Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Светлинки на бутони за елстъкла!

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2007 - 10:19

Колеги,знае ли някой при Вектра Б,на бутончетата отстрани на скоростния лост,които са за ел.стъклата как се сменя лампичката,ако въобще се сменя,че едната не свети вече :beer:
Отговори

Maiky снимка Maiky 30 октомври 2007 - 10:33

Знае разбира се! Диод, сменя се, нали знаеш как е при мен? Но си трябват познания! В ebay.com има и готови всякакви разцветки! :beer:
Отговори

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2007 - 10:47

Ами при тебе е вълшебно станало...ама аз се чудя как да го разглобя това в дясно от мен.То свети толкова слабо,че не се вижда,виж лявото е добре.Ако успея знаейки как,ще стане и с диодите,.
Отговори

Maiky снимка Maiky 30 октомври 2007 - 12:40

Емилио, не е толкова лесно. Нито разглобяването, нито смяната на диода, т.к. той се запоява на платката. Затова ти казвам, че не е за всеки. Аз моето не съм го правил и не се наемам. :beer: за колегата, който го направи, но той е цар на тези неща! :beer:
Отговори

mileff снимка mileff 30 октомври 2007 - 13:33

Абе не е кой знае колко трудно разглобяването. С тънка отверка нежно го изваждаш от конзолата, откачаш го от буксата и се отваря от вътрешния край. Ако действаш внимателно няма да имаш проблеми.
Предполагам, че ти се е изместил диода от правилната позиция и затова не осветява добре.
Малко по-сложна е смяната на диодите защото е малко по-фино, но ако смяташ че си достатъчно сръчен мисля че ще се справиш и сам, ако не... дай го на някой майстор да ти го направи.
Аз лично се справих с моите сам и без инциденти:)

:bravoo:


П.С. Имам едно резервно копче, така че ако все пак си решил да разглобяваш мога да направя няколко снимки как се разглобява и ако мога с това да ти помогна :)
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 30 октомври 2007 - 13:54

Колега , ако можеш да направиш снимки и да ги качиш как точно става това разглобяване на това копче и самата смяна на диода мисля че ще е много полезно ( поне за мен ) :bravoo:
Отговори

VectraB снимка VectraB 30 октомври 2007 - 14:08

Хе на Иво аз съм му ги правил, моите също. Но не съм се сетил да снимам. Пък и не мисля че има нужда, то всичко е ясно. Не е философия, но при смяна на диода с друг(цвят или вид), трябва да се коригира и съпротивлението, което е SMD. Моето ме домързя да го коригирам и сега малко ми вадят очите, но скоро ако имам врем ще ги сваля. Диодите са 3мм. и оригиналните са слаби, голям ток, малко лумени.
Отговори

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2007 - 20:47

Уф,пак нещо,дето няма да мога да го оправя.А и в Търново къде ти някой да се занимава.Те ЕГР не могат да сменат,че не питай за диоди.Сам ще се занимавам,ако колегата може да качи някоя и друга снимка а и да каже за диодите какви и от къде да взема,за да не стане късо... :bravoo:
Отговори

beos снимка beos 30 октомври 2007 - 21:14

Разгледай тези материали .. не е голяма философия както каза колегата VectraB само да има от къде да видиш за какво става дума :)

http://www.blauetachos.de/doc/opel/astrag/...ira_modelle.htm

http://www.blauetachos.de/doc/opel/cal/fh/...ensterheber.htm

Тези са подобни дано да са ти от полза.
Отговори

mileff снимка mileff 30 октомври 2007 - 22:24

Преди малко направих една бърза фотосесия, надявам се да бъде в помощ на тези, които се интересуват

Ето така светят моите бутони в момента:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Започваме с разглобяването:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
след това махаме капачето под ръчната и откачаме буксата:
Публикувано изображение
след малко заигравка и имаме това:
Публикувано изображение
с отверка внимателно отваряме от долу :
Публикувано изображение
и ето че вече е разглобено:
Публикувано изображение
ето го и диода - при мен е обикновенно диодче 3мм - червен без съпротивление, директно на мястото на оригиналния
Публикувано изображение
пластмасата която е под платката също се отмества и остава само поялника да си свърши работата
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Както се вижда няма нищо сложно, но ако все пак се съмняваш че ще се справиш с смяната на самия диод, дай платката и диода на някой телевизионен техник или някакъв жичкаджия и съм убеден че ще се справи.
:bravoo:
Отговори

Емилио снимка Емилио 30 октомври 2007 - 23:11

Еха,благодаря ти колега,след тази фотосесия мисля,че ще се справя.Но и да не успея,все пак знам нагледно за какво иде реч!Винаги съм казвал,че форума може да бъде учебник за много работи!Благодаря!
Отговори

beos снимка beos 30 октомври 2007 - 23:27

Емилио, ето още малко снимков материал :) http://www.blauetachos.de/doc/opel/omega-b...pel_omega_b.htm
Отговори

mileff снимка mileff 30 октомври 2007 - 23:39

 Емилио, на Oct 30 2007, 11:11 PM, каза:

Еха,благодаря ти колега,след тази фотосесия мисля,че ще се справя.Но и да не успея,все пак знам нагледно за какво иде реч!Винаги съм казвал,че форума може да бъде учебник за много работи!Благодаря!



:bravoo:
:mhihi:
Отговори

Емилио снимка Емилио 08 ноември 2007 - 22:10

Ами луд не умалява,днес,след цял ден разглабяне,подмених всичко изгоряло,дисплея имаше изгорели редове,едно приятелче помогна,абе бяхме разгембили таблото ужас.Но сега е:
http://www.snimka.bg...=190605&photo=1
Благодарности на всички,които ми помогнаха.... :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg