затова почва да чука.Не е все едно да дишаш чист въздух и да дишаш мръсен,нали.Както ти казаха и по-горе колегите върни си заводските настройки.Затова тук караме такива "коли" които нямат проблеми. :mhihi:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 07 март 2011 - 23:30

Колега не съм имал в предвид че падаш от марс , просто не бях сигорен дали е аванса щото и при мен се чува чукане , като на метал и пак имам предваренение но се оказа че не е аванс а е май нещо към 4ти цилиндър и оше незнам какво е .
Но да върни си маркуча за картерните газове ,защото се променя горивната смес , и върни делкото че може да стане опасно , защото тоя аванс понякога води до лоши неща като изгорели клапани , и гърмежи , по добре си оправи тръбата за картерните газове на първо време задължително !
Не съм целял да прозвучи така че падаш от марс , колега оправи тия неща за да няма последствие Успех и пиши за развързката :mhihi:
Отговори

GSi R снимка GSi R 08 март 2011 - 15:27

На заводска центровка(10 градуса) почуква като товаря мотора.Пък и не ми харесва как върви.С малко закъснение върви по-добре и няма детонации.По принцип си карам със свързана вентилация и няма проблеми с аванса.Обаче като сложа компресора и няма как да пусна газовете на входа му(пък и ще осерат всичко отвътре).Тогава се получава и въпросното чукане на аванса.
Отговори

детеборе снимка детеборе 08 март 2011 - 15:31

Какъв компресор че нещо не разбрах ?
Отговори

GSi R снимка GSi R 08 март 2011 - 19:58

От турбина си направих ремъчен компресор който слагам от време на време.
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 10 март 2011 - 20:33

:mhihi: :idiot: :dummy: а стига бе ...
Отговори

GSi R снимка GSi R 11 март 2011 - 20:48

Мхмм,че и отива да наповървява :dummy:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 11 март 2011 - 21:03

А как управляваш сместа в режим на принудително пьхване ? Откьде бензин за повечето вятьр
Отговори

GSi R снимка GSi R 12 март 2011 - 17:56

Ми нищо несъм барал по карба и няма проблеми пък и налягането е слабо.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 19 март 2011 - 22:57

нолега аз мисла че може би проблема идва от това че детонация си има в мотора постоянно но като отдушника е в мотора влеза масло и омекотява и не се чува. турбината е уморила мотора. бедна смес
Отговори

titan22 снимка titan22 19 март 2011 - 23:55

Явно мотора си уморил ти а не турбината,вероятно си изгорил някой клапан щом имаш детонации.
Отговори

GSi R снимка GSi R 20 март 2011 - 11:27

Абе на какъв език да ви обясня че с картерните газове няма никви чукания дори на 4та със всичката газ на 2000 об по баир.Самоче като ги махна и почва тракането
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 20 март 2011 - 20:42

колега аванса чука от две нешта много сгастен мотор и ниско октаново гориво другото е маитап
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 20 март 2011 - 20:48

 GSi R, на 20 март 2011 - 11:27, каза:

Абе на какъв език да ви обясня че с картерните газове няма никви чукания дори на 4та със всичката газ на 2000 об по баир.Самоче като ги махна и почва тракането



колега с картерните газове няма хубаво изгаряне, заради това нечука. Когато е без тях влиза чиста горивна смес и се получава детонационно горене. Поради това, че си бутнал центровката. При хубава центроква на запалването аванса трябва да пречуква леко, когато си наголяма предавка с ниски оборири и дадеш пълна газ. само тогава трябва да се чува леко презъркване.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg