Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Как да разбера дали свещите на колата са за смяна?

mybabybook снимка mybabybook 31 май 2013 - 19:41

Здравейте,
имам зафира 2006, и не съм на 100% сигурен, но мисля, че си е с оригиналните свещи. Интересувам се, как мога да разбера дали вече са засмяна или не, защото доколкото разбрах,евентуална смяна може да доведе до спад в разхода на гориво. Благодаря предварително.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 май 2013 - 20:41

 mybabybook, на 31 май 2013 - 19:41, каза:

Здравейте,
имам зафира 2006, и не съм на 100% сигурен, но мисля, че си е с оригиналните свещи. Интересувам се, как мога да разбера дали вече са засмяна или не, защото доколкото разбрах,евентуална смяна може да доведе до спад в разхода на гориво. Благодаря предварително.

А как разбираш дали маслото е за смяна?По същия начин е и за свещите.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 31 май 2013 - 21:22

Като провериш електродите и разстоянието между тях - за Зафира Б трябва да е 0,8-0,9мм.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 01 юни 2013 - 09:53

Нови свещи се смянят на 30 000км дори и да нямат видимо износване, ако имаш газ на 15 000 най-много 20 000км. Това е по сервизно-гаранциоони предписания на Bosch. С каквито и да караш те съветвам даго спазваш, защото от амортизирани свещи страдат останалите компоненти по запалването ,в повечето случаи на твоя мотор бубината.
Не случаино са по 6-9лв броиката. Сменяй смело
Отговори

mybabybook снимка mybabybook 01 юни 2013 - 18:04

OK. Ще ги сменя при първа възможност. На bosch ли са най-добрите?
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 03 юни 2013 - 06:12

Зависи от степента на вманиачаване, за мен са най-достъпни и с най-добра цена, дето хвалят оригиналните ГМ -ски такива съм свалял на 40 000км с пукнати керамики... Други пък карат повече и нищо им няма.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 юни 2013 - 17:07

Колега - оригиналните свещи на ГМ са именно на Бош - имат щампа бош на металната част на свещта! По-принцип свещите се сменят на 3 години или 30 000км, ако си на газ е желателно на 3 години или 15 000км. Разбира се има опции да са сменени с такива без електрод и с по-студено число. Ако говорим за сток свещи се гледат електродите и да няма с какво да ги измериш(може да са прибрани полюсите да се удължи живота им) просто погледни електрода, ако е станал елипсовиден - сменяй! За всеки мотор има код на свещта с топлинен индекс и съответно колко полюсна е! Не си мисли, че с повече полюси е по-добре! Каквото дават по каталог - това слагай! Ако решиш да си купуваш от бош - бр. под 10лв истински бош няма! Да не е и по-скъп! Денсо, НЖК, БОШ, ГМ(БОШ) това са най-добрите варянти! Внимавай за фалшиф бош - замлян е пазара с тях!
Отговори

mybabybook снимка mybabybook 06 юни 2013 - 10:22

От къде мога да поръчам онлайн, така че да знам, че са оригинални, а не менте?
Отговори

sathv снимка sathv 06 юни 2013 - 19:43

От много места. Примерно от тук
Отговори

mybabybook снимка mybabybook 06 юни 2013 - 20:13

Може да прозвучи тъпо, но от къде мога да намеря/видя кода на свещите, за да знам, че поръчвам правилните?
Отговори

sathv снимка sathv 06 юни 2013 - 20:38

Дай модела на двигателя де.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 06 юни 2013 - 22:06

 ^_fenixa_^, на 04 юни 2013 - 17:07, каза:

Колега - оригиналните свещи на ГМ са именно на Бош - имат щампа бош на металната част на свещта! По-принцип свещите се сменят на 3 години или 30 000км, ако си на газ е желателно на 3 години или 15 000км. Разбира се има опции да са сменени с такива без електрод и с по-студено число. Ако говорим за сток свещи се гледат електродите и да няма с какво да ги измериш(може да са прибрани полюсите да се удължи живота им) просто погледни електрода, ако е станал елипсовиден - сменяй! За всеки мотор има код на свещта с топлинен индекс и съответно колко полюсна е! Не си мисли, че с повече полюси е по-добре! Каквото дават по каталог - това слагай! Ако решиш да си купуваш от бош - бр. под 10лв истински бош няма! Да не е и по-скъп! Денсо, НЖК, БОШ, ГМ(БОШ) това са най-добрите варянти! Внимавай за фалшиф бош - замлян е пазара с тях!


Защо приказваш глупусти? Оригинална свещ на бош при мен е на цена от 7лв Или 9лв и това е клинетска цена, за X16XE- FR7DC+ специално разработени за мотори пригодени на газ.

Сервиза е официален Бош сервиз и дистрибутор резервни части на Бош от 10години, мислиш ли че ще си позволя да слагам ментаци на колите които аз лично правя?Имаш ли представа какъв е контрола от страна на Бош точно за такива неща, какво продаваш и монтираш на колите.

Всичко е оригинал и идва директно от централта, всяка свещ в собствена кутия с холограмен стикер на нея +1година гаранция .
Това че по някой магазини надуват цените до +80% , и си мислиш че като е над 10лв е по добра няма такова нещо.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 06 юни 2013 - 22:15
Отговори

espero2000 снимка espero2000 06 юни 2013 - 22:20

Кога се разбира кога се сменяват, еми хората са дали едни книжки в които пише на колко км се сменяват, при положение че мотора работи изправно. А за разтояние на електрода от доста години никой не мери така, не че не е правилно, но за това са хората които произвеждат коли, тествали са доста преди нас и са открили топлата вода одавна. За най добрите свеши, лично препоръчвам оригинални, но скоро ми каза един приятел че той кара турботата само с НГК по каталог за колата. Тия денсо бош, екюем и темподобни не използвам. За бош са най комерсиалните, оригиналните са си ГМ и ги произвеждат, като не отричам че може да има и поръчки през бош. За по старите са си производство на ГМ, все пак не сме ВАГ групата , Гм и прозивеждат. Както има 5 вида сирене у магазина така и тука сам избираш и пробваш, ние не можем да кажем с това и това всеки е с мнение.
Отговори

mybabybook снимка mybabybook 07 юни 2013 - 09:01

 sathv, на 06 юни 2013 - 20:38, каза:

Дай модела на двигателя де.


Z16XEP
Отговори

Silencer снимка Silencer 07 юни 2013 - 09:02

Свещи се сменят на 20хил км,според ръководството за експлоатация.
Относно ГМ-вършат работа.

Не съм съгласен с твърдения че Бош,Екуем,НЖК,Денсо,Шампион и др не стават и били блала.

Екуем 2 полюсно съм в момента,свален от Омега Б,и нямам никакви проблеми.Вчера си купих Бош 4ри полюсни и мога споделя че е съвсем друга бира.

Симптоми на заминали свещи-прекъсване на мотора,неустойчивост на оборотите в преходните режими,невъзможност за достигане на макс.скорост.

Имам един куп ГМ свещи-еднополюсни,дву и др не знам.Така и си стоят.

Бош обаче си е номер 1!

П.с.Всеки производител на свещи си произвежда свещи както за бензин така и за пропан-бутан.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 07 юни 2013 - 12:15

Колега - не си мисли, че колкото повече полюса имат са толва по-хубави! Ако агрегата ти го дават по каталог с еднуполюсни - караш с еднуполюсни, не 4'риполюсни! Като сложиш други свещи може да влошиш сериозно работата на мотора - пример, едно волво с40 1.6 му бяха хакнали 4'риполюсни и беше все едно е пред тотал мотора. Какво ли не му се чудихме и накрая се сети един доста добър майстор, който смъкна свещ и провери какви свещи дават за волвото. Резултата беше - двуполюсни. Сменихме ги и замърка като малко котенце. 4'риполюсните бяха чисто нови! Спазвайте си спецификациите! Ти каза за това какво дават в ръководството за експлоатация, а не го спазваш. Аз също съм с екуием и засега нямам проблеми... Преди тях бях с шампион(с тях купих колата, бяха нови) и си казах - няма да ги хвърлям, ще пробвам. Резултата беше 40 000 безаварийни км и когато реших да ги сменя електрода беше станал... Абе нз как работеше, макар, че не мие направила нито един проблем от гореизброените според теб. Това си беше жив таш@к с шампион, но преминаха безупречно теста. На другата ми кола един 'майстор' сложи шампион, защото нямало други, отговарящи на мотора в магазина и след 1 година(12-13 000км) избиха. За пореден път казвам - ГМ свещите имат щампа бош на металната част! В общи линии - каквито и свещи да се сложат е важно да се спазват заводските стойности. В някой случай - по-студени, но полюсите се запазват, освен ако не сложите безполюсни/забравих им името/. Те имат по-дълъг живот и уж по-добра работа от нормалните автомобилни свещи.
П.С.-лично мнение!
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 07 юни 2013 - 12:44

 mybabybook, на 31 май 2013 - 19:41, каза:

Здравейте,
имам зафира 2006, и не съм на 100% сигурен, но мисля, че си е с оригиналните свещи. Интересувам се, как мога да разбера дали вече са засмяна или не, защото доколкото разбрах,евентуална смяна може да доведе до спад в разхода на гориво. Благодаря предварително.

Колега, вземи си големия талон /за да не преписваш данните/ и върви в магазина за авточасти срещу музея Панайот Волов, в една къща е до зеленчуковото магазинче, там са компетентни и ще ти дадат каквото трябва.
Отговори

sathv снимка sathv 08 юни 2013 - 09:17

За Z16XEP оригиналните свещи GM са с каталожен номер 1214031. /В Стефанов ги има в наличност/
(По каталог на BOSCH -FQR8LEU2)
Отговори

mybabybook снимка mybabybook 08 юни 2013 - 17:31

Мерси. Намерих ги и в един друг сайт, на по ниска цена, само, че не съм сигурен дали са оригинал или менте, но мисля, че са оригинал, защото сайта е един от известните и добре познати :)

П.П. Нещо не мога да използвам опцията за вмъкване на линк( може би нямам права), за да пусна линк към другия сайт :(
Мнението беше редактирано от mybabybook: 08 юни 2013 - 17:33
Отговори

Silencer снимка Silencer 08 юни 2013 - 18:20

 ^_fenixa_^, на 07 юни 2013 - 12:15, каза:

Колега - не си мисли, че колкото повече полюса имат са толва по-хубави! Ако агрегата ти го дават по каталог с еднуполюсни - караш с еднуполюсни, не 4'риполюсни! Като сложиш други свещи може да влошиш сериозно работата на мотора - пример, едно волво с40 1.6 му бяха хакнали 4'риполюсни и беше все едно е пред тотал мотора. Какво ли не му се чудихме и накрая се сети един доста добър майстор, който смъкна свещ и провери какви свещи дават за волвото. Резултата беше - двуполюсни. Сменихме ги и замърка като малко котенце. 4'риполюсните бяха чисто нови! Спазвайте си спецификациите! Ти каза за това какво дават в ръководството за експлоатация, а не го спазваш. Аз също съм с екуием и засега нямам проблеми... Преди тях бях с шампион(с тях купих колата, бяха нови) и си казах - няма да ги хвърлям, ще пробвам. Резултата беше 40 000 безаварийни км и когато реших да ги сменя електрода беше станал... Абе нз как работеше, макар, че не мие направила нито един проблем от гореизброените според теб. Това си беше жив таш@к с шампион, но преминаха безупречно теста. На другата ми кола един 'майстор' сложи шампион, защото нямало други, отговарящи на мотора в магазина и след 1 година(12-13 000км) избиха. За пореден път казвам - ГМ свещите имат щампа бош на металната част! В общи линии - каквито и свещи да се сложат е важно да се спазват заводските стойности. В някой случай - по-студени, но полюсите се запазват, освен ако не сложите безполюсни/забравих им името/. Те имат по-дълъг живот и уж по-добра работа от нормалните автомобилни свещи.
П.С.-лично мнение!

аз пък днес си бръмчах с непропоръчваните от каталога 4ри полюсни и определено от към вървеж е бомба.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg