Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Опел Зафира смяна амортисьори/повдигане

ГостDimityr123_* 24 декември 2012 - 21:59

Здравейте, искам да вдигна предницата на опел зафира А някъде с 5-6 см и се чудя как. Ако имате идеи споделете.
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 25 декември 2012 - 07:06

 Dimityr123, на 24 декември 2012 - 21:59, каза:

Здравейте, искам да вдигна предницата на опел зафира А някъде с 5-6 см и се чудя как. Ако имате идеи споделете.


Можеш да започнеш със смяната на амортисьорите с читави газови http://www.avto.bim....p40182m449.html
Отговори

hudson снимка hudson 25 декември 2012 - 15:06

С нови амортисьори, (ако въобще се постигне нещо) ще има ли разлика повече от 1 см?
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 25 декември 2012 - 16:04

 hudson, на 25 декември 2012 - 15:06, каза:

С нови амортисьори, (ако въобще се постигне нещо) ще има ли разлика повече от 1 см?


Според мен ще има ефект но с подходящите амортисьори На мойта бяха кихнали и двата и колата беше като изтърбушена отпред Сложих два газови даже някакви скъсени спортни се водеха и колата вдигна предницата поне с 2,3 см че може и повече да е Не съм я мерил но мога да кажа как разбрах - колата си я вкарвам в подземен гараж и като слиза опира предния нож в земята Преди слизах съвсем бавно и пак опираше Сега с ряз слизам и грам не опира даже има место Така че да възможно е само с аморт да се вдигне колата
Отговори

ГостDimityr123_* 26 декември 2012 - 18:47

Моята идея е да сменя предните пружини на по-дълби с 3-4 см и да си реша проблема, искам само да науча от кой модел примерно омега да взема такива от моргава вместо да си купувам нови. Чудя се от каква кола да ги сваля за да ми паснат.
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 26 декември 2012 - 19:25

 Dimityr123, на 26 декември 2012 - 18:47, каза:

Моята идея е да сменя предните пружини на по-дълби с 3-4 см и да си реша проблема, искам само да науча от кой модел примерно омега да взема такива от моргава вместо да си купувам нови. Чудя се от каква кола да ги сваля за да ми паснат.


Първо кажи с кой мотор си? Моя е мисля най тежкия следователно търси от Зафира 2,2 дизел пружини
Отговори

ГостDimityr123_* 27 декември 2012 - 17:02

 mavro1978, на 26 декември 2012 - 19:25, каза:

Първо кажи с кой мотор си? Моя е мисля най тежкия следователно търси от Зафира 2,2 дизел пружини

2.0 дизел 2002 иначе добра идея да търся от 2.2 дизел мерси, а какво ще кажете пружини от фронтера дали ще станат?
Мнението беше редактирано от Dimityr123: 27 декември 2012 - 17:10
Отговори

hudson снимка hudson 27 декември 2012 - 19:36

 mavro1978, на 26 декември 2012 - 19:25, каза:

Моя е мисля най тежкия следователно търси от Зафира 2,2 дизел пружини

Разликите на 2,0 и 2,2 дизела в теглото е 10-15 кила, защото реално 2,2 е с по-дълги биели и колена на коляновия вал.
По каталог излизат два вида пружини - за дизел и за бензин.
Отговори

ГостDimityr123_* 27 декември 2012 - 19:58

 hudson, на 27 декември 2012 - 19:36, каза:

Разликите на 2,0 и 2,2 дизела в теглото е 10-15 кила, защото реално 2,2 е с по-дълги биели и колена на коляновия вал.
По каталог излизат два вида пружини - за дизел и за бензин.

Според Вас какво да направя?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 декември 2012 - 20:02

Пружини от дизел. Виж си и тампоните на макферсона дали не са се набили.
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 27 декември 2012 - 20:21

 hudson, на 27 декември 2012 - 19:36, каза:

Разликите на 2,0 и 2,2 дизела в теглото е 10-15 кила, защото реално 2,2 е с по-дълги биели и колена на коляновия вал.
По каталог излизат два вида пружини - за дизел и за бензин.


Щом разбираш толкова много дай решение на проблема на момчето или спри да спамиш в темата Ние поне се опитваме да помогнем
Отговори

ГостDimityr123_* 27 декември 2012 - 20:28

Едно приятелче даде идея да се сложат метални планки под пружините и ще се вдигне, но мисля че може да стане само отзад, а отпред няма как, защото няма легло.Какво ще кажете за това ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 декември 2012 - 20:34

Ако отпред нямаш легло на пружините не виждам друг начин, освен с по-дълги или твърди такива.
Отговори

hudson снимка hudson 28 декември 2012 - 11:14

 mavro1978, на 27 декември 2012 - 20:21, каза:

Щом разбираш толкова много дай решение на проблема на момчето или спри да спамиш в темата Ние поне се опитваме да помогнем

Разбирам толкова, защото също имам желание да повдигна малко предницата и като следствие съм търсил информация по въпроса.
Щом за теб говореното от опит е спам, хайде отговори на това:
При първоначалното обслужване на колата се оказа че е счупена полвин витка на лявата пружина, сменени са и двете (от тогава знам и какви пружини се предлагат). Преди година съм сменил и амортисьорите, не защото бяха изпуснали, а точно заради съвет като твоя - резултат почти никакакъв.
Сравнявам зафирата със предишната си кола(вектра Б Х20ХЕV мотор) и на съседа колата (астра Г с Y20DTH мотор) - при качване на рампата пред блока, ножа отпред винаги опира за разлика от изброените две коли.
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 28 декември 2012 - 13:01

Вече съм на ясно колко разбираш от коли! Единственият начин момчето да повдигне много предницата е с регулируемо окачване и колата му да стане каруца ( говоря от собствен опит) или имплантиране на пружини от друга кола което за мен не е много уместно А по повод въпроса ти - какви пружини сложи? опекнали от автоморгата ли , нови по меки и от твоите старите ли? Какви аморт сложи ментаци или истински ? И аз говоря от собствен опит щом казах че от аморт ми се вдигна предницата значи е така Не можеш ти експерта да подлагаш моето мнение под въпрос защото при теб може да не е така но при мен имаше ефект след смяната В крайна сметка колегата сам си избира какво да направи но не видях ти да даваш някакъв канкретен съвет какво да направи Хайде със здраве и весели празници на всички

Колега Dimityr123 сложи 2 3 снимки на колата да видим колко е ниска
Мнението беше редактирано от mavro1978: 28 декември 2012 - 13:02
Отговори

hudson снимка hudson 28 декември 2012 - 16:14

Точно за това очаквах да се заядеш :icon_wink2:
Пружините са нови, среден ценови клас - оригиналните са 150 лв/бр, най-евтините 50 лв/бр, аз взех от 95 лв/бр. Амортисьорите са като твоите каяба, закупени и монтирани от официалния дилър на опел в Пловдив.
Хич не ми е хрумвало, че новите пружини могат да бъдат меки и твърди, още повече как мога да го установя това. Предполагам такъв велик експерт като теб ще сподели с нас простосмъртните?

Още едно уточнение - каза че твоите аморти са били изпуснали, нали? Е, моите не бяха, според графиката от стенда бяха между 55 и 60 % изправни.

И такива съвети като тоите: "Смени това и си готов." съм се наслушал отдавна.

Ако колегата те послуша и смени амортисьорите, че дори и пружините, но колата не се вдигне повече от 1-2см, тогава какво правим? Ще му върнеш ли парите за сменените здрави части?
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 28 декември 2012 - 16:37

 hudson, на 28 декември 2012 - 16:14, каза:

Точно за това очаквах да се заядеш :icon_wink2:
Пружините са нови, среден ценови клас - оригиналните са 150 лв/бр, най-евтините 50 лв/бр, аз взех от 95 лв/бр. Амортисьорите са като твоите каяба, закупени и монтирани от официалния дилър на опел в Пловдив.
Хич не ми е хрумвало, че новите пружини могат да бъдат меки и твърди, още повече как мога да го установя това. Предполагам такъв велик експерт като теб ще сподели с нас простосмъртните?

Още едно уточнение - каза че твоите аморти са били изпуснали, нали? Е, моите не бяха, според графиката от стенда бяха между 55 и 60 % изправни.

И такива съвети като тоите: "Смени това и си готов." съм се наслушал отдавна.

Ако колегата те послуша и смени амортисьорите, че дори и пружините, но колата не се вдигне повече от 1-2см, тогава какво правим? Ще му върнеш ли парите за сменените здрави части?


Хах че кой е казал че аморт са ми Каяба? Второ аморт на 50% при тежка кола като Зафира-та са си почти аут Трето не видях никъде да предлагаш решение на проблема на колегата а само ламерски коментарчета Дали съм експерт другите колеги ще кажат но със сигурност имам доста опит по колите. А за частите и парите това не съм го прочел пропускам го Жив и здрав и още веднъж искам да кажеш как колегата аджеба ще си реши проблема според теб специалисте
Отговори

hudson снимка hudson 28 декември 2012 - 16:59

Че твоите са каяба съм се подвел от линка който си дал по-горе.
Щом ще пропускаш при четенето - не виждам за какво да пиша повече.
Ако имах готово решение, щях да го споделя. Ти си посочил два начина и понеже се осмелих да ги оспоря, защото при мен не дадоха резултат, веднага започна да говориш колко много разбираш от коли и какъв ламер съм аз.

За регулируемото окачване съм напълно съгласен с теб, затова и не съм го предложил. Ама нали съм ламер... :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg