Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Светва чек-а с грешка за пренадуване

Bretone снимка Bretone 17 март 2015 - 16:51

Понякога като я сръчкам ми светва чек-а и грешката е за пренадуване. Датчик-а при вакуумите на турбото беше близо до колектора- преместих го, смених маркучите с по-дълги, чистих bow-off клапана, но проблема продължава.Идеи?Тоя другия клапан с шпилката прикрепен към охлюва ли е проблема? Или датчика дето го преместих? Вътре в датчика са две пластинки.
Мнението беше редактирано от Bretone: 17 март 2015 - 16:52
Отговори

Bretone снимка Bretone 18 март 2015 - 23:04

Никой ли не знае бре :confused: Лампата гасне след известно време и после пак светва. Една кола ( сигурно е Опел :blahblah: ) и върху нея има гаечен ключ - демек ремонт. :pardon:
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 23 март 2015 - 14:45

Колега не искам да те разочаровам но това е Дебитомер, щом смачкаш газта и във високите обороти светка лампата, в Сервиза на БОШ ми казаха че е датчик за налягането на турбото който си поръчах и струваше 80,смених го никъв резултат, после разбрах, че е дебитомера.
на Бош цената му е 510лв в Опел струва 530.
За да избегнеш тези ненужни разходи, ще те информирам,че: Всички 1.9 JTD на ФИАТ ЛАНЧА и АЛФА + СААБ 2.3 Турбо + Волво 2.3 Турбо монтират същия дебитомер.
Намери си от някой Фиат и вземи от морга, Мойто бертоне изкара безпроблемно 90.000км със дебитомер от Фиат Мереа 1.9 JTD.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 март 2015 - 15:33

Да не ти е донатяган блоуофа и в някъв момент просто наистина да си пренадува? Може и да си е поспекъл малко. Знам ли.
Отговори

Bretone снимка Bretone 23 март 2015 - 17:42

Значи дебитомера ми е чисто нов. Блоу офа го отварях и чистих и сега ще сменям датчика на турбото.
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 23 март 2015 - 17:48

 Bretone, на 23 март 2015 - 17:42, каза:

Значи дебитомера ми е чисто нов. Блоу офа го отварях и чистих и сега ще сменям датчика на турбото.



Какъв ти е дебитомера? и от къде го взе?
Отговори

Bretone снимка Bretone 23 март 2015 - 17:53

За моят мотор е. Забравих му марката.

Пиербург е сетих се

Пиербург е сетих се
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 23 март 2015 - 17:56

 Bretone, на 23 март 2015 - 17:53, каза:

За моят мотор е. Забравих му марката.

Пиербург е сетих се

Пиербург е сетих се

Пробвай с БОШ.. и тогава търси други, след като смениш дебитомера, махни + на акумолатора за 15 мин и тогава пали за да ресетне компа и да изчисти грешката :) и ако и със БОШ Дебитомер ти дава проблем .. тогава наистина проблема е другаде.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 23 март 2015 - 22:17

Кви дебитомери, кви глупости, мапа е чао и не знам как оригинален бошовски такъв струва 80лв. като цената е 279лв. черен етикет, стои точно след интеркулера до акумулатора, възможно е да имаш дупка в турбопътищата и и да ти бърка смесите, но не и дебитомер, преебан дебитомер въобще не свети табло.
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 24 март 2015 - 13:14

Свети и Още как :), когато купих мойта в сервиза ми казаха, че пренадува смених датчика за налягането и трия греяката и при следващото подаване на газ светваше. Смених Дебитомера и край. :)
Отговори

Bretone снимка Bretone 24 март 2015 - 15:39

От датчика за налягане на турбото е. Днес идва новия. Иначе дебитомера е 170 до 190лв. само датчика му.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 25 март 2015 - 22:22

 CholevOPC, на 24 март 2015 - 13:14, каза:

Свети и Още как :), когато купих мойта в сервиза ми казаха, че пренадува смених датчика за налягането и трия греяката и при следващото подаване на газ светваше. Смених Дебитомера и край. :)

Колега, преебан дебитомер който дава грешни стойности и смеси не дава грешка нито светва лампа на табло, единствено светва когато има механична повреда в дебитомера( счупен механично, сложен друг патрон който не отговаря на данните от ECU, или проблем със самото ECU)
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 25 март 2015 - 22:24

Дебитомера беше нов, но китайски като сложих читавия спря да свети, аз нямам друго обяснение
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 26 март 2015 - 03:25

 CholevOPC, на 25 март 2015 - 22:24, каза:

Дебитомера беше нов, но китайски като сложих читавия спря да свети, аз нямам друго обяснение

Какво написах по-горе?
Сложил си ментак китаец който компа ти не го харесва, но дори повреден (оригинал) няма да даде грешка и да свети лампа за дебитомер, поне нa този мотор с този ECU
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg